Pitanje u vezi dodavanja RAM memorije

Pitanje u vezi dodavanja RAM memorije

offline
  • Bojan Lukic
  • Student
  • Pridružio: 11 Sep 2009
  • Poruke: 65
  • Gde živiš: Doboj

Prvo sam na 512MB RAM stavio jos 512 a onda sam stavio novu graficku karticu. Medjutim tada monitor nije htio da mi radi. Onda sam izvadio 256MB RAM i monitor radi Smile kakva je tu sad mudrost, kako to funkcionise?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Ričard  Male
  • Lavlje srce
  • Supermoderator
  • Zver!
  • Electro maintenance engineer
  • Pridružio: 28 Nov 2006
  • Poruke: 13745
  • Gde živiš: Vršac

Nema tu velike mudrosti. RAM memorija ako nije uparena nece da funkcionise, ili delimicno radi (nekada radi, a nekada nece).



offline
  • Bojan Lukic
  • Student
  • Pridružio: 11 Sep 2009
  • Poruke: 65
  • Gde živiš: Doboj

a sta znaci sad to "uparena" kako uparena?

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

To znaci da bude pravljena za isti clock i da ima iste CAS/RAS parametre.

offline
  • Ričard  Male
  • Lavlje srce
  • Supermoderator
  • Zver!
  • Electro maintenance engineer
  • Pridružio: 28 Nov 2006
  • Poruke: 13745
  • Gde živiš: Vršac

A mozda je i problem sa tvojom maticnom plocom. To jest koliko ona podrzava RAM memorije.

offline
  • Bojan Lukic
  • Student
  • Pridružio: 11 Sep 2009
  • Poruke: 65
  • Gde živiš: Doboj

Hvala momci!! Wink

offline
  • Ričard  Male
  • Lavlje srce
  • Supermoderator
  • Zver!
  • Electro maintenance engineer
  • Pridružio: 28 Nov 2006
  • Poruke: 13745
  • Gde živiš: Vršac

Nema na cemu Smile, samo, mogao si da se posavetujes pre investicije.

offline
  • Djapu 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 22 Nov 2015
  • Poruke: 1

Dobar dan ja imam jedno pitanje ja bih teo da ugradim jos 2GB Rama e sad dali moze na ovaj kompijuter

offline
  • Aco  Male
  • Moderator foruma
  • Aleksandar
  • Pridružio: 12 Maj 2006
  • Poruke: 16826
  • Gde živiš: /home/aco

Može verovatno pošto je 1155 socket sve ploče te podržavaju više od tih 6 rama koliko bih imao ukupno ako bi dodao još jedan modul od 2 Gb. Ali koja je ploča unutra i kakav je ram na njoj trenutno taj nam treba podatak da bih ti sa sigurnšću mogli reći.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1609 korisnika na forumu :: 64 registrovanih, 7 sakrivenih i 1538 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, advokat84, AirSremac, AleksSE, Apok, bestguarder, bobor, bokicacar, Cigi, cojapop, cuvarkuca, Dado78, Djota1, Dovla, draganca, dusanobr, DziadekDzidek, Džekson, eagle.rs, esx66, EVIDENTICAR, GH69, Glavonja049, Gogi do, GT, HrcAk47, jalos, Jeremiah, Jester, jodzula, leopard83, ljuba.b, MaksicZoran, mačković, mercedesamg, milanpb, milanstankovic087, mile.ilic75, milos97, mishkooo, Mićko, momcilob55, N.e.m.a.nj.a., neko_drugi, ozzy, Paklenica, panzerwaffe, Polifon, precan, proka89, raptorsi, repac, Robin, rodoljub, septembar, Sinduk, Sirius, Sićko, StalniPromatrač, stegonosa, Vanderx, Vlada78, ZetaMan, 79693