nominalne temperature

2

nominalne temperature

offline
  • Pridružio: 28 Apr 2005
  • Poruke: 3686
  • Gde živiš: The Circle

Ja i zaboravio na ovu temu Razz

Uglavnom dosta je vec napisano, a dodao bih da temp bilo kog procesora novije generacije ne bi trebala da prelazi 55c u radu. Kazem "ne bi trebalo" iako cete u raznim data sheet-ovima procitati da odredjeni CPU moze opusteno da radi na 60c u idle-u i preko 70c u full load-u.

Meni je upravo idle temp 37c, a full load nagura do 50 max. Sto je vise nego odlicno. Odnosi se na default voltazu (nevezano za podizanje FSB-a).



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

Meni je na idle oko 30°C, dok je na full malko ispod 40°C
Čak sam u biosu namestio da mi se ugasi cooler kada je ispod 35°C



Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 863 korisnika na forumu :: 65 registrovanih, 6 sakrivenih i 792 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: airsuba, alex71, aramis s, Avalon015, BaneM75, bokicacar, cenejac111, Clouseau, dejan1972, Despot Đurađ, dj.ape, Djokislav, djordjemiklusev, DziadekDzidek, Electron, g_g, Gorilo_1991, gregorxix, ibssa, Ivica1102, ivran064, Jeremiah, jodzula, kalens021, Kobrim, kolle.the.kid, laurusri, Lazur_01, luka35, mat, miki kv, Milan A. Nikolic, milanstankovic087, mile.ilic75, Mićko, mnn2, mustangkg, nevjerna beba, nikolapetkovic, nuke92, pablojepao, Pero, Piani Jazzer, pobeda, predragc, Savantije, skok, Sky diver 29, smuk, srđan, ss10, stegonosa, Tas011, tritonus, TRZH92, Tumansky, varda, vathra, vlad4, vobo, W123, ZlatniRez, Zoran1959, zoran77, Zorge