Trebam: Universal serial bus (USB) controller

1

Trebam: Universal serial bus (USB) controller

offline
  • Zora
  • Pridružio: 22 Okt 2004
  • Poruke: 1451
  • Gde živiš: ni na nebu ni na zemlji

Nakon što sam povećala C particiju (uspešno) i koristila ADW cleaner koji mi je "dobro"počistio kompjuter i pomeo drajver za Universal serial bus (USB) controller, pa sad ne mogu čitati eksterne diskove USB.2.
Jedan novi HD Segate 3 TB , USB3, čita bez problema. druge WD 2 TB USB.2 nevidi, jer nema više drajvera. Molim odakle da ga skinem bez da instaliravam razne programe za update drajvera koji nisu besplatni?
prilažem report prema uputi i slikicu poruci koju mi je dao komjuter kad sam pitala sta je problem?
Hvala unapred!
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Miroljub Čeperković
  • mašinska
  • Pridružio: 20 Mar 2012
  • Poruke: 2182
  • Gde živiš: Vrnjačka Banja

Na [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] izaberi OS win 7 64 i skini drajvere za usb
a na [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] možeš proveriti da li imaš zadnje intelove drajvere



offline
  • Zora
  • Pridružio: 22 Okt 2004
  • Poruke: 1451
  • Gde živiš: ni na nebu ni na zemlji

Napisano: 30 Sep 2015 15:00

Hvala ti Mikulino, vrlo si me obradovao..
(zaboravila sam da se ide na proizvodjacevu stranicu traziti drajvere)
ali nasla sam samo USB 3. drajver a ne USB 2.
a USB 3 mi odmah prepoznaje znaci taj drajver je vec instaliran..

onda sam trazila na Intelovoj stranici i jedino sto sam nasla je ovo
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
ali ja nemam nista od ovoga na listi a to je ionako za W_XP.Vise od toga nema..
Sta da radim.. Question
pa s cime sam dosada koristila USB 2? i kud je nestao taj kontroler? Nikad vise necu koristiti adw cleaner..

Dopuna: 30 Sep 2015 15:06

P.s imam i original CD MSI drivers i utilities ali nigde nisam nasla drajver za USB 2.kontroler

offline
  • Pridružio: 10 Okt 2005
  • Poruke: 13526
  • Gde živiš: Beograd

Preuzmi Intel Chipset Driver (onaj od 5.24 MB), u njemu je sadržan i USB 2.0 drajver:
Citat:
- Core PCI and ISAPNP Services
- PCIe Support
- IDE/ATA33/ATA66/ATA100 Storage Support
- SATA Storage Support
- USB Support
- Identification of Intel(R) Chipset Components in the Device Manager

offline
  • Zora
  • Pridružio: 22 Okt 2004
  • Poruke: 1451
  • Gde živiš: ni na nebu ni na zemlji

a gde da ga nadjem.. odakle je ovaj citat , izvini, ne snalazim se na intelovoj stranici..
da li odavde ?
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
i koji sad link? Bebee Dol

offline
  • Pridružio: 10 Okt 2005
  • Poruke: 13526
  • Gde živiš: Beograd

Reč je o ovom linku: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Zora
  • Pridružio: 22 Okt 2004
  • Poruke: 1451
  • Gde živiš: ni na nebu ni na zemlji

Napisano: 30 Sep 2015 16:01

Hvala ti Slobo, nadam se dalje znam.. impresionirana sam vasim trudom i nacinom prikazivanja informacije o drajverima.Hvala.. ali ovakva osobna pomoc je dragocjena Smile

Dopuna: 30 Sep 2015 16:25

Ipak neznam dalje..
..................
u tvom slucaju Intel chipset driver bilo je samo za xp..
ali ako ti kazes da je u tom paketu onda molim kazi da li kliknem na taj .exe,
vidi sliku sta dobijem kada raspakiram
[url=]Intel chipser driver[/url]
...................
onaj drugi link je " Intel Management chipset driver" jer sam na lijevoj strani vidjela da ima w7 64,
ali kad raspakiram onda ima svasta vidi sliku 2
[url=
]Management chipset driver[/url]
molim js malo pomoc Smile hvala na tvom strpljenju..

Dopuna: 30 Sep 2015 16:35

program "Driver Easy" mi uopce nije ni nasao taj drajver da nedostaje. Nasao je neka dva ni ne vidim koja, mislim opticam mouse, koji mi bas i ne treba.. ako tako radi i placena verzija onda je to bacen novac....ili ja nesto ne razumijem ..

offline
  • Pridružio: 10 Okt 2005
  • Poruke: 13526
  • Gde živiš: Beograd

Kao što si već uradila, idi na stranicu iz moje gornje poruke. Zatim, kao na sledećoj slici, izaberi Drivers i u padajućem meniju Win 7 64bit:



Kada se pojavi spisak ponuđenih drajvera, videćeš na dnu strane ono što tebi treba:



Kada otpakuješ tu arhivu, dobićeš jedan jedini fajl, infinst_autol.exe, kao što si prikazala u svojoj prethodnoj poruci. Pokreni ga dvoklikom i prati uputstva za instalaciju koja budu prikazala na ekranu.

offline
  • Zora
  • Pridružio: 22 Okt 2004
  • Poruke: 1451
  • Gde živiš: ni na nebu ni na zemlji

Napisano: 30 Sep 2015 20:04

Hvala ti puno na lijepomjasno-slikovitom uputstvu..ali kad sam pokrenula infinst_autol.exe i sve uradila kako je uputa bila i restartala computer ..nista se nije promenilo..
sad jos idem na jednu mogucnost-windows update..pa cu vidjeti..
Na MSI originalnoj CD nema tog drajvera..

Dopuna: 30 Sep 2015 22:27

evo i windows update sam uradila i opet nista ...
Ima li netko taj drajver da mi ga da?
kako da ga skinem sa drugog kompjutora gde imam isti w-7 . Da li se to moze?

offline
  • Miroljub Čeperković
  • mašinska
  • Pridružio: 20 Mar 2012
  • Poruke: 2182
  • Gde živiš: Vrnjačka Banja

novidan ::Napisano: 30 Sep 2015 20:04

Hvala ti puno na lijepomjasno-slikovitom uputstvu..ali kad sam pokrenula infinst_autol.exe i sve uradila kako je uputa bila i restartala computer ..nista se nije promenilo..
sad jos idem na jednu mogucnost-windows update..pa cu vidjeti..
Na MSI originalnoj CD nema tog drajvera..

Dopuna: 30 Sep 2015 22:27

evo i windows update sam uradila i opet nista ...
Ima li netko taj drajver da mi ga da?
kako da ga skinem sa drugog kompjutora gde imam isti w-7 . Da li se to moze?


USB2.x drajveri su sastavni deo paketa za čipset, ponovna instalacija drajvera za čipset sa MSI sajta nije pomogla, pokreni sa [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] Run Intel® System Identification Utility pa vidi šta ti je ponudio od drajvera i skini sve nove u poseban folder a probaj sa drajverima za čipset
ako i dalje posle instalacije drajvera sa intel sajta postoji problem probaj da ga rešiš preko [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] (na ovaj link ideš preko IE)


Dodatak
deinstaliraj "Driver Easy" jer može on da napravi problem

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 823 korisnika na forumu :: 48 registrovanih, 3 sakrivenih i 772 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: b_z_b, Belac91, Belisarius, blankspace, bobo85, Bubi, burevestnik, comi, cuvarkuca, darkkran, deLacy, Dimitrise93, Doca, Dovla 1980, Draganeli, dukajov, Dzigy, GH69, Jeremiah, K-1A, komsija1, Langdorf, Marko1238, mat, Mi lao shu, Mikisha, Milan A. Nikolic, Milan1996, mile.ilic75, Milometer, miso2709, naki011, neutrino, Paki, pein, rajkoplje, redstar011, royst33, S-G, SamoGledam, skok, sspp, stokssone, Tanjagre, Tvrtko I, ujke, Zoran1959, zziko