Stigla je vest... javili su da smo mrtvi...

Stigla je vest... javili su da smo mrtvi...

offline
  • Kreont 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 10 Okt 2005
  • Poruke: 7
  • Gde živiš: Crvenka

.... pozdrav... ucesnicma ovog foruma... od Marka....
....evo odlicio sam da vam posaljem s vremena na vreme neke svoje radove.... nazalost nisam u mogucnosti da ucestvujem u vasim raspravama posto imam veoma ogranicen pristup internetu....
takodje bih pomenuo svoje veliko zadovoljstvo dok sam citao Pecine pesme.... i nazalost negodovanje jer smatram da nema dovoljno dobrog sagovornika u raspravama ( naravno, ovo je moje licno misljenje )....

Sad sto se tice ove pesme: napisana je veceras, dok sam citao Helderlinga (ili makar to pokusavao)
i zbog prevelike zelje da vam posaljem, makar, bilo sta, nisam stigao da je razradim...
Ubuduce obecavam ozbiljnije radove....




Stigla je vest... javili su da smo mrtvi...

Umrli su, neki nama sasvim nepoznati Mi...
i brzo! skupila se gomila ljudi, velik svet
gledao je nasa nepomicna tela...

i zacudjeni! vecali su o nasoj smrti, svevisnji zivi svet
ostro je kritikovao nasa nepomicna tela...

i polako... vremenom... ljudi su nas zaboravili,
neko je izjavio da zna gde leze nasa nepomicna tela...

Umrli su, neki nama sasvim nepoznati Mi
Umrli od prevelike zelje za zivotom
(na pragu sutrasnjice leze nasa mrtva tela)




Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 16 Apr 2005
  • Poruke: 2908

Da te pozdravim, i da kazem prvo, dobro nam dosao, morala sam malo da saberem utiske da bih prokomentarisala tvoj rad, koji je veoma zreo, ima upecatljivu nit, i snazan kraj.

Usao si u sustinu coveka, u ono unutrasnje ja, koje svako poseduje, i koje je uglavnom nasem svesnom bicu nedostupno, usao si u igru reci o podsvesti i veoma lepo je rasclanio, kao sto si u isti mah ukazao i na surovost okruzenja, drustva koje jedva ceka da nas okrnji, podceni, da nas zbog njihovih podsvesnih strahova "kritikuje cak i mrtve".

Zaista zreo rad.



offline
  • Kreont 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 10 Okt 2005
  • Poruke: 7
  • Gde živiš: Crvenka

Hvala na kritici..... u iscekivanju kritike (2 dana) izgubio sam samopouzdanje.....

offline
  • Pridružio: 16 Apr 2005
  • Poruke: 2908

Well, nikada ne zelim da se zalecem komentarima, uvek bar par puta procitam nesto pre nego kazem svoje misljenje, mora da sazri u meni ono sto prozivim, citajuci.

Molim te da ti to ne bude prepreka da nas obradujes svojim pesmama, oki?

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23211
  • Gde živiš: Niš

Smile
svi smo mi ovde uglavnom prezauzeti, pogotovu ja, kao glavni admin, pa ne stizem da prokomentarisem sve... zato molim za strpljenje sve nove clanove Wink

inace, slazem se sa Jasminom oko 'upecatljivog kraja'... ja uvek volim kraj koji ostavlja utisak na citaoca, i svaka moja pesma ima upecatljiv kraj... tako da ja i ti imamo veoma priblizne stilove pisanja...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1188 korisnika na forumu :: 39 registrovanih, 7 sakrivenih i 1142 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., airsuba, Andrija357, ArchaBasha, bojank, BORUTUS, Botovac, BSD, bufanje, ccoogg123, doktor1964, DonRumataEstorski, draggan, dragoljub11987, gorican, HogarStrashni, HrcAk47, Ivica1102, Krusarac, Krvava Devetka, Kubovac, kybonacci, Magistar78, Metanoja, milenko crazy north, milimoj, Mixelotti, mkukoleca, nemkea71, nenooo, opt1, Outis, panzerwaffe, Parker, Romibrat, Shinobi, vaso1, Velizar, Webb