Pomoć - Microsoft Security Essentials za 64-bitni XP?

Pomoć - Microsoft Security Essentials za 64-bitni XP?

offline
  • 372  Male
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 30 Dec 2011
  • Poruke: 26
  • Gde živiš: Kruševac

Izgleda da Majkrosoft definitivno nema nameru da svoj besplatni antivirusni program ponudi i u verziji za 64-bitni XP.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Probao sam da instaliram 32-bitni ali prilikom instalacije me obaveštava da nemam adekvatan softver i istu prekida...

Ima li smisla instalirati 64-bitnu varijantu predviđenu za Vistu i 7? Neke razlike sigurno postoje jer je i 32-bitna varijanta data zasebno za XP, a druga za Vistu i 7 (Vista i 7 koriste iste instalacione fajlove).

Voleo bih da čujem vaša mišljenja. Inače, manje bitno, godinama sam koristio Kasperski i zadovoljan sam, ali ako može besplatno...

Unapred hvala na odgovorima.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 26 Avg 2010
  • Poruke: 10622
  • Gde živiš: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building

Možeš da probaš, ali sumnjam da će instalacija uspjeti. Jednostavno, Microsoft je batalio XP SP2 x64 i za njega izdaje samo sigurnosne ispravke.



offline
  • 372  Male
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 30 Dec 2011
  • Poruke: 26
  • Gde živiš: Kruševac

Hvala na brzom odgovoru! Sass Drake ::Možeš da probaš, ali sumnjam da će instalacija uspjeti. Jednostavno, Microsoft je batalio XP SP2 x64 i za njega izdaje samo sigurnosne ispravke.Probao sam.

Za razliku od 32-bitne varijante ovde se programčić naizgled uspešno instalira, ali kada krene da se apdejtuje (automatski) prijavi problem i "padne". Kada zatim pokušam da pregledam nešto antivirusom on me obavesti da ne može skenirati fajlove jer je verzija zastarela i nakon nekoliko sekundi opet javi da je naišao na problem i mora da se zatvori...

Sve u svemu - kod mene se MSE pokazao kao neprimenjiv za x64 XP.

------ ------

Malo/donekle van teme - da li ima sličnih problema i sa drugim antivirusima? Mislim na pitanje 32-bitnih i 64-bitnih operativnih sistema...

offline
  • Pridružio: 09 Avg 2011
  • Poruke: 15879
  • Gde živiš: Beograd

Jednostavno otislo se korak napred, danas ces tesko naci najnoviju verziju antivirusa da radi za SP2, a i ne vidim svrhu drzanja SP2, a jos gore XP 64-bitni, kad je tu Windows 7.

offline
  • 372  Male
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 30 Dec 2011
  • Poruke: 26
  • Gde živiš: Kruševac

TwinHeadedEagle ::...ne vidim svrhu drzanja SP2, a jos gore XP 64-bitni, kad je tu Windows 7.Posao. Konfiguracija je hardverski i softverski u velikoj meri (po meni) personalizovana, prilagođena, a i zadovoljan sam kako radi.

Uzgred, ja ne vidim svrhu da posle 30+ godina postojanja Vindovsa isti menja interfejs svakih 5 godina... ipak su prematori za takve stvari. Da, malo sarkastično. Wink

Ništa - radio sam do sada bez MSE pa ću moći da radim i dalje... barem do neke reinstalacije.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 995 korisnika na forumu :: 57 registrovanih, 5 sakrivenih i 933 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: alex71, BB, bb929, bolenbgd, braca57, cemix, colji, Comyymoc, crnirocko, Despot1, Djota1, doktor1964, Dolinc, drimer, dzoni19, Dzoni2412, g_g, gost321, Haris, jarovitt, Jeremiah, jodzula, K2, Kole1975, Krusarac, kybonacci, Laluvr, Litostroton, Marko43, MB120mm, mean_machine, mercedesamg, milanpetkovicv, nemkea71, Nikola9223, OldKresoje, PlayerOne, Pv123, RAKITNICA, repac, RiV, rovac, Semberija, SlaKoj, stingD, Stoilkovic, styg, Tafocus, tanakadzo, theNedjeljko, Tvrtko I, veljko82, Vladoj, xAlex2, Zmaj Tolak, ČOBAN, 79693