Kratko uputstvo za rad sa multimerom (na srpskom)

1

Kratko uputstvo za rad sa multimerom (na srpskom)

offline
  • Pridružio: 10 Okt 2005
  • Poruke: 13526
  • Gde živiš: Beograd

Pronašao sam među nekim dokumentima vrlo jasno i jednostavno uputstvo za rad sa analognim univerzalnim mernim instrumentom UNIMER 43 proizvođača Iskra. Uputstvo je pisano za školski uzrast i jednostavno će vas uvesti u merenja električne struje, napona i otpora. Nemojte dozvoliti da vas zavara činjenica da je u pitanju stariji model instrumenta - princip rada je isti i sa novom generacijom analognih mernih instrumenata (sa kazaljkom).





https://www.mycity.rs/must-login.png



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 17 Nov 2012
  • Poruke: 10

super,a gde si nasao jer vidim da nije zavrseno skroz,pa bi da nadjem mozda je sad zavrseno....



offline
  • Pridružio: 10 Okt 2005
  • Poruke: 13526
  • Gde živiš: Beograd

Ne sećam se više gde sam našao ovo uputstvo, ali znam da je bilo davno...
I ja sam tražio završenu verziju, međutim ne mogu da je pronađem. Ako naletim na nju (ili neko slično uputstvo), okačiću ovde.

offline
  • blake  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 27 Nov 2006
  • Poruke: 475
  • Gde živiš: HR

Unimer 3, "Iskra"
Kao što je Sloba rekao, princip rada je isti...





















Ovo je već moderni instrument. Iskrin US-6 A je bio zakon. Koji digitalac?

offline
  • mrmr  Male
  • Super građanin
  • leon
  • elektronicar/penzos
  • Pridružio: 07 Mar 2008
  • Poruke: 1267
  • Gde živiš: Medakovic 3 Beograd

Prijatelju gde ti zivis? Pa nije ti ovo planeta majmuna. Kad bi video najnoviji model firme FLUKE .....

offline
  • iCho  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 03 Maj 2011
  • Poruke: 1808
  • Gde živiš: Mos Eisley

Čovek možda trenutno nije 'u koraku' sa najnovijim instrumentima, stvarno ne vidim razlog da mu se tako drsko obraćaš. Bebee Dol

Inače uputstvo je primenjivo na većinu analognih instrumenata, nema tu neke velike razlike u osnovnom koriščenju.

offline
  • Pridružio: 10 Okt 2005
  • Poruke: 13526
  • Gde živiš: Beograd

Koji će mu klinac najnoviji model Fluke za osnovna merenja, za kućne testove ili za učenje kako se mere vrednosti i kako se bezbedno koristi instrument?!
Šta, ko ima novi Fluke je bolji majstor od onog sa analognim Sanwa kinezom?

offline
  • blake  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 27 Nov 2006
  • Poruke: 475
  • Gde živiš: HR

@mrmr
Nije pitanje gdje, nego KADA?

"Marty McFly: Then where the hell are they?
Dr. Emmett Brown: The appropriate question is, "*When* the hell are they?"

offline
  • Pridružio: 26 Okt 2014
  • Poruke: 9
  • Gde živiš: Beograd Zvezdara

E interesantna tema!!

offline
  • blake  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 27 Nov 2006
  • Poruke: 475
  • Gde živiš: HR

Eto, da nastavim temu, a i da aktiviram one kojima je analogni instrument zastarjela tema.
Novi zadatak: dodavanje zujalice/pištalice/"buzzera" u digitalni instrument na slici.


Na preklopniku ima funkcija ispitivanja dioda, ako se može iskoristiti. Ispitni napon je 3 V.....0,8 mA.



Postoji i model M830BUZ, ali nisam pronašao shemu.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1064 korisnika na forumu :: 37 registrovanih, 2 sakrivenih i 1025 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Arahne, Asparagus, Bubili, Cassius Clay, cenejac111, dankisha, draganl, Duh sa sekirom, Georgius, gorval, goxin, HrcAk47, hyla, ivan1973, Ivica1102, kokan0905, krangovotelo, Leonov, ljuba, Lucije Kvint, Mcdado, milan.vukovic, milimoj, Milos82, miodrag, mkukoleca, opt1, sevenino, skvara, Srki94, Stoilkovic, Sumadija34, Toper, Trpe Grozni, Vlada78, vladaa012