DI i Bean u springu

DI i Bean u springu

offline
  • Pridružio: 29 Maj 2014
  • Poruke: 54

Poceo sam da ucim spring,sada imam malo nejasnoca oko DI i beana.
Zasto se koristi bean za strukturu objekta kada to mozemo uraditi u kodu.Npr:

<beans xmlns="http://www.springframework.org/schema/beans"     xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance"     xsi:schemaLocation="http://www.springframework.org/schema/beans     http://www.springframework.org/schema/beans/spring-beans-3.0.xsd">    <bean id="helloWorld" class="com.tutorialspoint.HelloWorld">        <property name="message" value="Hello World!"/>    </bean> </beans>
public class HelloWorld {    private String message;    public void setMessage(String message){       this.message  = "hello world";    }    public void getMessage(){       System.out.println("Your Message : " + message);    } }

Hvala unapred,ukoliko neko zna i moze malo da mi pojasni kako se ove thenologije tacno koriste.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Srđan Tot
  • Pridružio: 12 Jul 2005
  • Poruke: 2483
  • Gde živiš: Ljubljana

Fora kod beana je da ti ne treba da se opterećuješ njegovim životnim ciklusom (kad treba da se kreira, koliko dugo ostaje u memoriji, da li se u različitim slučajevima koristi ista ili druga instanca, itd...) već to sam Spring radi umesto tebe na osnovu parametara koje si naveo u definiciji beana.

U malim i jednostavnim programčićima je korišćenje beana vrlo često nepotrebna ili rešenje izgleda nezgrapno, ali u većim projektima na kojima radi više ljudi, korišćenje beana može dosta olakšati rad i onemogućiti pravljenje grešaka prilikom pisanja koda zato što programer koji ih koristi ne mora da misli o tome kako beani nastaju, gde i kako se čuvaju, već ih jednostavno koristi preko DI.



Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 956 korisnika na forumu :: 60 registrovanih, 11 sakrivenih i 885 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: AK - 230, Bobrock1, Bojan198527, Borski1977, Brankojle, Cicumile, Ciri1994, darkojbn, DDragoje, dekan.m, Der Rote Baron, Doc, dradex, Georgius, Gogi_avio, gregorxix, Hitri, Iskander, J - 6, Jager715510, jarovitt, JOntra, K a s p e r, KizJ, knutveliki, komenski, Krusarac, lucianovercetti, MB120mm, milanpb, Mićko, mladen.zovko, mmelezovic, nikoladim, Nikoletina Bursac, nixos, OldKresoje, Oscar2, Pero, Ray1973, repac, Sale0501, sekretar, Shilok, Shinobi, Srki98, stegonosa, Stevan2026, Topaz9, Tvrtko I, Username1000, Valter071, vathra, vidra boy, Volfero, vpetrovic, vukajlo71, ziggga, Zorge, 79693