Razlika izmedju id-eva i class-a ?

Razlika izmedju id-eva i class-a ?

offline
  • Pridružio: 14 Okt 2007
  • Poruke: 316

Koja je razlika izmedju ID eva i Klasa?

Ja ih koristim samo za CSS, tako da mi je tu potpuno svejedno sta upotrebljavao..

Vec kapiram da se id -evi koriste vezano za programiranje? tj da se na ta nacin poziva odredjeni div itd..

Neki help? Smajli



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 22 Jun 2006
  • Poruke: 409

ID ti je za jedan jedini element koji je unikatan i dodeljuje se jednom i samo jednom objektu, class za grupu elemenata koji imaju nešto zajednično u css-u (tipa linkova).



Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1854 korisnika na forumu :: 31 registrovanih, 2 sakrivenih i 1821 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: ArchaBasha, bigfoot, Blair, bojank, brundo65, Coabelgrade, Dusko_Dugousko, ekser222, Great White, ILGromovnik, Japidson, Jokas, kikisp, kybonacci, Lap720, Litostroton, LostInSpaceandTime, mig21, Ndsk, NorthWind, Steeeefan, TheDictator, tooljan, Trimi68, Tvrtko I, Vanderx, veljko82, wolverined4, Zastava, zlaya011, zzapNDjuric99