***

1

***

offline
  • bocke  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator Linux foruma
  • Veliki Pingvin
  • Guru
  • Pridružio: 16 Dec 2005
  • Poruke: 12488
  • Gde živiš: Južni pol

***



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 15 Dec 2005
  • Poruke: 3

Pesme su ti super. Svidja mi se sto su pune energije, pitke,
a da to ni u jednom momentu ne remeti dubinu i osecajnost pesme!
zasto ne postavis jos neku pesmu?

-bilo kako bilo ovo sto sam procitao je zaista dobro



offline
  • bocke  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator Linux foruma
  • Veliki Pingvin
  • Guru
  • Pridružio: 16 Dec 2005
  • Poruke: 12488
  • Gde živiš: Južni pol

***

offline
  • Pridružio: 17 Apr 2005
  • Poruke: 157
  • Gde živiš: ... beyond the rainbow...

Da se pridružim hvalospevu tvojih stihova, ili da hvalim tvoj poslednji odgovor...? Very Happy
Na jednom filmu čula sam rečenicu koju i dan danas koristim: "Don't write because you want to, write because you have to."
Baš ova rečenica govori da pišemo onda kada osetimo potrebu za tim, onda kada osećamo, kada nas nešto inspiriše... bez obzira na kritiku, i kritičare... Uvek postoje oni koji su Za i Protiv.

I hope we'll enjoy in reading new poems, soon... Smile

offline
  • bocke  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator Linux foruma
  • Veliki Pingvin
  • Guru
  • Pridružio: 16 Dec 2005
  • Poruke: 12488
  • Gde živiš: Južni pol

***

offline
  • RIA  Male
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 2841
  • Gde živiš: Around Belgrade

"reci"... nije losa,i mada mi ne lezi repeticija,ipak me podseca na moje pesme... Laughing sa tim pitanjima,a "kreni" mi je malo u stilu "rebel without a cause".

Sad se tek dosetih,pesme sa rimom sam prestao da pisem jer mi treba ocajno mnogo vremena da sve uklopim,a i treba da se preterano trudim da ne zvuci pateticno.

sad nemoj da shvatis pogresno,ali ima malo patetike u tvojim stihovima sa rimom.Citas li naglasm svoje pesme ? ja sam to nekad radio,pomaze da vidis kako pesma zvuci u prostoru.

ne znam da li da bacim neke od tih starih pesama,nesto mi se cini da se ljudima bas i ne svidja ono sto pisem.

Dopuna: 26 Dec 2005 22:59

tenderness ::
Na jednom filmu čula sam rečenicu koju i dan danas koristim: "Don't write because you want to, write because you have to."
Baš ova rečenica govori da pišemo onda kada osetimo potrebu za tim, onda kada osećamo, kada nas nešto inspiriše...


Delimicno si u pravu,mada imas i pravila npr.,lakse je napisati tuznu pesmu nego pesmu u kojoj pises kako se lepo osecas.

Sa druge strane,coveka moze svasta da inspirise.Ljudi,svet,on sam...

Ja imam dve pesme o tome kako se stvaraju moje pesme. Very Happy

Anyway,pises kada osetis neki tanani osecaj u sebi.nekad moze da ti govori samo o cemu pises,nekada...

Jednostavno sve tece kao na traci,imas jedan stih...i tako to krene.

I kod mene bar,uvek bude i skartova.Znaci kvantitet radja kvalitet.

Tako da ljudi,sta da vam kazem,samo pisite!!! Tj,ne dozvolite da vam dnevne obaveze uguse tu nit zelje za pisanjem pesama!

offline
  • Pridružio: 17 Apr 2005
  • Poruke: 157
  • Gde živiš: ... beyond the rainbow...

Ja sam uvek zabušavala.. Very Happy tj. uvek sam nešto pisala, bar sam pokušavala. Smile Mada, aktivno pišem tek godinu dana.. Nikada nisam imala afiniteta ka tome.
Kad bismo se svi opet bili deca, svet bi bio lepši, jednostavniji... Ja se još uvek trudim da to i ostanem. Smile
Osmehni se, svete, i ugledaćeš šaroliki spektar čarolije... Posmatraj ljude očima deteta, i znaćeš da dobro i čisto uvek nadvlada zlo. Vratimo se dečijoj iskrenosti, i obnovimo sposobnost da volimo sve ljude... Smile


Kvalitet rađa jačina onoga što osećamo, o čemu maštamo, šta želimo.... Naravno da treba da pišemo, ne zbog drugih, već zbog sebe, da bismo se upoznali, bar delimično.. Smile

offline
  • bocke  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator Linux foruma
  • Veliki Pingvin
  • Guru
  • Pridružio: 16 Dec 2005
  • Poruke: 12488
  • Gde živiš: Južni pol

diamond73 :: Sad se tek dosetih,pesme sa rimom sam prestao da pisem jer mi treba ocajno mnogo vremena da sve uklopim,a i treba da se preterano trudim da ne zvuci pateticno.

sad nemoj da shvatis pogresno,ali ima malo patetike u tvojim stihovima sa rimom.Citas li naglasm svoje pesme ? ja sam to nekad radio,pomaze da vidis kako pesma zvuci u prostoru.


Shvatam na šta misliš. Može se desiti da malo zaškripe... Ali šta je tu je... Ja ne trošim mnogo vremena na uklapanje - zato i jesu malo sirove. Mada se slažem da rima ograničava. Zato u poslednje vreme ipak više puštam da reči lete...

diamond73 :: ne znam da li da bacim neke od tih starih pesama,nesto mi se cini da se ljudima bas i ne svidja ono sto pisem.

Imam sličan problem sa starim pesmama... Samo što sam ja većinu već eliminisao. Laughing

Dopuna: 29 Dec 2005 22:16

tenderness ::Kvalitet rađa jačina onoga što osećamo, o čemu maštamo, šta želimo.... Naravno da treba da pišemo, ne zbog drugih, već zbog sebe, da bismo se upoznali, bar delimično.. Smile

Jednostavno svakim korakom sve više i više pronalaziš sebe... Do onog trenutka kada sve reči govore baš ono što ti želiš. Tada si napokon pronašao ono što se zove "svoj stil" u pisanju. Wink

offline
  • RIA  Male
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 2841
  • Gde živiš: Around Belgrade

kad kazem "bacim" mislim bacim na ovaj sajt.Autocenzura je uvek najjaca stavka kod mene Laughing

Puno toga sto je skart je vec oznaceno kao takvo,mada... s vremena na vreme,kada proteknu meseci i godine,shvatis da neka pesma nema znacenje za tebe,a i da verovatno tada gubi i bilo kakavo opste znacenje,tj ne moze da stoji kao celina.

I naravno,pisu se i druge pesme u medjuvremenu,tako da se stalno nesto radi,da ne kazem,da si stalno na nuli Laughing,ali bar kod mene,to tako ide.

Da se ispravim,ne znam da li da ovde napisem neke pesme sa rimom,jer mislim da ljudi nisu bas odusevljeni mojim pesmama,mada mi je malo trulo da kritikujem nesto a da ne dam nesto svoje.Tj lako je reci da je nesto lose,a tesko je uraditi nesto sto objektivno moze da po(d)nese ocenu "dobro".

Pa sad ako se nekad ukaze prilika,imam neke bas staaare pesme,mozda i ovde nesto "bacim" Very Happy

offline
  • bocke  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator Linux foruma
  • Veliki Pingvin
  • Guru
  • Pridružio: 16 Dec 2005
  • Poruke: 12488
  • Gde živiš: Južni pol

Samo mala napomena za moderatore (Peca, Jasmina ili ko već je odgovoran za jednu greškicu koja se ušunjala na temu "Index pesama članova foruma")...

Naime, ova tema tamo stoji kao "Nije Poezija patetika!", umesto: Poezija nije patetika...

Pored te pesme u ovoj temi se nalaze još i (što takođe tamo nije napisano):
Kreni
Reči
Kada stihovi tuge teku kao vino
Dete
O patnji
Osmeh...


Hvala na ispravci. Wink

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 760 korisnika na forumu :: 6 registrovanih, 0 sakrivenih i 754 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: goxin, Miškić, opt1, simazr, vobo, yrraf