Nestao slobodan prostor na usb memoriji

1

Nestao slobodan prostor na usb memoriji

offline
  • Pridružio: 03 Sep 2007
  • Poruke: 6

Imam memoriji kingston data traveler od 2gb.Radio je normalno i pozajmio sam ga kad je dosao nazad prikopcao sam ga na komp i hteo da prebacim nekih 20 fajlova nekih 50 mb. Javio mi je komp da nema mesta .Proverio sam i video da je flash prazan. Pa sam desni klik na flashu uradio propretise video sam da he flash od 1mb kapacitet.Ponavljam od 1 mb. Sta se to desilo sa fleshom i da li je ikako moguce popraviti. Do sada nisam cuo za ovakav problem. Memorija sve dozvoljava sa sobom i da se formatira i pristup samo sto je prostor nestao.Da li postoji neki softvere tools za ovo i koji? Unapred hvala na pomoci



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Otvori Control Panel > Administrative Tools > Computer Management > Disk Management pa u desnom delu vidi koliko ti pokazuje ukupan kapacitet USB sticka. Ukoliko je ukupna velicina OK, a samo jedan mali deo je particija - onda obrisi tu particiju i formiraj novu na ukupnom prostoru sticka (sve opcije imas na desnom kliku).
Ukoliko je pak i ukupna velicina USB sticka 1mb, onda znaci da se pokvario.



offline
  • higuy  Male
  • Legendarni građanin
  • penzionisani tabijatlija
  • crni hronicar
  • Pridružio: 21 Apr 2010
  • Poruke: 8565
  • Gde živiš: Dubocica

Probaj CheckFlash,

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 04 Okt 2010
  • Poruke: 64
  • Gde živiš: Novi Sad

Evo sta se meni pojavi.




Kada posle hocu da formatiram pise mi da ima samo 191 MB.

Sta mi je ciniti? Smile

offline
  • Pridružio: 10 Okt 2005
  • Poruke: 13526
  • Gde živiš: Beograd

Formatiraj taj Unallocated prostor u fat32, a zatim i taj prostor od 192 MB takođe formatiraj u fat32, pa zatim spoji te dve particije.

offline
  • Pridružio: 09 Avg 2011
  • Poruke: 15879
  • Gde živiš: Beograd

@jankovich

Planiras li da nastavimo postupak u ovoj temi --> [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Imas opasnu infekciju na racunaru koja ima i rootkit komponentu, tako da bih ti savetovao da nastavimo. Ako si sam resio problem, bilo bi lepo da to i saopstis. Nije lepo ici po forumu i traziti pomoc za probleme a ostavljas druge iza sebe.

offline
  • Nikola Mitic
  • Pridružio: 04 Jul 2013
  • Poruke: 55
  • Gde živiš: Nis

imam isti problem stim sto se meni drugacije pokazuje. Jel mozete da opet objasnite?

offline
  • Milan
  • Pridružio: 17 Dec 2007
  • Poruke: 14828
  • Gde živiš: Niš

Samo ideš desni klik na svaku od dve particije i odabereš "Delete Volume". Nakon toga kreiraš novu, jednistvenu particiju i to je to. Da kreiraš particiju opet samo klikneš desni klik i odabereš "New Volume".
Misli se na ove dve particije:



Pre toga, bekapuj sve podatke sa fleške.

offline
  • Nikola Mitic
  • Pridružio: 04 Jul 2013
  • Poruke: 55
  • Gde živiš: Nis

Ali za ovu levu ne dozvoljava brisanje a za desnu dozvoljava.

offline
  • Milan
  • Pridružio: 17 Dec 2007
  • Poruke: 14828
  • Gde živiš: Niš

Onda probaj sa ovim uputstvom: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 685 korisnika na forumu :: 51 registrovanih, 4 sakrivenih i 630 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, aleph_one, ambra, Asteker, bavar357, Bokimajk, Botovac, Bubimir, comi991, cyprus, dane007, dankisha, darionis, davorb, Dimitrije Paunovic, djonsule, Dvojac005, DzigiNS, Electron, galerija, Gogi_avio, Goxy1, IpMan, ISOF, jalos, Koser, krkalon, kybonacci, lima, LjutaGuja, loon123, Malahit, MaRtInsrbija1993, MiloradKomadic, Nikolajevic, nikolapetkovic, nnovakis, precan, Ray1973, ruma, Singidunumac, skvara, slowhand, snikolic, Sonic, stefan95, styg, TRAVUNIJA, vazduh, Zjmc, zlatkoa987