2

• Pridružio: 16 Jun 2005
  • Poruke: 2392
  • Gde živiš: Beograd

Ovih dana zbog skole nisam gledao utakmice (idem popodne Sad ) Danas sam ranije dosao i sada gledam kraj utakmice Kamerun - Togo 2:0. Utakmica je bila dobra, finis pogotovo. Gol Eto'o-a u '68 je prelep, a drugi gol petom isto super, na asistenciju Eto'o-a.

26.01.2006 20:55

Kup africkih nacijaReprezentacije Gvineje i Tunisa plasirale su se u četvrtfinale afričkog Kupa nacija u fudbalu nakon što su u utakmicama drugog kola grupe C zabeležile pobede.

Gvineja je u završnici meča sa Zambijom napravila preokret i ostvarila trijumf koji je vodi među osam najboljih, dok je branilac titule, selekcija Tunisa, bila bolja od Južne Afrike. U poslednjem kolu Tunis i Gvineja će u međusobnom duelu odlučiti kome će pripasti prvo mesto, a Tunižanima je za to dovoljan i remi.

Izvor Sportska Centrala

Gledao sam Tunis, za prvu nisam bio kuci, solidan fudbal, malo je Juzna Afrika igrala previse oprezno (sto je razumljivo nisu smeli da izgube da bi imali sanse za prolaz dalje).

Dopuna: 27 Jan 2006 20:18

Danas je Dujkoviceva Gana dobila Senegal 1:0, Draman igrao celih '90 min. Nigerija trenutno vodi 2:0 protiv Zimbabvea.

Egipat bolji od Obale Slonovače

Reprezentacija Egipta osvojila je prvo mesto u A grupi afričkog Kupa nacija u fudbalu nakon što je u utakmici poslednjeg kola pobedila Obalu Slonovače koja je na ovom susretu nastupila bez nekolicine standardnih igrača, a obe selekcije su se plasirale u četvrtfinale.

U drugom susretu Maroko je, očigledno svestan da ne može da izbori prolazak u dalje takmičenje, podbacio u susretu sa Libijom odigravši bez golova.

Rekordne kazne na afričkom Kupu nacija

Vezni igrač Gane Larjea Kingston i senegaski defanzivac Habib Beje neće više nastupati na ovogodišnjem šampionatu Afrike jer su kažnjeni sa po četiri meča suspenzije zbog tuče na utakmici njihovih reprezentacija.

Uz ovu sankciju, njih dvojica će morati da u kasu afričke kuće fudbala uplate po 1.000 dolara zbog crvenih kartona koje su dobili tom prilikom.

izvor:Sportska centrala

Trenutno Kamerun vodi 2:0 protiv Konga, Angola 2:1 protiv Toga koji igra sa igracem manje.

Dopuna: 29 Jan 2006 20:39

Kongo se pridružio Kamerunu
29.01.2006 20:00

Kup africkih nacijaU nedelju su odigrane utakmice poslednjeg kola B grupe Kupa afričkih nacija u fudbalu. Kamerun je savladao Demokratsku Republiku Kongo i overio plasman u četvrtfinale gde će se sastati sa Obalom Slonovače, rivalom iz kvalifikacija za Mundijal.

Drugi četvrtfinalista iz ove grupe biće upravo Demokratska Republika Kongo koja je plasman među osam najboljih izborila uz dosta sreće. Naime, Angola je sa golom razlike savladala Togo koji je još od 30. minuta imao igrača manje, ali joj je za prolazak u dalje takmičenje nedostajao još jedan gol. Kongo će se u četvrtfinalu sastati sa domaćinom, selekcijom Egipta.

30.01.2006 20:40

Kup africkih nacijaPošto su Tunis i Gvineja još ranije izborile plasman u dalje takmičenje, današnje utakmice C grupe Kupa afričkih nacija nisu imale veći značaj.

Gvineja je ubedljivo pobedila Tunis i na taj način takmičenje neočekivano završila kao prva u grupi pa će u četvrtfinalu igrati protiv drugoplasirane selekcije iz grupe D. U drugom susretu, Zambija je bila bolja od Južne Afrike pa "bafana bafana" kući odlazi bez ijednog boda i najveće je razočaranje turnira.

Senegal srećno do četvrtfinala

Nigerija i Senegal poslednje su reprezentacije koje su izborile plasman u četvrtfinale Kupa afričkih nacija u fudbalu.

Mečevi trećeg kola D grupe imali su poprilično neočekivan epilog pa se Senegal uprkos porazu od Nigerije plasurao u dalje takmičenje, a za to treba da zahvali već otpisanoj selekciji Zimbabvea koja je bila bolja od Gane pa selekcija koju predvodi Ratomir Dujković neočekivano rao odlazi kući.

Afrički kup: Senegal u polufinalu!

Fudbalska reprezentacija Senegala plasirala se u polufinale Afričkog kupa nacija u Egiptu, savladavši u petak selekciju Gvineje 3:2, u uzbudljivom četvrtfinalnom meču u Aleksandriji.

Najzaslužniji za trijumf "Lavova Terange" je Mamadu Nijang koji je ušao u igru u drugom delu i doneo preokret.

Gvineja je povela golom Kabe Dijavare u 23. minutu, a sredinom drugog dela počinje preokret. Najpre je Papa Buba Diop sjajnim udarcem glavom izjednačio u 62. minutu. Nijang je potom u 83. minutu doveo Senegal u vodjstvo, snađnim udarcem pod prečku.

Nijang je zamalo postigao i drugo gol u poslednjim trenucima meča, ali je njegov šut izblokiran, da bi na nju natrčao Henri Kamara za 3:1. Konačan rezultat postavio je Paskal Feinduno fenomenalnim golom iz slobodnog udarca.

Izvor:mondo

Dopuna: 03 Feb 2006 20:02

U drugom četvrtfinalu:
Egipat - Kongo 4 : 1

Domaćin Kupa afričkih nacija fudbalska reprezentacija Egipta plasirala se u polufinale pobedom nad timom Demokratske Republike Kongo 4:1.

Faraoni su do pobede u veoma uzbudljivom nadmetanju dva po pristupu različita tima došli posle dominacije tokom većeg dela meča.

Dvostruki strelac za Egipat bio je Ahmed Hasan, jednom iz penala, drugi put iz slobodnog udarca. Ostali strelci za Egipat bili su Imad Motaeb i legendarni Hosam Hasan, koji je pogodak proslavio sa suzama u očima. Jedini gol za Kongoance postigao je El Saka, nespretnom intervencijom pred svojim golom.

Pomognuti podrškom bezmalo sto hiljada navijača Egipćani su od samog starta igrali ofanzivno, ali je prvu šansu imao Lua Lua. Napadač Portsmuta je već u prvom minutu opasno ugrozio domaći gol, ali je šutirao iznad prečke. Usledio je niz pokušaja Egipćana, ali je posle pola sata rezultat bio 0:0.

Najavu raspleta videli smo u 34. minutu, kada je Kasongo nespretno startovao na Zakija, a sa bele tačke precizan je bio Ahmed Hasan. Samo sedam minuta kasnije 39-godišnji Hosam Hasan odlično se snašao u šesnaestercu i zakucao loptu pod prečku, pa su mnog pomislili da je neizvesnost otklonjena.

Ipak, Egipćani su sami vratili protivnika u život. Igrao se poslednji minut poluvremena, kada je Siril Mubiala ne preterano opasno šutirao, ali je Abdelzaher el Saka skrenuo loptu u suprotni ugao svog gola.

Najkontroverzniji detalj na meču dogodio se u 60. minutu. Lopta se odbijala u šesnaestercu DR Kongoa potpuno nekontrolisano, od Zakijeve ruke spustila se na nogu Motaebu, koji je precizan sa sedam metara – 3:1. Proteste Kongoanaca gabonski sudija nije prihvatio.

Moral gostujuće selekcije nije tada slomljen. Preostalih pola sata po tempu je ličilo na bolje mečeve Premijer lige, sa šansama pred oba gola i izvanrednim prodorima, a najbolji je imao Zola, koji je predriblao četiri egipatska igrača i pogodio – prečku.

Poslednji gol na meču postignut je u 87. minutu. Hasan je izveo slobodan udarac sa leve strane, uputivši prilično nizak centaršut pred gol. Nekoliko igrača nije stiglo na vreme, dvojica su pala u zagrljaju, a do tada odlični Paskal Kalemba samo je nemo gledao kako mu je lopta uskakutala u mrežu pored zadnje stative.

Kalemba je još jednom odlično intervenisao u preostalom vremenu, obe ekipe nastavile su kao da pobednik nije odlučen, a kada je sudija odsvirao kraj stadion je eksplodirao od sreće. Fudbaleri su Egiptu poklonili veliku radost samo petnaestak sati posle tragedije na Crvenom moru.

Egipat će u polufinalu igrati sa ekipom Senegala, koja je bila bolja od Gvineje (3:2), a taj meč na programu je u utorak, ponovo na Internacionalnom stadionu u Kairu. Drugi par polufinala biće poznat u subotu, kada se sastaju Tunis – Nigerija i Obala Slonovače – Kamerun.

Izvor:b92

Iznenadno pojačanje

Reprezentacija Obale Slonovače, koja će se sa našom nacionalnom selekcijom nadmetati na Mondijalu u Nemačkoj, pojačala je svoje redove uoči predstojećeg četvrtfinalnog susreta Kupa nacija.

Naime, u redove ekipe Anrija Mišela vratio se Aruna Dindan, napadač koji je pripreme napustio pred sam strart šampionata "crnog kontinenta" zbog smrti jedne od svojih ćerki.

- Mnogo nam je drago što se vratio u tim. Veoma nam je značio u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, definitivno je veliki igrač, rekao je o Dindanu defanzivac Obale Slonovače Kolo Ture, dok je strateg reprezentacije Mišel dodao da će biti iznenađen ako ovaj napadač bude potpuno fizički spreman za duel sa Kamerunom koji je na programu u subotu.

Egipat - Senegal kradja nevidjena, znaci nevidjena kradja u korist domacina (naravno). Cist penal u '89-'90 minutu za Senegal nije sviran
Evil or Very Mad Sudija krenuo da pokaze na penal i nista, verovatno se setio da ne treba da svira protiv domacina, sramota.

Voleo bih da O.Slonovace ugazi Egipat, mada sumnjam da se moze igrati protiv onakvog sudjenja, videcemo.

Zanimljivo koliko su A i D grupe bile jace od B i C, A pogotovo (finalsti su iz A grupe), a u polufinalu su igrali samo reprezentacije iz A i D grupe.

@bull_23
Gledajuci zadnjih par utakmica video sam da je onaj tvoj utisak o sudijama na pocetku bio ispravan.

Egipat šampion Afrike posle penala

Fudbalska reprezentacija Egipta pobednik je 25. Kupa afričkih nacija, koji je u petak završen u Kairu.

Do pete titule u istoriji nacionalnog tima Faraoni su stigli posle penala u duelu sa Obalom Slonovače.

Ne naročito dramatičnih 90 minuta i napetih pola sata produžetka završeno je bez golova, pa su Egipćani prvi, a “Slonovi” drugi put na šampionatu morali da pucaju penale. Domaćini su imali više nerava i pobedili rezultatom 4:2, što je izazvalo oduševljenje sto hiljada ljudi na kairskom Nacionalnom stadionu.

U regularnom toku na obe strane viđeno je po nekoliko prilika, ali nikog nije iznenadilo što je meč otišao u produžetke.

Egipćani su u prvih 20 minuta mogli da vode da su Zaki i El Saka bili precizniji. Goma je zatim izašao zbog povrede, a prvi opasan pokušaj Obala Slonovače imala je u 40. minutu, kada je Akale posle kornera prebacio loptu Kolo Tureu, ali je fudbaler Arsenala promašio iz peterca.

U drugom poluvremenu priča se ponavlja – Egipat stvara prilike, sve do finiša, ali u 77. minutu Didije Drogba ima šansu utakmice, kada prebacuje gol sa dva metra. Zaki je nastavio da preti, postigao gol posle faula nad golmanom, pao u šesnaestercu nekoliko minuta kasnije, ali golova nije bilo.

U dodatnih 30 minuta događalo se zaista svašta. Obala Slonovače odmah ulazi u šansu, ali Kalu ne uspeva da pogodi gol. Najkontroverzniji momenat dogodio se u 94. minutu – Buasi i Barakat startuju na loptu, najbolji egipatski igrač pada, sudija pokazuje na belu tačku. Noga odbrambenog igrača bila je visoko podignuta, ali je kontakt u najmanju ruku sporan.

Mnogi su mislili da je pravda zadovoljena kada je kapiten Ahmed Hasan pogodio levu stativu. Lopta se odbila daleko u polje, a Drogba se uneo u lice Barakatu. Do kraja prvog produžetka najlepši trenutak bio je udarac Konea iskosa, ali je El Hadari bio siguran.

U drugom produžetku Obala Slonovače izvela je sjajnu akciju, dupli pâs Ebuea i Kalua probio je lako odbranu protivnika, ali Ebue promašuje iz dobre pozicije. Said istrčava petnaest metara da bi objasnio El Saki gde je pogrešio. Drama traje do samog finiša, kada je Barakat imao odličnu priliku, ali je utakmica stigla do penala.

Seriju otvara Ahmed Hasan, koji je ovog puta potpuno siguran, šut je precizan, a golman na pogrešnoj strani. Prvi penal za “Slonove” pucao je Didije Drogba, kome se oholost posle duela sa Kamerunom osvetila – baš kao i Eto u četvrtfinalu najveća zvezda OS ne uspeva da savlada golmana.

U drugoj seriji precizni su Abdelvahab i Kolo Ture, a u trećoj žestoko promašuje Abdelhalim Ali. Egipćanin još nije obrisao suze, a njegova selekcija je opet u vođstvu, jer El Hadari ponovo brani, ovog puta Koneu.

Zaki donosi svojoj selekciji prednost preciznim udarcem u donji levi ugao, a nadu za Obalu slonovače čuva Ebue. Ipak, Mohamed Abutreka je bio siguran u petoj seriji i doneo petu zvezdicu na dres svoje reprezentacije. Egipat je prvi tim koji je Kup afričkih nacija osvajao pet puta.

Izvor:b92

Ukupno su 801 korisnika na forumu :: 2 registrovanih, 1 sakriven i 798 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Korisnici trenutno na forumu: Bokiboks, Milos82