Koliko vrede besplatne akcije NIS

Koliko vrede besplatne akcije NIS

offline
  • Pridružio: 14 Nov 2008
  • Poruke: 186
  • Gde živiš: na

Deli se na 5 miliona ljudi
Deli se 15 % akcija
Rusi su kupili pola NIS za oko 300 miliona evra (400 m $), ceo nis je znaci 600

600 miliona evra x 15 % / 5 miliona ljudi

Rezultat za Naftnu Industriju Srbije je 18 evra svakome.

Komentari ?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • PHP developer
  • Pridružio: 22 Mar 2006
  • Poruke: 3760
  • Gde živiš: 127.0.0.1

Welcome to the real world Mr. Green

Znas kako, samo 8 miliona ljudi ima tu srecu da zivi u Srbiji, ostali nemaju tu srecu ali imaju sve ostalo LOL

A sto se tice akcija, ko je ocekivao soma evra od zna-se-koga... bez obzira sto je to i tracak (lazne) nade... nije bas pri cistoj svesti i zdravoj pameti. "Dobro" osmisljena predizborna kampanja, za koju bi se i u pola banana republika odgovaralo, ovde je prosla onako kako je bila i planirana.

Parafraziram ::Nalozicemo ljude da ce dobiti soma evra, i glasace za nas, a posle... pa doci ce valjda neka katastrofa da imamo izgovor sto ne delimo pare...
U suprotnom, izmislicemo jednu.


Posrecilo im se, tu je SEKa. A sa druge strane, i 18e je celih 18e vise od 0e.



offline
  • Pridružio: 14 Nov 2008
  • Poruke: 186
  • Gde živiš: na

Ma ja to pricam od pocetka, kao i mnogi drugi, ali sta vredi kad je bilo na televizoru.

offline
  • Pridružio: 20 Jul 2008
  • Poruke: 4682

netsrbija.net ::Ma ja to pricam od pocetka, kao i mnogi drugi, ali sta vredi kad je bilo na televizoru.

LOL LOL Bolji komentar nisam cuo odavno,ulepsa mi vece.

offline
  • Ričard  Male
  • Lavlje srce
  • Supermoderator
  • Zver!
  • Electro maintenance engineer
  • Pridružio: 28 Nov 2006
  • Poruke: 13745
  • Gde živiš: Vršac

BEOGRAD - Vlada Srbije usvojila je danas odluku o prenosu besplatnih akcija Naftne industrije Srbije (NIS) građanima, sadašnjim i bivšim radnicima te kompanije, izjavio je državni sekretar za privredu i privatizaciju Nebojša Ćirić.

On je agenciji Beta kazao da ta odluka predstavlja prvi korak u ispunjenju obećanja i zakonske obaveze kojom je predviđeno da besplatne akcije dobiju svi građani Srbije koji ih nisu dobili ranije, od početka privatizacije i tranzicije.

Prema odluci Vlade Srbije, građani će dobiti po pet akcija NIS-a, čija je nominalna vrednost po 500 dinara...



Izvor: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 14 Nov 2008
  • Poruke: 186
  • Gde živiš: na

Znaci broj akcija oko 25 miliona na 5 miliona gradjana u proseku svakom po 5 akcija ili 2500 dinara nominalne vrednosti. Malko vise od mojih prognoziranih 18 evra. Videcemo sta ce reci berza.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1090 korisnika na forumu :: 60 registrovanih, 5 sakrivenih i 1025 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: AleksSE, aleph_one, Banovo Brdo, bigfoot, Borkanović, bounty hunters, brundo65, Bubili, bufanje, darkojbn, DezurniOperativni, djonsule, djuradj, Dorijan Grej, Dovla 1980, Duschi, esko_hz, Frunze, Georgius, igorkozar83, ILGromovnik, Imperator_Aleksandr_lll, JOntra, kljift, Klonfer83, knutveliki, kunktator, kybonacci, leopard83, mercedesamg, Metanoja, Mi lao shu, Miki01, Miler88, mm1811, Moldovan, mrmaster, Nepopravljivi, novator, nuke92, obsc, OgnjenMitric, pein, Pururin, radionica1, Sarmat, scimitar19, ssekir75, starlights, tomo2, ulogovan, vazduh, vdeki, volimpivuvolimrakiju, VPV, vuksa72, WerWolf14, Zec, zlaya011, ZZZ