Pustio bi me

Pustio bi me

offline
  • Pridružio: 10 Maj 2003
  • Poruke: 266
  • Gde živiš: bg

Pustio bi me



Koliko me plaše
tvoji osmesi u oku samo....

Kad bi znao
da pretrnem
svaki put kad te
pustim u oči svoje
da se u njima igraš
žmurke;
Pustio bi me da
brojim do pet hiljada,
pa da te tek onda
tražim,
kao da ja ne znam
gde sve možeš
da se kriješ,
ti,
koji u očima nosiš šare
neke skupe vrste kafe....

Kad bi samo znao
koliko se plašim,
da ću te ipak
naći,
nakon što
izbrojim svoje,
u nekom,
skrovištu mi nenadanom,
tamo gde te nikad ne bih
tražila,
u svom srcu
ili nečem sličnom...

Pustio bi me da malo lutam,
a onda
bi me tiho zvao
da se nađemo negde
na pola puta,
il' kod mene,
il' kod tebe,
i da ispišemo usput
neki grafit
ili zarežemo klupu;
Tek da se pravimo
kao
da smo deca,
i da volimo
po prvi put, onako
plašno,
i sa stidom.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23211
  • Gde živiš: Niš

Citat:Kad bi samo znao
koliko se plašim,
da ću te ipak
naći,
...
u svom srcu


da li je ovo strah od toga da ga pustis u svoje srce, ili ovo 'plasim' treba da ima zamisljene navodnike?
inace, fino, bice od tebe nesto, mozda nova Desanka Smile



offline
  • Pridružio: 10 Maj 2003
  • Poruke: 266
  • Gde živiš: bg

eheh, Desanka, ma jok.
Ona je jedna jedina i neponovljiva Smile Smile

a sto se tice onog "plasim" to cu prepustiti vasoj masti Smile
Ja znam sta znaci Smile

offline
  • mildz 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 23 Apr 2003
  • Poruke: 469
  • Gde živiš: cardak, ni na nebu, ni na zemlji

@peca
peco nadam se da neces da mi zameris na komentaru, ali mislim da se previse trudis da razumes "sta je pesnik hteo da kaze", na sta je mislio. mislim, svi mi mozemo samo da nagadjamo i mislimo da je u pitanju ovo ili ono, i da budemo u pravu ili ne budemo ni blizu, ali u stvarnosti nemamo pojma na sta je mislio, ponekad ni on sam ne zna, nego reci vremenom dobiju neki svoj smisao, svoje znacenje. mislim da vise treba da se trudis da proniknes u samu pesmu u smislu da shvatis sta te reci tebi znace, i da li ti uopste nesto znace.
izvini molim te, ali ovaj komentar je morao da se pojavi na forumu pre ili kasnije, posto sam ovo kod tebe primetila jos ranije.
da se razumemo, nisam mislila nista lose, samo pokusavam da ti pokazem jos jedan pravac u kome moze da se razmislja:)

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23211
  • Gde živiš: Niš

naravno mildz, slazem se sa tobom, ali, ti mislis pogresno - nije meni cilj da 'provalim' pesmu.

napisao sam ono pitanje iz prostog razloga :

- svidja mi se pesma, a glupo mi po peti put da napisem "e, stvarno je predivna", pa sam zato pitao nesto, samo da poruka ne bi licila na 5 prethodnih poruka.

morao sam da napisem da je lepa, jer mi se zaista svidja, a nisam hteo opet da samo pisem reci pohvale...
zato sam ubacio pitanje, cisto da prokomentarisem nesto, da pitam nesto, da ne bude da nemam komentara, da ne bude da sam samo procitao i pohvalio, ne pokusavajuci da 'osetim' pesmu.

valjda trebam nekad da stavim do znanja da sam se zaista udubio u pesmi

kada pitas nesto o pesmi - na taj nacin stavljas autoru na znanje da je pesma privukla tvoju paznju, tj. da pesma vredi, cim si odvojio malo vise vremena za nju

je li sada jasno zasto sam pitao?

offline
  • mildz 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 23 Apr 2003
  • Poruke: 469
  • Gde živiš: cardak, ni na nebu, ni na zemlji

ma ok, ali ovo je bio moj utisak generalno, ne samo u ovom slucaju. ako mislis da tako treba, tvoje misljenje i ja to postujem.

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23211
  • Gde živiš: Niš

ma ok, nema frke, samo opusteno Smile
mozda se stvarno trudim da shvatim pesme - da bi mogao potpuno da uzivam u njima Smile

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1332 korisnika na forumu :: 32 registrovanih, 4 sakrivenih i 1296 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 9k38, amaterSRB, antonije64, Asparagus, Batinas, bojank, bokisha253, Boris90, BSD, Dimitrije Paunovic, DonRumataEstorski, drimer, Fabius, Georgius, gorval, JimmyNapoli, Kibice, kihot, kuntalo, Leonov, Mcdado, milenko crazy north, milutin134, novator, sasa87, shadower78, Srky Boy, stegonosa, Toper, Trpe Grozni, vasa.93, vathra