Sačuvajmo Ledinačko Jezero

Sačuvajmo Ledinačko Jezero

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

Ovom peticijom zahteva se od Skupstine Autonomne Pokrajine Vojvodine pokretanje rasprave o razresenju Upravnog odbora, Nadzornog odbora i direktora Javnog preduzeca Nacionalni park Fruška gora zbog nepostovanja člana 6. Zakona o nacionalnim parkovima Republike Srbije (Sl.glasnik 39/93) u kojem se kaze da je na podrucju nacionalnog parka zabranjeno ekspoloatisati mineralne sirovine, osim za privremena pozajmista u zoni rezima zastite III stepena, ako je to odredjeno prostornim planom podrucja nacionalnog parka.
Suprotno zakonu, vise godina kompanija „Alas International" eksploatise kop Kisnjeva glava u Rakovcu koji se nalazi u Nacionalnom parku Fruska gora. Uz to, mestane sela Ledinci i ostale gradjane ove zemlje zabrinjava i netransparetnost ugovora o zakupu kopa Srebro na Ledinackom jezeru koji se nalazi u II i III stepenu zastite koje je Nacionalni park Fruska gora sklopio sa kompanijom „Alas Intenational". Ima ozbiljne bojazni da ce se i na podrucju Ledinackog jezera, suprotno članu 6. Zakona o nacionalnim parkovima, nastaviti sa eksploatacijom mineralne sirovine i na ovom mestu.

Tim Zelene mreže Vojvodine

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

za sada 50 potpisa...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Dusan  Male
  • SuperModerator
  • Supermoderator opštih foruma
  • Pridružio: 26 Jul 2006
  • Poruke: 11118

Grešiš sinak, grešiš... Za sada 51 potpis... Wink



offline
  • eca  Female
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 24 Feb 2007
  • Poruke: 631

Pogledajte sta zele da pretvore u kamenolom?!?!?! Evil or Very Mad Shocked Sad



Naravno da sam potpisala i sada cu da pozovem bar jos 10 prijatelja da potpisu! Evil or Very Mad

offline
  • Pridružio: 12 Sep 2003
  • Poruke: 2839
  • Gde živiš: Kotor

Evo, i ja sam se "potpisao", iako me za Ledinačko jezero uglavnom vežu ružne uspomene ( gužva, gužva, gužva...)

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1651 korisnika na forumu :: 80 registrovanih, 5 sakrivenih i 1566 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: airliners, AirSremac, ajo baba, BaneM75, bestguarder, bojcistv, Borkanović, boxbole, Bubili, Chainsaw, CHARLIE JA., cifra, crnogorac, Dejan_vw, djonsule, Djota1, DJUNTA, doktor097, DonRumataEstorski, Dorijan Grej, Dr.Strangelove, drimer, dukajov, dule10savic, eagle.rs, goxin, Iskander, Jaxupa, JOntra, Jovan1983, Jozo74, K-1A, Krin, leopard83, Lep1na, M74AB3, M855, mackenzie, MadMike, Mae, Marko Marković, mean_machine, mercedesamg, miki kv, mile.ilic75, milenko crazy north, nedeljkovici, neko_drugi, nelezele, nenomir, Niki2024, Nomica, obsc, OKT, OldKresoje, Orc, Pavel Medved, Pekman, Piani Jazzer, Profesor_018, proka89, Pururin, Radio operater, Radula, repac, royst33, SANDRO1973, sap, Sarmat, shaja1, Singidunumac, sonico, tomigun, uruk, vathra, YU-UKI, Zavulon, Zoca, Žrnov, 79693