Zvona sa Big Bena se neće čuti mesec dana

Zvona sa Big Bena se neće čuti mesec dana

offline
  • Rogi  Male
  • Mod u pemziji
  • Najbolji košarkaš koji
  • je ikada igrao ovu igru
  • Pridružio: 31 Avg 2005
  • Poruke: 11687

Poznati zvuk zvona sa Big Bena neće se čuti narednih mesec dana zbog popravki, iako će sat iznad britanskog parlamenta i dalje pokazivati tačno vreme.

Big Ben se, prvi put od 1956. godine, neće čuti svakih 25 minuta, navodi se u saopštenju Donjeg doma parlamenta.

Zvona, koja se svakih 25 minuta oglašavaju sa Vestminsterske palate u kojoj je britanski parlament, biće zaustavljena u 8 sati u subotu i neće se čuti četiri do šest nedelja.

Deo mehanizma zvona biće zamenjen, prvi put od 1859. godine.

Veliki broj turista svakodnevno dolazi da vidi Vestminstersku palatu na obali Temze i čuje Big Ben.

Izvor: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1991 korisnika na forumu :: 36 registrovanih, 5 sakrivenih i 1950 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 04bokibole, aleksandar11332, aleph_one, Avalon015, Bbbggg1979, bobomicek, boranin45, Bosnjo, brufen, BUDDAR70, cojapop, esx66, Georgius, ivan1973, kozhedub, Krusarac, ladro, Lepi Jova, ljuba.b, mack8, mat, Miler88, Milometer, mir, mnn2, ObelixSRB, Pekman, PMsnow, raketaš, rodoljub, Sevetar, ShtagodShtagod, sickmouse, VekiJ, ZZZ, 79693