Blog o fejsbuku

4

Blog o fejsbuku

offline
  • diarno  Male
  • Anti Malware Fighter
    Rank 2
  • Pridružio: 15 Jun 2007
  • Poruke: 5572

Ono sto je Bogdan hteo da kaze je da veoma slabo poznajes tu materiju... Napisao si sta je rootkit a nista KONKRETNO nisi rekao...

Citat:Rootkit je softver koji omogućava privilegovan pristup računaru. Ruši tj prelazi sve bezbednosne mere i samim tim ima veći status rang od antivirusa i vas samih i time postiže da može da radi šta hoće.

Zavisi kako koji... Neki rootkit mozes da detektujes i sa procesxp-om...

Evo ti najbolja knjiga za pojasnjenje pojma rootkit :

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Kod spyware-a si takodje lupio zesce ili lose preveo :

Citat:Čak i oni koji nikad ne urade tako nešto kliknu. Brisanje virusa sa kompa je komplikovano ako se već inficira pošto neki spyware se odma rašire po exe(instalacionim) fajlovima , slikama, pa čak i media formatima


Odakle ti ova informacija.... ?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 05 Feb 2010
  • Poruke: 127
  • Gde živiš: Ne živim!

Ta informacija mi potekla iz sledećeg. Kad sam imao mašinu na xp zakacio sam to govno. I ja reinstaliram win. Krenem da instaliram office,opera,winamp i opet isto. I ja sledeci put prvo instaliram AV i on nadje u tome spyware,trojan sve sto ti treba. Eto odakle mi Very Happy



offline
  • diarno  Male
  • Anti Malware Fighter
    Rank 2
  • Pridružio: 15 Jun 2007
  • Poruke: 5572

Moguce je i da je sam spyware bio zarazen file-infectorom.. Ponavljam tu sposobnost inficiranja drugih izvrsnih fajlova nema spyware

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 05 Feb 2010
  • Poruke: 127
  • Gde živiš: Ne živim!

Napisano: 16 Dec 2010 22:45

Hvala vam sviman a savetima.
Sad sam se ponovo vratio ovome pošto sam bio oduze a i bez notebooka neko vreme. Ja sam svestan na greškama ali verujte mi nije nimalo lako prevesti takvu materiju u nešto što bi oni mogli da razumeju. Ovo sam počeo da pišem na molbu drugara pošto danas ima svakakve dece pogotovo u našem kvartu. Stvarno svima hvala na pomoći i slobodno predlažite šta god poželite. Smile
I naravno ako možete promovišite sajt naravno ako smatrate da vredi

Dopuna: 13 Jan 2011 2:21

Evo ljudi ko sto covek rece ako mislim da je istina da raširim. Pročitajte pismo jedno čoveka koji je bio član DS-a. Skroz realno

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 8761 korisnika na forumu :: 52 registrovanih, 3 sakrivenih i 8706 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Alexandar-1973, b_z_b, Bane san, BaneM75, Belac91, blankspace, bokicacar, Boris90, Bosnjo, bozonspeedlab, Brok, bukefal, C-Gun, cakija, Cicumile, Cirkon, dejan1972, Djole3621, Draganeli, dule10savic, dushan, Dzambas, france93, Georgius, iceburn, Ikica977, jalos, Jeremiah, Kenanjoz, KizJ, laurusri, mat, milenko crazy north, mishkooo, mm1811, mnn2, nenad81, nikoli_ca, nobutado, OKT, Panter, panzerwaffe, Peruta, Prašinar, SineMileBubaJez, skvara, Stojan Mrsavi, Vanderx, vazduh, Vlada78, wulfy, 1107