Kako da promenim BAUD RATE za COM na XP-u

Kako da promenim BAUD RATE za COM na XP-u

offline
  • vodnik 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 18 Jun 2003
  • Poruke: 576

Kupio sam PCI karticu sa jos COM-va (RS232), na tim COM-ma zelim da promenim BAUD RATE, po defoltu je

Baud: 1200
Data bitis: 7
Stop bits: 1
...

Meni treba
Baud rate: 9600
Data bits: 8
Stop bits: 1

...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 02 Sep 2003
  • Poruke: 4957

pa zar ne moze u device manageru > ports > port settings \> bps

?



offline
  • vodnik 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 18 Jun 2003
  • Poruke: 576

Ma tu ima neki zajeb, ti comovi nisu oni hardverski comovi na ploci, valjda je WinXP napravio virtuelne (com3, 4, 5 i 6) i tu sam ja podesio tako.

Ali kada odem u DOS PROMT i kucam MODE COM6 i dalje mi je po starom.

Ne pomaze ni kada kucam MODE COM6:9600,N,8,1

I sl.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3169 korisnika na forumu :: 43 registrovanih, 6 sakrivenih i 3120 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aleph_one, Avalon015, boranin45, BUDDAR70, C-Gun, Clouseau, Colt D, cuvarkuca, darkojovxp, Dimitrise93, Ir, Istman, ivan1973, jimi_agf, Jose, K a s p e r, Kalem, Krusarac, ladro, lcc, ljuba.b, Lucije Kvint, luka35, Manjane, mat, mile33, Miler88, Milometer, mir juzni, nelezele, Pekman, rodoljub, samo_srpski, SamoGledam, skok, Str2022, tanzanija, Tila Painen, VekiJ, Veless, x011, xAlex2, zlaya011