Instalacija SATA hdd-a bez floppyja

1

Instalacija SATA hdd-a bez floppyja

offline
  • Acid_Burn  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator foruma Zabava
  • Hellraiser
  • Demon to some. Angel to others
  • Pridružio: 07 Jan 2005
  • Poruke: 25503
  • Gde živiš: Beneath the Black Sky

Zanima jel' moguce i kako instalirati SATA2 hdd bez upotrebe flopy drive-a i flopy diskete zbog instalacije SATA drivera u biosu i sl.

Ja sam flopy odavno izbacio iz kompa...morao bih da kupim i flopy i kablove za isti Mr. Green a ne kupuju mi se Smile



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

nLite i da integrises drajvere na sam instalacioni CD Windowsa.



offline
  • Pridružio: 18 Feb 2010
  • Poruke: 23
  • Gde živiš: KG

mozes li malo da pojasnis sta je to nlite

offline
  • Rade Jekić
  • Pridružio: 05 Okt 2005
  • Poruke: 3005
  • Gde živiš: Valjevo

Da si par minuta odvojio za pretragu foruma znao bi Smile

http://www.mycity.rs/Windows/nLite-2.html

offline
  • Pridružio: 01 Nov 2007
  • Poruke: 1378

Podesi u biosu Native IDE i instaliraj OS... naj jednostavnije...
Realno, neke vidljive razlike u brzini nema... Ima opcija da se nakon instalacije OS-a ubace driveri i prebaci u AHCI mod, ali obzirom da si o ovoj temi slabo upucen da ne komplikujemo...

offline
  • Spy
  • Pridružio: 21 Jul 2007
  • Poruke: 9424
  • Gde živiš: Kako kad

Kentaurus ::Podesi u biosu Native IDE i instaliraj OS...

A sta ako ploca nema opciju Nativ IDE/AHCI?

offline
  • Recoba20  Male
  • Stručni saradnik
    Umrežavanje
  • Pridružio: 19 Apr 2003
  • Poruke: 2711
  • Gde živiš: Beograd

Jos jedna od opcija je i [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Moguce je integrisati ne samo SATA drivere, vec i mnoge druge.

offline
  • Pridružio: 30 Dec 2007
  • Poruke: 4759
  • Gde živiš: Niš

koji od ovih drajver packs da se izabere , latest , ili prethodne Very Happy
(pošto imaju izdanja od 2004 naovamo)

Da li osim SATA imaju za wireless kartice , dialup modeme,ili bluetooth ?
(da li mogu u batrtpe da se dodaju ovi sa linka ili je drugačije? )
EDIT
sad sam pogledao detalnjije , ako se izostavi dodavanje Graphics A B ilii C kao i Sound A , B
Packovi : Mass Storage (u njemu je SATA?) ,Chipset, LAN
i eventualno WLAN imaju manji gabarit.

U teoriji bi mogla da se napravi kompaktna univerzalna nLite instalacija
sa oko 40MB overhead-a ?(ali bez grafičkih drajvera i zvuka,nešto kao osnovni install, za neki deployment npr po firmi gde su licencirani ti windowsi ?) - pod uslovom da mogu da stoje svi ovi drajveri zajedno Question

offline
  • Recoba20  Male
  • Stručni saradnik
    Umrežavanje
  • Pridružio: 19 Apr 2003
  • Poruke: 2711
  • Gde živiš: Beograd

Ja sam pravio uz pomoc Driverpacks-a Win instalacije sa driverima za storage, LAN i chipset. U Driverpacks aplikaciji mislim da ima opcija da se napravi disk samo sa driverima i nakon instalacije Win-a ubacis taj disk, pokrenes sta treba da se pokrene i on automatski instalira sve drivere neophodne tom sistemu.

offline
  • higuy  Male
  • Legendarni građanin
  • penzionisani tabijatlija
  • crni hronicar
  • Pridružio: 21 Apr 2010
  • Poruke: 8565
  • Gde živiš: Dubocica

Cekaj bre za sedmicu ti sigurno ne treba flopi moze i sa cd/dvd-a. To se nudi prilikom same instalacije.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2652 korisnika na forumu :: 88 registrovanih, 12 sakrivenih i 2552 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, A.R.Chafee.Jr., alternator, Apok, Bbbggg1979, blues100, Bojan198527, bojan_t, borya90, BrcakRS, Bubimir, bufanje, celt, cenejac111, Chainsaw, CHARLIE JA., Cirkon, cvrle312, Czrweni, d.arsenal321, Denaya, Devil city 1989, doktor097, drimer, DrMrPr, Dzambas, Džekson, ekipo26, EVIDENTICAR, france93, Frunze, Gall, GveX, Ir, IvanMiletic, jeen yuhs, Jeremiah, K a s p e r, K-1A, Kobrim, konstruktor, Marko Marković, Masan, Medojed, Metanoja, Mihajlo, MILO-VAN, Milometer, N.e.m.a.nj.a., Naj-Turs, nebidrag, nebkv, nelezele, nixos, novator, nuki1234, ozzy, Pavel Medved, PenzosGSP, Piicoki, pristinski korpus, rednap, redstar011, royst33, sabros, sap, sekretar, Shilok, shone34, SirOliver, Soslan, spalev, Srki98, starlights, suton, t.e.m.p.l.a.r., Tamna_strana_Meseca, Velički, VJ, vladom6, Vukasin1981, Zdilar, zemljanin, zexon, zgoljo, zokizemun, Zukov, zziko