Winsock :S

Winsock :S

offline
  • Pridružio: 10 Mar 2009
  • Poruke: 101
  • Gde živiš: Podgorica

Htio bih da napravim preko ovog winsock-a, neki chat u cmd-u
trazio sam tutoriale na netu, i mnogo toga ne razumijem...

skinuo sam source codes sa sledecih addresa:
server:http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms737593(v=VS.85).aspx
client: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici](v=VS.85).aspx

Radim u dev-c++
U linkeru sam stavio: -lws2_32, -lmswsock, -ladvapi32
Sve kompajlirao uspjesno bez gresaka, i kad sam pokrenuo server, otvori se cmd i onaj kursor blinka... nista ne prihvata sa tastature a tako isto i za client, nista se nedesava, a i nista ne mogu da ukucam

Pa ako neko ima neki tutorial, gdje je bas sve lepo objasnjeno za winsock, korak po korak i da je za C (moze i c++)

(ili chat u cmd-u moze da se napravio i pomocu drugih bibkuiteka/headera...?)



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1662 korisnika na forumu :: 61 registrovanih, 6 sakrivenih i 1595 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, 33 bren, A.R.Chafee.Jr., airliners, b_z_b, bax0904, bbogdan, blejač, bokicacar, brufen, BrusLi, celt, CHARLIE JA., Cicumile, cojapop, damir55555, Darko Jovanovic, dekan.m, Deki Duga Devetka, Dolinc, DragoslavS, efektiva, Electron, esx66, gagidjuric, Georgius, Ilija84, indja, Jeremiah, JimmyNapoli, JOntra, Komentator, Kruger, M74AB3, magyar, Marko1238, marko308, milanstankovic087, milenko crazy north, moldway, Mzee, nenad81, rednap, Redred, repac, S94, samojednoimeznam, skok, Solunac na steroidima, Srky Boy, stefanmpurtic, suton, taomaster, tomigun, Tvrtko I, VJ, VNVK, voja64, zokilivac, 1107, 79693