|
Poslao: 26 Dec 2008 22:06
|
|
Cudna suma
Jednog toplog dana usred guste sume
medved ispi med i sok
uhvati za sovu, s njom poce igrati rok
Oko njih se brzo sakupise drugi
druzina je sumska sva
s medvedom i oni zaigrase dva po dva
Tresla se zemlja celi dan
ne zna s kim igra ko
dodje tigar zvani Kan
cudna suma je to
Na pecurki jednoj bubamara igra
partner joj je obad ljut
ona mu se zali kako plese prvi put
slonica je opet uhvatila misa
pa se vrti s njim u krug
misica sa slonom postade sad najbolji drug
Oko jednog panja lija zeca juri
moli ga za igru tu
zec se neda, zeli kozu svoju citavu svu
ljubomorna mecka sto joj muz sa sovom
igra ovaj ljuti rok
hoce da se napije pa ispija medni sok
|
|
|
Poslao: 27 Dec 2008 04:07
|
|
opet kvarim koncepciju ali,ceo svoj život provedoh u šumi,čak mi se i medvedi javljaju kad me vide,ali šta se dešava......
svaki put kada se odlučim da odem na planinu na par dana desi se ovakvo vreme...nije da se ja uvek bunim ali bi bilo lepo jedanput,ali samo jedanput, da me posluži vreme....izgleda da kada se ja god odlučim da provedem neko vreme na preživljavanju,priroda mora da mi pokaže sve svoje mane kao da mi govori "sedi kući sotono dosta smo se družili"...to mi se dešava svaki put kada krenem...nisam od onih koji odustaju pa ću narednih 3 dana provesti u šumi,ali me samo zanim kada ću moći da npravim bivak,a da vidim bar deset metara oko sebe i da mogu da se ulogorim tako da ne strepim da će vikendom lovci da me "maknu" umesto neke štetočine...dok ja dokažem da nism vuk ili zeka ode koža.....
ako preživim i ovaj put prepričaću vam šta mi šuma šapuće
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Dec 2008 20:23
|
|
'jer kad vlada sam, razum je sila sputavajuca; a strast, bez nadzora, plamen je sto bukti prozdiruci sebe. i zato pustite dusu svoju da vam uzdigne razum do visina strasti, pa da zapeva;
i neka upravlja vasom strascu razumno; pa da strast vasa dozivi vaskrsenje svoje svakoga dana i da se, poput feniksa, digne iz pepela svoga.
a posto ste i vi dah na nebu bozijem i list u bozijoj sumi, i vi treba da pocivate u razumu i da se krecete sa strascu.'
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Dec 2008 12:48
|
|
ljubicasta, jes da sam na nekoj slici videla da imas dugu, crnu kosu, ova slicka me asocira na tebe
|
|
|
Poslao: 29 Dec 2008 16:22
|
|
@silija - davno imadoh dugu - farbanu u crno - sad je smedjecrvena, otprilike - mada ta 'fizicka' boja kose i nije bitna za ovo kako se ovde 'vidimo'
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Dec 2008 02:53
|
|
'i govorili ste - on drzi sablr sabor sa drvecem sumskim, a ne sa ljudima. on sedi na vrhovima brda i gleda dole na nas grad.
istina je da sam se peo na brda i odlazio na mesta zabacena. kako sam mogao da vas vidim osim sa silne visine i velike daljine? kako neko moze da bude blizu dok ne ode daleko?' (h.dz.)
|
|