Grupa A (Granoljers): Francuska, Nemačka, Argentina, Tunis, Crna Gora i Brazil.
Grupa B (Sevilja): Sevilja, Danska, Makedonija, Island, Katar, Rusija i Australija.
Grupa C (Saragosa): Srbija, Slovenija, Poljska, Koreja, Belorusija i Saudijska Arabija.
Grupa D (Madrid): Španija, Hrvatska, Madjarska, Alzir, Egipat i Čile.

Plasman u osminu finala obezbediće po četiri najbolje selekcije iz svake grupe.

Trenutno stanje na tabelama: Arrow

Dopuna: 18 Jan 2013 2:43

Prvi poraz rukometaša Srbije, Poljaci slavili golom u poslednjoj sekundi! GUZ - Glavom U Zid

Rukometna reprezentacija Srbije doživela je prvi poraz na Svetskom prvenstvu u Španiji, pošto je selekcija Poljske slavila sa 25:24 (11:13) golom u poslednjoj sekundi meča, u okviru 4. kola grupe C.

"Orlovi" su posle tri kola imali maksimalan učinak i osminu finala u džepu, pošto su savladali Južnu Koreju, Belorusiju i Saudijsku Arabiju, dok je duel sa Poljacima bio prvi pravi ispit i nije položen.

Izvor i nastavak: Arrow

Dopuna: 26 Jan 2013 11:41

Španija i Danska za titulu, balkanske komšije u meču za bronzu!

U finalu Svetskog prvenstva u rukometu igraće reprezentacije Španije i Danske. Španija je sa 26:22 (13:12) u polufinalu pobedila selekciju Slovenije, dok je Danska nadigrala Hrvatsku sa 30:24 (14:11).

Španija je ponovila igru iz meča sa Srbijom kada je protivnika prosto samlela u prvom poluvremenu.

Slovenci nisu pronalazili rešenja za Đoana Kanjeljasa koji je postigao pet golova, i što je još važnije, u ključnim trenucima je pronalazio saigrače za nove pogotke. U redovima Slovenije Gašper Margus postigao je sedam golova.

Što se tiče utakmice Danske i Hrvatske, izabranici Slavka Goluže bili su favoriti u svim kladionicama ali nisu uspeli da se odupru evropskim šampionima koji iz meča u meč, kao u Srbiji prošle godine samo podižu formu. Najefikasniji igrač bio je Eger sa devet postignutih golova.

Finalni meč je na programu u nedelju od 17.15 časova, dok se meč za treće mesto igra u subotu od 19 časova.

Hrvatska me je iznenadila Smile

Iskreno nije nesto finale Wink Volio bi da osvoji Danska Very Happy Spanci me nerviraju Smile Ko je vas favorit ? Smile

• Michael

Ne mogu da verujem kako su Francuzi omanuli tako rano. Shocked

Tipujem na Dansku.

Arrow

Ziveli

Španija pocepala mrežu Danske za titulu!

Rukometna reprezentacija Španije novi je šampion sveta, pošto je u finalu na domaćem terenu deklasirala Dansku 35:19 (18:10).

’Furija’ je od početka meča kontrala stavljala na ogromne muke Dance, a u potpunosti je zaustavljen Mikel Hansen, prva zvezad Skandinavaca. Španija je na krilima 20 hiljada bučnih navijača povela sa 13:8 u 23. minutu, a do kraja poluvremena pogotkom Aginagaldea u poslednjim sekundama bilo je 18:10.

Jasno je bilo da je pitanje pobednika već tada rešeno, ali Španci se nisu opuštali i do kraja su potpuno razbili Dance.

Najefikasniji u timu Španije bio je Hoan Kaneljas sa sedam golova, Valero Rivera postigao je šest, a po pet su upisali Hulen Aginagalde i Horhe Makeda. Briljirao je i Arpad Šterbik sa 14 odbrana.

Bledu Dansku predvodili su Melegard i Sendergard sa po četiri gola, Hansen je dao samo dva, a zaustavljene su i njegove maestralne asistencije iz prethodnog dela šampionata.

Ukupno su 848 korisnika na forumu :: 7 registrovanih, 2 sakrivenih i 839 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Korisnici trenutno na forumu: _Sale, Dovla, Milometer, nenad81, pera12345, slonic_tonic, uruk