|
Poslao: 21 Jun 2008 13:01
|
offline
- akuci

- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Maj 2008
- Poruke: 2758
- Gde živiš: Novi Sad
|
Sve je bilo ok do juče.Čačkao sam po podešavanjima ne svesan šta ću uraditi.Tako sam uključio chassis intrusion system čiji kabel naravno nije bio priključen.Pošto se radi o ploči MSI K9N Neo V3 baterja i clear CMOS jumper su ispod grafičke.Posle polasatnog natezanja sam uspeo da skinem i vratim jumper i resetovao podešavanja, ali se sad javlja problem sa procesorom.Stari bios ima problem sa prepoznavanjem AMD Athlon 64 x2 6000+ procesora.Pošto nisam sam sklapao računar i u servsu su se mučili sa bios-om i stojalo je da će biti naručena Gigabite ploča ako se ne reši problem.U servis mi ne pada na pamet ići bar do srede zato što bi mi to bio 3. dolazaku zadnja 3 dana, a do tada bih želeo da sam rešim problem pa ako može neko da mi pomogne?
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 21 Jun 2008 13:09
|
offline
- nikoola

- Legendarni građanin
- Pridružio: 12 Jan 2004
- Poruke: 9661
- Gde živiš: Čačak
|
Pa CCMOS resetuje samo podesavanja biosa, ali ne i njegovu verziju.
Evo odakle mozes da skines novi bios [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Imas dve mogucnosti za flash biosa. Preko floppy-ja (skines bios, extracujes na floppy, namestis u biosu da se bootujes sa floopyja i pratis uputstva) ili direktno iz Win preko programa Winflash ako nemas floppy.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Jun 2008 13:16
|
offline
- akuci

- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Maj 2008
- Poruke: 2758
- Gde živiš: Novi Sad
|
nikoola ::
preko programa Winflash.
Izvini na neupućenosti, ali gde da skinem Winflash?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Jun 2008 13:20
|
offline
- nikoola

- Legendarni građanin
- Pridružio: 12 Jan 2004
- Poruke: 9661
- Gde živiš: Čačak
|
Evo recimo ovde:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Samo malo pogledaj kakav je MSI sa tim Winflashom. Tj. da li i kako omogucava update, posto oni imaju svoj neki Live update sistem pa...
Ja ovo koristim na DFI-u. Bas juce sam preko Winflasha updatovao bios.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Jun 2008 15:58
|
offline
- drummer

- Moderator foruma
- Pridružio: 05 Okt 2005
- Poruke: 3005
- Gde živiš: Valjevo
|
Mada, ako nisi siguran kako se to radi (ili u slucaju da WinFlash kao opcija nije moguc, vec je neophodno uraditi sa diskete/diska iz dos-a) mozda je najbolje da se obratis nekom strucnijem jer posledice mogu biti katastrofalne i neopozive. Mada, iz tvog izlaganja problema ja ne vidim zasto je potrebno raditi flash bios-a. Kao sto @nikoola rece, skidanjem baterije i brisanjem CMOS memorije putem dzampera nisi vratio BIOS na stariju verziju, vec samo vratio na default podesavanja. Ukoliko uopste ne mozes da upalis racunar pokusaj sa ponovnim brisanjem CMOS-a. Malo mi je nejasan deo gde pominjes kompatibilnost procesora. Imas problema sa prepoznavanjem procesora sada?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Jun 2008 16:15
|
offline
- nikoola

- Legendarni građanin
- Pridružio: 12 Jan 2004
- Poruke: 9661
- Gde živiš: Čačak
|
drummer ::Malo mi je nejasan deo gde pominjes kompatibilnost procesora.
Ja to kontam ovako: maticna mu ne vidi oznaku procesora kako treba. Recimo kada ulazi u CPU-Z ne moze da prepozna da je to Athlon 6000+.
Ali ako je to, nista ne smeta u radu.
|
|
|
|
|
|
|
|