Donacija Microsofta Srpskoj pravoslavnoj crkvi

1

Donacija Microsofta Srpskoj pravoslavnoj crkvi

offline
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 488
  • Gde živiš: Niš

Predstavnici kompanije Microsoft Software d.o.o. urucili su Svetom
arhijerejskom sinodu Srpske Pravoslavne Crkve donaciju - licence za
operativni sistem Windows XP na srpskom u iznosu od 10.000 dolara.

Predstavnici Microsofta istakli su da na ovaj nacin žele da pomognu ocuvanju
tradicije srpskog naroda i omoguce mladim generacijama informaticko
obrazovanje na maternjem jeziku i cirilici.

Njegova svetost patrijarh srpski gospodin Pavle je, primajuci donaciju,
istakao znacaj tehnološkog razvoja, a zatim predstavnicima Microsota urucio
kompakt disk "Sveto pismo" koji je objavio Sveti arhijerejski sinod Srpske
pravoslavne crkve.

Predstavnici Microsofta su najavili i druge programske pakete na srpskom
jeziku. Ocekuje se da ce se prvi medu njima, Office 2003 na srpskom,
pojaviti do kraja 2003. godine. (G.B.)

------------

MikroVesti



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • AxeZ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 3989
  • Gde živiš: Novi Sad, Vojvodina

Ko je ono bio na Sinergiji?????
Aaaaa pa da predstavnik SPC....Razz

Izgleda da se m$ slihta crkvi.

I kakve su to gluposti "iznosu od 10.000 dolara"
Garant ih ti CD-i nisu izasli 100$

Naravno, oni vole da precenjuju sve sto ima veze sa njima pa i ovo.



offline
  • Vlada
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 3360
  • Gde živiš: Beograd

Postujem Axez-ovo misljenje, ali zasto se neko iz Linux-a nije setio, pa poklonio 50 OS-ova SPC-u?!

offline
  • AxeZ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 3989
  • Gde živiš: Novi Sad, Vojvodina

a kog to Linuxa????

offline
  • Vlada
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 3360
  • Gde živiš: Beograd

Pa nekog koji je USER FRIENDLY! Npr. Mandrake-a Smile

offline
  • AxeZ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 3989
  • Gde živiš: Novi Sad, Vojvodina

Nisi me razumeo.....rekao si da "neko iz Linuxa se nije setio"

A ja pitam iz kog to Linuxa

offline
  • Vlada
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 3360
  • Gde živiš: Beograd

OK bilo ko oddistributera bilo koje distribucije, nikada nije kasno, zasto npr. TI ne iskopiras neku od verzija Linux-a i poklonis nekoj intituciji, i kazes,evo dosta vam je jedna, mozete je instalirati na koliko hocete racunara?

offline
  • AxeZ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 3989
  • Gde živiš: Novi Sad, Vojvodina

To nije losa ideja...mogli bi napraviti tako nesto!
Samo kojoj instituciji....molim te samo da ne bude crkva....Smile

offline
  • Pridružio: 18 Jul 2003
  • Poruke: 4205
  • Gde živiš: U zlatnom kavezu

Delimo misljenje g. AxeZ sigurno ih nije izaslo ni 100$, toliko bar kosta windows za obicne smrtnike :-) ne znam zasto bi ovaj bio vise.

offline
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 488
  • Gde živiš: Niš

Ne ulazim u to ko je vernik ko je ateista, neka zivi ko kako zna, samo ne treba nikad mesati veru, crkvu i svestenstvo jer to su tri potpuno razlicite stvari!
Gde je crkva slaba tu ne cveta nauka, vec praznoverje i sektastvo. Nije vera antipod nauci kako neki misle.
No, bolje da se neko slihta crkvi, bolnicama ili skolama, makar i cisto u marketinske svrhe, nego da ih ignorise...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 932 korisnika na forumu :: 115 registrovanih, 6 sakrivenih i 811 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Alen1987, ALEXV, BaneM75, bato_banjaluka, berste23, bigbear, Bivan, Blair, Bo96, Boris BM, boromir, Bozjidar87, carinko, CHARLIE JA., Clouseau, coaaco, Colt D, Demi87, Denaya, desmeki, dj.ape, Djordje29, DonRumataEstorski, draggan, dule10savic, ElGenius, EVIDENTICAR, feanor, Flanker-G, Frunze, Giskard, gost321, Hans Gajger, Holy Saber, Ilija84, Imperator_Aleksandr_lll, jeen yuhs, Jeremiah, jimi_agf, JK, Jomini, K2, kaput21, kib, knutveliki, kolateralnasteta, konstruktor, Krin, kybonacci, LostInSpaceandTime, M74AB3, Magistar78, magyar, Marko Marković, Marky, MaschinenPistole, maxim_von_burdengate, mercedesamg, MiGac, Mihailo Gazdić, Mihajlo, MIKI63, miki69, Milos1987, mirkoro, monomah, Mrav Obrad, museum, Ne doznajem se u oružje, nemkea71, nenomir, nisamBot, Nole, nuke92, OgnjenMitric, Parker, pavlo, pein, Phalanx, Piicoki, probisic, Profesor_018, Qvazimodo, radovanstojkov023, radza1, RajkoB, sabros, sales, Savantije, sekretar, sickmouse, Solunac na steroidima, Sone0883, strelac07, suponik, Tafocus, tanakadzo, Tastatura ratnik, tritonus, Tumansky, Tvrtko I, UncleSAM, vladaa012, vlado_pg, Vlajman1957, Vojo06, vrgudinac, vrlenija, XBMC, zivojin32, Zjmc, ZlatniRez, Zukov, zzapNDjuric99