2 kompjutera - 1 modem

2 kompjutera - 1 modem

offline
  • ... i pozdravite Vašu mamu...
  • Mi smo sve podigli u ovom gradu.
  • Pridružio: 20 Mar 2006
  • Poruke: 3954

Na neki način moram da povežem 2 kompjutera na 1 modem. Kako znam i umem, a ne znam nikako, pomagajte. U pitanju je modem od Telekoma Srbije, neki HUAWEI i ima 4 LAN ulaza/izlaza/šta-god. Na prvom je uključen jedan kompjuter i radi net. A kad utaknem mrežni kabal u bilo koji drugi (od drugog kompjutera) uopšte ne svetli lampica i nema interneta. A od životne mi je važnosti internet, jer pišem diplomski...

Dakle, šta mi je činiti? Sad



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 10 Okt 2005
  • Poruke: 13526
  • Gde živiš: Beograd

Ubodi kablove u prvi i četvrti port na modemu/ruteru.



offline
  • Ričard  Male
  • Lavlje srce
  • Supermoderator
  • Zver!
  • Electro maintenance engineer
  • Pridružio: 28 Nov 2006
  • Poruke: 13745
  • Gde živiš: Vršac

Koji model modema HUAWEI?

Ako ne znaš ukucaj: 192.168.1.1 user/pas su telekom/telekom

Gde ne svetli lampica na modemu, računaru?

Da probaš taj drugi računar na mesto prvog? Možda je neispravna mrežna kartica na drugom računarau, možda je i kabl naispravan.

offline
  • ... i pozdravite Vašu mamu...
  • Mi smo sve podigli u ovom gradu.
  • Pridružio: 20 Mar 2006
  • Poruke: 3954

Uštekao sam kabal u 4-ti port i na modemu ne svetli lampica (komp upaljen).
Mislim da su mrežna i kabal u redu, jer mi je do juče u drugom stanu radio kablovski net, povezan preko mrežne i istog kabla... Jedino, ako se nije nešto pomerilo prilikom transporta...
Kad ukucam onaj broj u browser izbaci mi "unable to connect".

Šta da radm, da probam da otvorim računar i malo prodrmam mrežnu? Iskreno, ne znam ni da li je integrisana, u pitanju je ploča ASUS P5KC... A kabal je do juče radio, samo sam ga smotao i preneo, nemoguće da se polomio... Confused

Jel treba neki drajveri možda? Neka podešavanja? Ovaj što kucam komp ima Win XP, a onaj Win 7, pa ne znam, da li treba nešto da se čačka oko podešavanja nekih?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 925 korisnika na forumu :: 82 registrovanih, 7 sakrivenih i 836 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, A.R.Chafee.Jr., ALEXV, Aristotle2002, bobor, bokicacar, BOOM COMPANY, BZ, carinko, Cicumile, coaaco, darionis, Darth Malak, Dolinc, Dovla 1980, Dzoni70, elenemste, fijufijukrozkapiju55, france93, galico, Giskard, Gogi do, goxin, gripen, GUARIN, HawX, iceburn, In_hero, ivran064, jimi_agf, JohnDoe, Jonbonjovi, Jozo74, klepesina, Kobrim, komenski, lacko, Lep1na, mercedesamg, Mi lao shu, miki69, mile.ilic75, Miler88, MILO-VAN, Milometer, nebkv, nixos, Novakomp, pein, PoolbegD02, proka89, Pururin, raso76, Robin, royst33, sekretar, Sevatar, Sharpshooter, Shinobi, shiro, SirOliver, Snorks, Srki98, tanakadzo, tomigun, Trimi68, tubular, username_25, vaci, vazduh, VJ, vjetar, vrlenija, wolverined4, xAlex2, XBMC, Zastava, ZetaMan, Zrcalo, zvomar, ZZZ, 79693