|
Poslao: 04 Sep 2005 20:40
|
offline
- goust

- Elitni građanin
- Pridružio: 09 Apr 2005
- Poruke: 1799
|
Postoji li metod za sakrivanje IP adrese i ako postoji, moze li neko da mi objasni kako to izvesti. Bar da ne bude gola kao ovde??
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 04 Sep 2005 20:50
|
offline
- Mare

- Elitni građanin
- Pridružio: 20 Feb 2005
- Poruke: 2342
- Gde živiš: Beč / Svilajnac
|
Proxy, najbolje resenje. Prepravljanje registrija i koriscenje odredjenih programa nije preporucljivo, po mom misljenju.
Imaj na umu da IP nije moguce skrivati 100%
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Sep 2005 21:01
|
offline
- goust

- Elitni građanin
- Pridružio: 09 Apr 2005
- Poruke: 1799
|
@Mare
Mozes li mi reci da ovo sto pise ispod moje slicice i nije tako opasno??
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Sep 2005 21:19
|
offline
- Mare

- Elitni građanin
- Pridružio: 20 Feb 2005
- Poruke: 2342
- Gde živiš: Beč / Svilajnac
|
Sta da ti kazem, ne znam kakav odgovor ocekujes, ali otidji na ovaj link i sam mozes da donesecs mnostvo zakljucaka
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Sep 2005 21:31
|
offline
- NuLLCoDe

- Legendarni građanin
- Đuro Glumac
- dipl. ing. informatike
- Pridružio: 08 Feb 2004
- Poruke: 3640
- Gde živiš: ApAtIn
|
Upravo iz bezbednosnih razloga ispod tvog avatara se ne ispisuje ceo IP, poslednja grupa cifara je predstavljhena sa "*" tako da relativno nemas brige, moguce je videti samo preko kog providera ides na net.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Sep 2005 21:36
|
offline
- goust

- Elitni građanin
- Pridružio: 09 Apr 2005
- Poruke: 1799
|
@Mare
idem da pocupam kablove i da kupim cipele broj 43 (br. cipela je 42 Mr. Green)
@NuLLCoDe
hvala ti brate sto me bar malo utesi. od ovog Mareta me vec jeza uhvatila. :}
U svakom slucaju dobio sam odgovor na pitanje, hvala vam obojici!!!
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Sep 2005 21:43
|
offline
- m4rk0

- Administrator
- Administrator tech foruma
- Marko Vasić
- Gladijator - Maximus Decimus Meridius
- Pridružio: 14 Jan 2005
- Poruke: 15766
- Gde živiš: Majur (Colosseum)
|
Evo sta je meni izaslo kada sam se "sakrio" iza proxy-a:
Citat:IP: 80.24.86.247
Proxy Country: ES-Spain
Your currently assigned host name is 247.Red-80-24-86.pooles.rima-tde.net
Da razjasnim, ukoliko se koristi anonimous i high anonimous proxy, prava IP adresa se moze komotno sakriti iza proxy-a. To dokazuje i oni gore podatci koje sam dobio iduci na link koji je Mare postovao.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Sep 2005 21:44
|
offline
- Mare

- Elitni građanin
- Pridružio: 20 Feb 2005
- Poruke: 2342
- Gde živiš: Beč / Svilajnac
|
Citat:od ovog Mareta me vec jeza uhvatila. :}
Zasto, Mare je fin covek
U svakom slucaju tu smo da pomognemo
Prvi moj post
Citat:Proxy, najbolje resenje
|
|
|
|
|
|