Athlon 64 3200+ i DDR400

Athlon 64 3200+ i DDR400

offline
  • Pridružio: 07 Maj 2003
  • Poruke: 41

Procesor Athlon 64 3200+
Ploča: ASUS K8V SE Deluxe
Memorija: Kingston 512 DDR400 i Transcend 512 DDR400

U BIOS-u matične ploče podešeno je da memorija radi na 400 Mhz, odnosno 200 Mhz jer je kontroler jednokanalni. Medjutim, AIDA32, CPU-Z i slični programi prijavljuju da memorija radi na 157, odnosno 166 Mhz.
Kako postići 200 Mhz? Da li je problem u različitim memorijskim modulima?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 17 Mar 2004
  • Poruke: 159
  • Gde živiš: Avganistan - varoš pored sela činđirifuđići

Dali si probao da testiraš posebno jednu i posebno drugu RAM memoriju?

BTW. Iz iskustva nikada ne stavljam različite module RAM memorije u isti računar.



offline
  • Pridružio: 07 Maj 2003
  • Poruke: 41

Hvala. Pojedinačno rade na 200 Mhz. Problem rešava i medjusobna zamena mesta modula, tako da oba rade na 200 Mhz.

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

Moj savet ti je da Transcend zameniš Kingston-om i nećeš imati nikakvih problema...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 821 korisnika na forumu :: 104 registrovanih, 10 sakrivenih i 707 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 8u47, A.R.Chafee.Jr., ajo baba, alex71, ALFASPORTIVO, amonsrb, Apok, Asteker, Avalon015, Betty25, black venom, BlackTower, Blair, bobor, Bobrock1, bojcistv, Boroš, bozomotika, Brada64, brane2208, branko7, cakija, Car89, cemix, Chainsaw, Chileee, cifra, cole77, d.arsenal321, delrey, Denaya, desmeki, Devil city 1989, Dimitrise93, djboj, Djota1, dmrdc, DragoslavS, Dukelander, dule10savic, Ercomero, EVIDENTICAR, ghoost, Goxy1, havoc995, howyesno, jalos, Jeremiah, JimmyNapoli, Kakarotsvc, kaput21, Konda, Koser, LostInSpaceandTime, luka35, Makssd85, MaRtInsrbija1993, maxim_von_burdengate, mačković, metallac777, Metanoja, Mihailo Gazdić, Milun24, N.e.m.a.nj.a., nelezele, Nemanja.M, nenaddz, nikoladim, nixos, omen, Otto Grunf, ozzy, pein, pobeda, Profesor_018, raptorsi, repac, s0ne, Sevatar, sevenino, shiro, singa, Sir Budimir, Sićko, sombrero, Sone0883, Soslan, stegonosa, Stoilkovic, TBoy, tritonus, Valter071, Veless, Velibor Radoja, Vica1958, Vlado82, vlado_pg, Vrač, zajcev1, Zastava, zax22r, zivojin32, Žrnov, 800077