pomagajte

pomagajte

offline
  • Pridružio: 19 Jun 2006
  • Poruke: 13
  • Gde živiš: Pancevo

imam problem.
hteo bi da povezem 2 regulatora svetla(potenciometra), da oni regulisu sijalicu.
tako da: kad na prvom regulatoru upalim svetlo, na drugom mogu da ga iskljucim i obrnuto.
takav princip se obicno koristi u precobljima i zelim to da odradim.
meni je potrebna sema kako to odraditi


unapred zahvalan



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 05 Avg 2005
  • Poruke: 28
  • Gde živiš: Kikinda

To ne možeš sa regulatorima da uradiš jer ti za paljenje i gašenje svetla sa dva mesta treba alternativni prekidač (u stvari preklopni). Jedino da u regulator ugradiš i preklopnik.
pozdrav



Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2066 korisnika na forumu :: 86 registrovanih, 10 sakrivenih i 1970 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aramis s, ArchaBasha, Asparagus, Asteker, avijacija, Ba4e, bigbear, bigvlada, bobomicek, brandža84, BraneS, Bubimir, Chainsaw, Cigi, cikadeda, Comyymoc, cuvarkuca, cvrle312, d.arsenal321, d29, dane007, DeerHunter, Deki Duga Devetka, Despot1, DJUNTA, djuradj, dolinalima, dule10savic, dusan.l, Electron, ElGenius, famoso, Feller, g_g, Georgius, Gerilac, GH69, gost321, goxin, gregorxix, HrcAk47, Ikica977, jodzula, knutveliki, Kole1975, kolle.the.kid, Laluvr, ljubo70, M74AB3, MagicniHerpes, Markan90, MaschinenPistole, maxim_von_burdengate, Medojed, mexo, mgolub, miki69, milos97, mist-mist, N.e.m.a.nj.a., Naj-Turs, nebidrag, OldKresoje, Oscar, pein, Piani Jazzer, picknick, Pilipenda, prasinar, Radula, redstar011, RJ, Sharpshooter, skok, Smiljkovich, Srki98, stalja, stegonosa, Tanjagre, Tvrtko I, vidra boy, VJ, vladao75, Vojkan Petrovic, Woya, x011