najnovi test PC World-a

1

najnovi test PC World-a

offline
  • SINGI
  • Pridružio: 22 Avg 2003
  • Poruke: 787
  • Gde živiš: Beograd

evo, KAV je treci Smile

mada, kada se pogledaju "test report" rezultati i obrati paznja na "performance", nije bas tako Smile)

http://www.pcworld.com/reviews/article/0,aid,124475,00.asp



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 11 Sep 2005
  • Poruke: 1282
  • Gde živiš: Pa gde i do sada

ja se licno nebi sa ovim slozio pa gde je Nod 32 a Bit Defender ispred ostalih
pa nema nikakve logike???



offline
  • Pridružio: 24 Nov 2005
  • Poruke: 63
  • Gde živiš: Pesta

Dakle kad god procitam ove zapadne testove ocu iz koze da iskocim. Pa njima je najvaznije jel moze neki tamo moron to da koristi. 'Ladno su rekli da je Kav jedini sa 99% "povatao" viruseali ali jbga nije bas lak za koriscenje Smile
Ma nista im ne verujem. Imam Kav od verzije 3xx i nikad, ponavljam nikad nisam imao virus u masini. A otkada sam stalno na netu vise i ne razmisljam o tome. Program je zakon.

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Heuristika... pojam na cije spominjanje se jezim.
Toliko lose misljenje imam o nekim 'advanced' heuristikama da to ne mogu da vam opisem.
KAV ima najbolju heuristiku kada je u pitanju raspakovanje nepoznatih packera. Tu heuristika ne moze da omane, niti da napravi rsum.

Kada se heuristika upotrebi za prepoznavanje novih virusa (ne pricamo o varijacijama), tu su rezultati taaaako diskutabilni da je to neverovatno.

Pristalica sam sledeceg:
- upotreba heuristike za nalazenje entry pointa izvrsnog fajla
- upotreba heuristike za nalazenje novih varijanti vec poznatih malicioznih programa

Protivnik sam da se program oslanja na heuristiku kada je u pitanju prepoznavanje totalno novih uzoraka virusa, jer heuristika jos uvek nije dostigla taj stepen inteligencije, tako da ima vise nego puno laznih uzbuna.

offline
  • Pridružio: 20 Mar 2005
  • Poruke: 182
  • Gde živiš: bg

nije ni cudo neko ti rezultati.
zar nisu u bitdefender prebegli ljudi iz kaspersky lab-a?
ostali rezultati su ocekivani.

mogu neki da pricaju koliko hoce ali.........

offline
  • SSpin 
  • Saradnik foruma
  • Pridružio: 09 Dec 2004
  • Poruke: 6488
  • Gde živiš: Nis -> ***Durlan City***

samo cu citirati ovo sa testa i sve je jasno

Citat:McAfee VirusScan 2006

Mislim... on je ispred KAV-a Laughing i to McAfee je drugi Laughing

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2005
  • Poruke: 484
  • Gde živiš: Beograd

Pa mora bar jeddan americki u prvih 4 da se smesti Smile

offline
  • SINGI
  • Pridružio: 22 Avg 2003
  • Poruke: 787
  • Gde živiš: Beograd

djenka ::
zar nisu u bitdefender prebegli ljudi iz kaspersky lab-a?


Nisu...pobrkao si sa RAV-om, ali opet niko iz KL-a nije isao u RAV, nego kada je Microsoft kupio RAV, celu Linux grupu iz RAV-a je "kupio" KL...tako da je deo RAV-a u Microsoft-u, a drugi deo radi KAV u KL-u Smile

Osim Linux-asa, u KL je presao i najjaci rumunski virus analiticar Costin Raiu, tako da je KL na neki nacin profitirao od preuzimanja RAV-a od strane MS-a

Costin Raiu
Head of Research & Development at Kaspersky Lab Romania
Costin Raiu has been involved in antivirus research and the development of antivirus technologies for more than 9 years. He is a member of the Virus Bulletin Technical Advisory Board and CARO. Costin also provides his services as an incident reporter to The Wildlist Organization International and has written and published extensively on data security and computer viruses.

In 1994, Costin joined GeCAD s.r.l, as Chief Researcher and Data Security Expert in the Romanian AntiVirus (RAV) Team, where he was responsible for product development. Since 2000, Costin has been working with Kaspersky Lab, where he concentrates on new antivirus technology development, and security and monitoring research.

offline
  • Dok  Male
  • Moderator foruma
  • - Dok Milioner -
  • - Profesionalni Vanzemaljac -
  • Pridružio: 01 Jul 2005
  • Poruke: 4703
  • Gde živiš: Tamo gde mi nije mesto.

Evo realnijeg ranga ! ! !

http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/

offline
  • SINGI
  • Pridružio: 22 Avg 2003
  • Poruke: 787
  • Gde živiš: Beograd

Dok ::Evo realnijeg ranga ! ! !

http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/


tjah - ovde se porede samo opcije koje postoje ili ne postoje, ali ne i kako radi to sto postoji...i onda se uporedi sa cenom Smile

btw, npr. za KAV nema "live chat" support cekiran - nisu gledali Srbiju...mi i preko ICQ-a dajemo podrsku kad zatreba Smile)))

a ne znaju ni da je KAV ovde 32 usd, a ne 41.5 usd Smile)))

Ali jedan osvezavajuci test rezultat: KAV NAJBRZI!!! Smile

A neka me F-Sec ispravi ako gresim, mada sumnjam: update baza jednom u 1 do 10 dana??? siguran sam da ih ima par na dan...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 982 korisnika na forumu :: 15 registrovanih, 2 sakrivenih i 965 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Battlehammer, brundo65, comi_pfc, Dimitrise93, DonRumataEstorski, dragoljub11987, flash12, Kenanjoz, mikki jons, novator, pein, radionica1, sasa76, slonic_tonic, Srle993