img center u div

img center u div

offline
  • Pridružio: 08 Jun 2007
  • Poruke: 45

Ljudi, kako da centriram sliku (horizontalno) koja se nalazi u nekom DIV-u?
Dakle, ako imam:
<div style="width:200px; height:200px;">
<img src="slika1.jpg" width="100px" height="100px">
</div>

i zelim da mi slika bude po sredini, horizontalno gledano.
Probao sam sve moguce u CSS-u ali nece! Nekako i podesim da u IE izgleda dobro (text-align:center ), ali u FF nema sanse.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 01 Mar 2005
  • Poruke: 549
  • Gde živiš: Apatin

<div style="width:200px; height:200px;text-align:center;"> <img src="slika1.jpg" width="100px" height="100px"  style="margin: 50px;"> </div>



offline
  • Pridružio: 12 Sep 2003
  • Poruke: 2839
  • Gde živiš: Kotor

Može i ovako:

<div style="width:200px; height:200px;">   <div align="center"><img src="images/back.jpg" width="100" height="100">  </div> </div>

offline
  • Pridružio: 08 Jun 2007
  • Poruke: 45

@teacher
Ovo je resenje koje sam trazio. Hvala

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1656 korisnika na forumu :: 76 registrovanih, 5 sakrivenih i 1575 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, aleph_one, ArmFPGA, Arsenije, awathorn, Bo96, bojanM84, bolenbgd, Bosnjo, boxbole, BrcakRS, Ciri1994, Cirkon, DeerHunter, Dekanovic, drale12, Džekson, esko_hz, Feller, Foxdie, goxin, Grebostrek, gregorxix, Hitri, Ivan Germanovic, Jester, jon istvan, Kajzer Soze, KizJ, kuntakinte, ladro, LostInSpaceandTime, Metanoja, MIKI63, milanpb, Milo97, Milos ZA, mirkoro, Mićko, nemkea71, nikolapetkovic, niksa517, Novakomp, oldusername, Parker, pisac12, Promising0, Radio operater, Recce, redstar72, Remarqe, RiV, sajorg, Sale0501, sap, Sava89, Sky diver 29, Srky Boy, ss10, stalja, stegonosa, strn, Troja, Tvrtko I, USSVoyager, v82, vaci, Velibor Radoja, Vlad000, Vlada78, vrgudinac, wizzardone, xAlex2, XBMC, Zoran1959, |_MeD_|