|
Poslao: 14 Apr 2013 22:57
|
offline
- dgcr

- Ugledni građanin
- Pridružio: 05 Maj 2010
- Poruke: 349
- Gde živiš: Bijeljina, Republika Srpska
|
Napisano: 09 Apr 2013 16:28
Preveliki? Za mene ne postoji to
Dopuna: 11 Apr 2013 13:07
A sta ako uzmem manji? Npr. 17-20 inca
Dopuna: 14 Apr 2013 22:57
Nema odgovora?
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 14 Apr 2013 23:19
|
offline
- vasa.93

- Moderator foruma
- Pridružio: 17 Dec 2007
- Poruke: 14828
- Gde živiš: Niš
|
Ako uzmeš manji, imaćeš manji monitor, logično. Ako to bude od 17 inča, onda je to monitor od 17 inča i to je to.
Ti najbolje znaš šta tebi odgovara i šta je po tvojoj meri. Dakle, možeš da uzmeš šta god hoćeš. Ono što je Marko pomenuo tiče se samog "doživljaja" tokom igranja. Dakle, sa FullHD monitorom imaš veću podržanu rezoluciju, a sa nekim od recimo 23 inča imaš monitor koji je znatno veći od monitora sa dijagonalom od 17 inča, pa je opet sam doživljaj bolji, imaš više prostora itd.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Apr 2013 13:40
|
offline
- dgcr

- Ugledni građanin
- Pridružio: 05 Maj 2010
- Poruke: 349
- Gde živiš: Bijeljina, Republika Srpska
|
Nisam mislio na to, nego hoce li biti razlika sada u ono 32, 64 bit?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Apr 2013 13:46
|
offline
- vasa.93

- Moderator foruma
- Pridružio: 17 Dec 2007
- Poruke: 14828
- Gde živiš: Niš
|
O čemu ti pričaš? U šta to "ono"?
Ako misliš na operativni sistem za određenu arhitekturu, nema to nikakve veze sa monitorom.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Apr 2013 14:51
|
offline
- dgcr

- Ugledni građanin
- Pridružio: 05 Maj 2010
- Poruke: 349
- Gde živiš: Bijeljina, Republika Srpska
|
Cuo sam negde da ako hocu Windows 7, potrebno mi nesto kao boja 64-bit.. Na to sam mislio
A i igre ce bolje raditi na tome, zar ne?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Apr 2013 18:31
|
offline
- daxytt

- Zaslužni građanin
- Pridružio: 30 Okt 2012
- Poruke: 623
|
Pa teoretski 64-bitni procesor bi trebao da radi 4 puta brže od 32-bitnog ((64*64)/(32*32)=4) ali potreban mu je i 64-bitni Windows da bi se to sprovelo u delo ali to je samo mit valjda.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Apr 2013 18:55
|
offline
- akuci

- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Maj 2008
- Poruke: 2758
- Gde živiš: Novi Sad
|
dgcr ::Cuo sam negde da ako hocu Windows 7, potrebno mi nesto kao boja 64-bit.. Na to sam mislio
A i igre ce bolje raditi na tome, zar ne?
Nema to veze sa tim. Ti Seven mozes instalirati i na 32-bit procesoru. To apsolutno nema veze sa monitorom ili bilo kakvim bojama.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Apr 2013 21:10
|
offline
- dgcr

- Ugledni građanin
- Pridružio: 05 Maj 2010
- Poruke: 349
- Gde živiš: Bijeljina, Republika Srpska
|
Hoce li to imati sada ikakav uticaj na konfiguraciju? Cuo sam da igre znatno bolje rade na 64-bitnom procesoru..
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Apr 2013 21:19
|
offline
- vasa.93

- Moderator foruma
- Pridružio: 17 Dec 2007
- Poruke: 14828
- Gde živiš: Niš
|
Goranče je jednom pominjao nešto o arhitekturi igrica i koliko se sećam pomenuo je da (misli da) ni jedna (velika) igra nativno nije pisana za 64-bitnu arhitekturu.
Da li će imati uticaja šta? Sistem koji instaliraš?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Apr 2013 15:34
|
offline
- dgcr

- Ugledni građanin
- Pridružio: 05 Maj 2010
- Poruke: 349
- Gde živiš: Bijeljina, Republika Srpska
|
Da.... na to mislim
|
|
|
|
|
|