Monitor menja boju???

Monitor menja boju???

offline
  • Pridružio: 25 Jul 2005
  • Poruke: 87

Imam stari 15" Daewoo monitor. Problem je u tome sto slika stalno menja boje (ljubicasta, zelena itd.). Normalnu sliku dobijam kad pomeram kabl. Da li je to do kabla ili do monitora??



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • pixxel  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 21 Jun 2005
  • Poruke: 9091
  • Gde živiš: Tu i tamo...

Do kabla je, i ako nastavis da pomeras kabl nastavice da ti nestaju boje. Ako ti je bas neophodan monitor, nosi u servis, neka zamene kabl, a ako nije, bacci u moracu... To je stvarno strasan problem, jedno 50% daewoo 15" monitora ima takav problem posle 2-3 godine eksploatacije. da li se kabl olabavi, ili se osusi, nemam pojma, ali znam da ne valja...



offline
  • Pridružio: 14 Sep 2003
  • Poruke: 135
  • Gde živiš: Beograd

Veza izmedju kabla i stampane ploce u monitoru je problem.
Mozes to i sam da resis ako znas da koristis lemilicu i imas malo strpljenja.
Sve u svemu i nije neki strasan problem, a moze vrlo brzo da se resi.

offline
  • pixxel  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 21 Jun 2005
  • Poruke: 9091
  • Gde živiš: Tu i tamo...

/begin offtopic
Mislio sam na strasan problem za jednu firmu, da joj 50% monitora ima takav problem, ne da je to samo po sebi strasan problem...
/end offtopic
Ja ipak ne bih preporucio cackanje, pogotovo ako je monitor jos pod garancijom, jer mozes da napravis veci problem, a ako nije pod garancijom, nista te ne kosta da probas...

offline
  • Pridružio: 14 Apr 2005
  • Poruke: 381
  • Gde živiš: Drugo ćoše levo iza Nedođije

Imao sam isti problem na Philips monitoru. Problem je resen sa lemilicom - prelemljeni kontakti od kabla na ploci, i sve se sredilo. Ukolio ne pomogne lemilica, onda menjaj kabl.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 859 korisnika na forumu :: 89 registrovanih, 7 sakrivenih i 763 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Arhiv, bankulen, bbrasnjo3, Bokiboks, bokicacar, boromir, Cicumile, Cirkon, Cvexi, cvrle312, damir55555, darionis, DeerHunter, Demi87, Desmond, djboj, Djokislav, DJUNTA, Doca, draganca, Draganeli, dunavzed, Dzuki, Džekson, Georgius, ginjica, goran.vvv, gost321, goxin, Helket, Jeremiah, Jester, jodzula, Kajzer Soze, KizJ, Klonfer83, Konda, kozhedub, Kredit, Lance Guest, Lazur_01, Leteća Krofna, Litostroton, ljubo70, Lotus, luka35, Magarac, MaschinenPistole, mat, Mihajlo, milbos, Mirage 2000N, MK10, mrdaak, nemkea71, nenomir, nixos, nuke92, OgnjenMitric, opt1, Orc, Oscar, Pekman, pirke96, Polifon, Posmatrac77OKB, Pururin, raster12, Rebel Frank, rovac, Sharpshooter, sickmouse, singa, SirOliver, Spreewerk, stefan95, synergia, Szigetwar, tmanda323, umpah-pah, Vanderx, vazduh, vladom6, Voice1, vrlenija, XBMC, Zastava, Zmaj Tolak, zvomar