Slicica

Slicica

offline
  • Pridružio: 30 Avg 2006
  • Poruke: 1

E,ljudi,ajde ako neko zna kako da pored svog nika ubacim i onu malu slicicu(koju otprilike svi imate),neka mi plizzzz javi... Poljubac



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 09 Avg 2006
  • Poruke: 393

pa idi na profil gore kod naslova....ili u dnu tvog prozora za poruku ...



offline
  • Chief Engineer @ svoj bizMis
  • Pridružio: 22 Jun 2005
  • Poruke: 7920
  • Gde živiš: Moskva, Rusija

U svom profilu u dnu imas "Kontrolni panel avatara" i tamo postavljas tu slicicu (zove se avatar). Tamo ti pise i koja je max velicina slike. Mozes da uploadujes neku sa svog kompa ili da postavis neki od vec spremljenih avatara.

offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

A takodje procitaj i ovo:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 27 Jun 2006
  • Poruke: 695
  • Gde živiš: Beograd

Ja sam procitao vecinu uputstava ali mi nije jasno kako se stavlja slika u okviru poruke, dakle ne link nego da se odmah vidi slika?

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

SYSTEMS ::Ja sam procitao vecinu uputstava ali mi nije jasno kako se stavlja slika u okviru poruke, dakle ne link nego da se odmah vidi slika?
uzmes link ka slici, a "uokviris" ga tagovima za sliku:
[img]http://www.rastko.net/gallery/d/89-1/slika.jpg[/img]
a to izgleda ovako:

offline
  • Chief Engineer @ svoj bizMis
  • Pridružio: 22 Jun 2005
  • Poruke: 7920
  • Gde živiš: Moskva, Rusija

Da dopunom gamzzy-ja: ... ali to nemoj da radis ako je slika veca od 100nak kb, jer mnogi su jos uvek na dial up vezi i velike slike im usporavaju ucitavanje stranice.

offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

SYSTEMS ::Ja sam procitao vecinu uputstava ali mi nije jasno kako se stavlja slika u okviru poruke, dakle ne link nego da se odmah vidi slika?

Ne bih rekao da si procitao vecinu uputstava..

Ajd baci pogled na link koji sam postovao a koji se nalazi odmah iznad tvog posta i u njemu ces naci odgovor na tvoje pitanje:

Citat:Kako da prikažem sliku u svojoj poruci?
Prvo morate biti ulogovani. Zatim pri pisanju poruke imate opciju Upload file . Kliknite na to i u novom prozoru kliknite na Choose. Zatim izaberite sliku koju želite da uploadujete (mora imati manje od 300 KB) i kada ste izabrali sliku, kliknite na upload. Sačekajte da se slika uploaduje i dobićete link koji kopirate i stavite izmedju tagova [img] i [/img]. Znaci ako je link koji ste dobili prilikom uploadovanja slike ovakav:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici] , onda vi taj link treba da stavite izmedju [img] tagova da bi se prikazao na forumu, tj treba da ima ovakav oblik:

[img]http://fotkica.com/phpbb/uploadsN/2475_slika.jpg[/img]

Postoji jos bolja solucija – uploadujte vasu sliku na imageshack. Evo i uputstva:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 27 Jun 2006
  • Poruke: 695
  • Gde živiš: Beograd

@m4rk0
pa dobro ne moraju svi sad da znaju da sam glup. Ja jesam procitao vecinu uputstava a sad sto nisam razumeo Bebee Dol
u svakom slucaju hvala Mr. Green

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 12561 korisnika na forumu :: 7 registrovanih, 0 sakrivenih i 12554 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Belac91, Drugsparrow, havoc995, komsija1, Milos82, Szigetwar