|
Poslao: 30 Avg 2006 10:22
|
offline
- LittleCat
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 30 Avg 2006
- Poruke: 1
|
E,ljudi,ajde ako neko zna kako da pored svog nika ubacim i onu malu slicicu(koju otprilike svi imate),neka mi plizzzz javi...
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 30 Avg 2006 10:23
|
offline
- miljanas
- Ugledni građanin
- Pridružio: 09 Avg 2006
- Poruke: 393
|
pa idi na profil gore kod naslova....ili u dnu tvog prozora za poruku ...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Avg 2006 10:52
|
offline
- MoscowBeast

- Nepopravljivi optimista
- Chief Engineer @ svoj bizMis
- Pridružio: 22 Jun 2005
- Poruke: 7920
- Gde živiš: Moskva, Rusija
|
U svom profilu u dnu imas "Kontrolni panel avatara" i tamo postavljas tu slicicu (zove se avatar). Tamo ti pise i koja je max velicina slike. Mozes da uploadujes neku sa svog kompa ili da postavis neki od vec spremljenih avatara.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Avg 2006 14:58
|
offline
- m4rk0

- Administrator
- Administrator tech foruma
- Marko Vasić
- Gladijator - Maximus Decimus Meridius
- Pridružio: 14 Jan 2005
- Poruke: 15766
- Gde živiš: Majur (Colosseum)
|
A takodje procitaj i ovo:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 31 Avg 2006 10:07
|
offline
- SYSTEMS

- Zaslužni građanin
- Pridružio: 27 Jun 2006
- Poruke: 695
- Gde živiš: Beograd
|
Ja sam procitao vecinu uputstava ali mi nije jasno kako se stavlja slika u okviru poruke, dakle ne link nego da se odmah vidi slika?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 31 Avg 2006 10:12
|
offline
- gamzzy
- Legendarni građanin
- Pridružio: 24 Apr 2003
- Poruke: 10725
- Gde živiš: Novi Sad
|
SYSTEMS ::Ja sam procitao vecinu uputstava ali mi nije jasno kako se stavlja slika u okviru poruke, dakle ne link nego da se odmah vidi slika?
uzmes link ka slici, a "uokviris" ga tagovima za sliku:
[img]http://www.rastko.net/gallery/d/89-1/slika.jpg[/img]
a to izgleda ovako:
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 31 Avg 2006 11:05
|
offline
- MoscowBeast

- Nepopravljivi optimista
- Chief Engineer @ svoj bizMis
- Pridružio: 22 Jun 2005
- Poruke: 7920
- Gde živiš: Moskva, Rusija
|
Da dopunom gamzzy-ja: ... ali to nemoj da radis ako je slika veca od 100nak kb, jer mnogi su jos uvek na dial up vezi i velike slike im usporavaju ucitavanje stranice.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 31 Avg 2006 16:26
|
offline
- m4rk0

- Administrator
- Administrator tech foruma
- Marko Vasić
- Gladijator - Maximus Decimus Meridius
- Pridružio: 14 Jan 2005
- Poruke: 15766
- Gde živiš: Majur (Colosseum)
|
SYSTEMS ::Ja sam procitao vecinu uputstava ali mi nije jasno kako se stavlja slika u okviru poruke, dakle ne link nego da se odmah vidi slika?
Ne bih rekao da si procitao vecinu uputstava..
Ajd baci pogled na link koji sam postovao a koji se nalazi odmah iznad tvog posta i u njemu ces naci odgovor na tvoje pitanje:
Citat:Kako da prikažem sliku u svojoj poruci?
Prvo morate biti ulogovani. Zatim pri pisanju poruke imate opciju Upload file . Kliknite na to i u novom prozoru kliknite na Choose. Zatim izaberite sliku koju želite da uploadujete (mora imati manje od 300 KB) i kada ste izabrali sliku, kliknite na upload. Sačekajte da se slika uploaduje i dobićete link koji kopirate i stavite izmedju tagova [img] i [/img]. Znaci ako je link koji ste dobili prilikom uploadovanja slike ovakav:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici] , onda vi taj link treba da stavite izmedju [img] tagova da bi se prikazao na forumu, tj treba da ima ovakav oblik:
[img]http://fotkica.com/phpbb/uploadsN/2475_slika.jpg[/img]
Postoji jos bolja solucija – uploadujte vasu sliku na imageshack. Evo i uputstva:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
|