IE,Internet problem!!!

IE,Internet problem!!!

offline
  • Pridružio: 21 Okt 2003
  • Poruke: 5

Imam problem sto ne mogu da raskinem vezu softverski, jedini nacin je shut down ili fizicko izvlacenje kabla iz modema.
Da li problem hardverske prirode?
Onda, drugi problem je sto pri opciji Copy ili Cut iz IE ne radi opcija Paste pa zeljeni deo ne mogu da kopiram. Ovo se isto dogadja i na Desktopu, ne mogu da sa Copy/Paste iskopiram fajl iz jednog u drugi direktorijum.
Na PC nemam antivirusni program.
Cula sam da je moguce da je Welchia virus zakacio moj PC.
Sta savetujete???



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 18 Jul 2003
  • Poruke: 4204
  • Gde živiš: U zlatnom kavezu

1. OBAVEZNO nabavi neki anti-virus
2. Skeniraj sistem, a prethodno skini svez update



offline
  • Pridružio: 21 Okt 2003
  • Poruke: 5

update za antivirus ili za win 2k?

offline
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 2091
  • Gde živiš: Novi Sad

prvo update za w2k i obaveznu zakrpu za msblaster... onda instaliras neki AV program i njega azuriras, pa lepo preskeniras racunar na viruse.... i to je dobar pocetak
pod obavezno neka ti bude instaliranje bilo kog firewall programa bilo je vise pitanja na tu temu...

za resavanje problema msblaster-a pogledaj sta pise ovde

a za firewall pogledaj ovde

ako odaberes atguard imas sasvim korektno objasnjena podesavanja ovde

offline
  • Zoran Bujandric
  • Programer
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 152
  • Gde živiš: Podgorica

Naravno predlazem da maknes virus sa racunara i to ovim alatom
bitdefender.com/html/virusinfo.php?menu_id=1&v_id=151

a svakako moras instalisati antivirus program jer tako je na "izvolte"

offline
  • Pridružio: 21 Okt 2003
  • Poruke: 5

U pravu si u pitanju je bio MBlaster i Welchia, koje sam otklonila sa remove tools za te crve.Nakon toga sam updateovala patc za wen2k service pack 2 i 3.
sada je sve OK.
Nakon toga sam instalirala Zone Alarm.
Da li to dovoljan i dobar antivirus i koliko je u stanju da prepoznaje crve , trojance , viruse?

offline
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 2091
  • Gde živiš: Novi Sad

Zone Alarm NIJE antivirus... to je program koji detektuje sta sve hoce da "izadje" sa racunara ili "udje" u njega ili jednostavnije receno firewall. On sluzi da blokira hakere da ti upadnu u racunar i viruse (trojance, ali i ostalu slicnu gamad) da pristupe internetu sa tvog racunara i time obave svoj posao. Znaci on NE STITI od virusa.

Da bi se zastitila od virusa moras imati i neki od AV programa koji su dostupni na trzistu, a moja preporuka je Kasperski, ciju probnu verziju, koja je potpuno funkcionalna mesec dana mozes naci ovde.

offline
  • Goran 
  • Prof.Mr.Dr.Sci. Traumatologije
  • Pridružio: 05 Maj 2003
  • Poruke: 9977
  • Gde živiš: Singidunum

mzaklina ::U pravu si u pitanju je bio MBlaster i Welchia, koje sam otklonila sa remove tools za te crve.Nakon toga sam updateovala patc za wen2k service pack 2 i 3.SP2 i SP3 za Win2k ne sadrže patch za MSBlaster i Welchia-u. Zakrpe za njih imaš na ovom sajtu i to na ovoj temi.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1186 korisnika na forumu :: 41 registrovanih, 6 sakrivenih i 1139 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Andrija357, cavatina, cenejac111, Dannyboy, Dimitrise93, Djokislav, dozorni, DragoslavS, dushan, FOX, Hamannche, HrcAk47, Karla, laurusri, Marko Marković, MB120mm, minmatar34957, miodrag, mnn2, nebkv, nikoladim, opt1, panzerwaffe, procesor, Romibrat, S1Mk3, Sirius, sovanova95, stegonosa, StepskiVuk, suton, Vladko, vukdra, ZetaMan, zlaya011, Zoca, |_MeD_|, žeks62, 125, 79693