koju vrstu paketa skidati?

koju vrstu paketa skidati?

offline
  • Pridružio: 02 Apr 2005
  • Poruke: 1516
  • Gde živiš: # :(){ :|:& };:

zanima me da li je prokletstvo zavisnosti pri instalaciji iz paketa na *bsd malo bolje resheno od linux distro-a ili je i u ovom sluchaju najefektivniji nachin kompajlirati software iz source-a?

nisam siguran pa me zanima jel source *tgz arhiva "teza" od port *tbz arhive?

verovatno malo priglupo pitanje ali ako se namerite da skidate hektar software-a sa [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] ochekujete da uradite to na najbolji moguci nachin i bez mnogo smaranja i problema..
thnxx



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 01 Okt 2004
  • Poruke: 351
  • Gde živiš: Qrshumliya

Zavisnosti su zavisnosti. Nemozes ih zaobici.
I kada kompajliras source trebaju ti i sve te zavisnosti i jos plus -devel paketi.

Za fbsd imas taj hektar softvera u portovima i sve sto se tu nalazi instaliraj odatle.

E sad, generalno je manja arhiva sa source kodom. Ti pogledaj za konkretni slucaj.



offline
  • Pridružio: 02 Apr 2005
  • Poruke: 1516
  • Gde živiš: # :(){ :|:& };:

ok,recimo da skidam bash dosta toga shta mi je bolje da skidam..source ili port?

offline
  • Pridružio: 01 Okt 2004
  • Poruke: 351
  • Gde živiš: Qrshumliya

Generalno: port.

E, sad, ako hoces da ceprkas po source-u ili da konfigurises program za kompajliranje drugacije od likova koji su spakovali port, ne gine ti source Wink

offline
  • Pridružio: 02 Apr 2005
  • Poruke: 1516
  • Gde živiš: # :(){ :|:& };:

za sada mi to ne predstavljaneku satisfakciju..dakle portovi je konachan odgovor? Razz

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1329 korisnika na forumu :: 81 registrovanih, 10 sakrivenih i 1238 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., AleksandarV, Apok, ArchaBasha, avijacija, bato, bigbear, bigvlada, Bo96, Bobrock1, bojan_t, bokisha253, BOXRR, brandža84, Bubimir, cuvarkuca, DaliborVukadinovic, DeerHunter, Deki Duga Devetka, Duce, Dugme1984, Džekson, Electron, Glavonja049, Hans Gajger, IpMan, IQ116, Istman, JohnDoe, K a s p e r, kenny74, kolle.the.kid, Konda, kozhedub, Krusarac, lcc, Litostroton, Lotus, M74AB3, MaRtInsrbija1993, mat, mačković, mean_machine, Medojed, Metanoja, Mickey91, milenko crazy north, mishkooo, mladen.zovko, Mldo, moldway, MrNo, Ndsk, nenad81, nikolapetkovic, Ns1975, oldtimer, ozzy, pajkan, panzerwaffe, Piani Jazzer, raf87, Ray1973, Robin, Semberija, Shinobi, sslay, stalja, stefan95, Stevan2026, TheDictator, tomo2, Tvrtko I, ujke, vaci, vathra, Vojkan Petrovic, vrgudinac, xAlex2, zokizemun, 787