• Gde živiš: 43.6426°N 79.3871°W

Napisano: 06 Feb 2012 9:28

Ne mogu da verujem da niko nije otvorio temu. Shocked

Gana protiv Tunisa, Mali ide na Gabon u četvrtfinalu Kupa afričkih nacija

Fudbalske reprezentacije Gane i Malija plasirale su se u četvrtfinale Kupa afričkih nacija posle odigranih mečeva trećeg kola D grupe.

Izabranici selektora Gorana Stevanovića igrali su nerešeno sa selekcijom Gvineje 1:1 i tako zauzeli prvo mesto u grupi.

Gana je povela u 28. minutu preko Badua, koji je fantastičnim udaracem spoljnim delom kopačke poslao loptu u gornji desni "ćošak" golmana Malija, a konačan rezultat postavio je Kamara u finušu prvog poluvremena.

Plasman u narednu rundu takmičenja obezbedio je i Mali, pošto je u drugom meču bio bolji od Bocvane posle preokreta sa 2:1. Gol odluke postigao je prvotimac Barselone Sejdu Keita u 74. minutu.

Gana je sa sedam bodova zauzela prvo mesto na tabeli grupe D, drugi je Mali sa šest, Gvineja je osvojila četiri, dok je Bocvana ubedljivo poslednja bez bodova.

U četvrtfinalu Kupa afričkih nacija 4. februara igraće Zambija - Sudan i Obala Slonovače - Ekvatorijalna Gvineja, dok su 5. februara na programu mečevi Gabon - Mali i Tunis - Gana.

Izvor: Arrow

Drogba eliminisao domaćina turnira, Zambija nadigrala Sudan

Stanovnici Zambije slave jedan od najvećih uspeha svoje fudbalske reprezentacije, plasman u polufinale Afričkog kupa nacija. Do njega su došli i igrači Obale Slonovače koji su sa 3:0 porazili domaću Ekvatorijalnu Gvineju.

Obala Slonovače prikazala je najbolju igru do sada na turniru, a junak pobede bio je dvostruki strelac Didije Drogba.

On je u 36. i 69. minutu zatresao mrežu domaćina, a mogao je i da bude tragičar, pošto je u 30. minutu promašio jedanaesterac. Konačan rezultat postavio je Jaja Ture u 81. minutu.

Zambija je u četvrtfinalu KAN u meču koji se igrao u Bati savladala Sudan sa 3:0. Poveli su igrači Zambije preko Stofire Sunze u 15. minutu, da bi na 2:0 povisio Feliks Katongo u 66. minutu.

Sudan je posle drugog primljenog gola konačno napao Zambiju ali je agresivan pristup igri samo pomogao protivniku da iz kontre i po treći put zatrese mrežu. Strelac je u 86. minutu bio Džejms Čamanga.

KLIK

P.S.
Evo jedan lep gol sa ovog turnira. Yaya Toure iz slobodnog udarca sa 30m Very Happy

Ziveli

Dopuna: 06 Feb 2012 20:40

Son of a biaaaaatch. Skinuli su video sa YT-a, aman smorili su vise sa tim uklanjanjem video klipova, cim nesto malo ne valja, njima ne odgovara, odmah skidaju... ma... GUZ - Glavom U Zid

Ko je video video je, ko nije... Evo isti taj video, kojeg ce ionako verovatno kao i prethodnika da skinu al' ajd' Bebee Dol

Dopuna: 09 Feb 2012 16:10

I niko nije pratio tekme? Sad

Imali ste prenos na Eurosport-u ako imate kablovsku (a danas skoro svako ima) Smile

• Kratos
  • Phantom of Chaos
  • Pridružio: 05 Okt 2010
  • Poruke: 1338
  • Gde živiš: Sparta

Gledao sam sve meceve Mali-ja, bas mi je krivo sto su ispali, navijao sam za njih pre svega zbog Keite iako je to znacilo da ce duze biti odsutan u Barseloni... Steta sto su ispali a mogli su lagano da pobede Sad

• Michael

Quarter Finals – ¼ de finale Arrow

ZAMBIA 3-0 SUDAN
COTE D'IVOIRE [Obala Slonovache] 3-0 GUINEA EQ.

Ova Zambia JBT. koje iznenadjenje. Shocked

Na turniru nije bilo Kameruna, Nigerije, Juzne Afrike, Egipta, niti Togo-a. Shocked

Senegal, Burkina Faso, Morocco razocarenja. Bebee Dol
Dok su Equatorial Guinea, Sudan & Zambia iznenadjenja.

• Pridružio: 07 Feb 2012
  • Poruke: 19

Ja mislim da ce Obala Slonovace uzeti trofej. Imaju stvarno najjacu ekipu na turniru.

Opa bato, Zambija napravila iznenadjenje. Smile

Ukupno su 1070 korisnika na forumu :: 44 registrovanih, 6 sakrivenih i 1020 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Korisnici trenutno na forumu: Bokiboks, Boris90, ccoogg123, DPera, DragoslavS, dushan, Džordžino, esx66, FileFinder, hooraay, hyla, Ivica1102, JOntra, Još malo pa deda, Kaplar2, Kibice, Kubovac, ladro, laganini123, laki_bb, ljuba, Luka Blažević, maiden6657, marsovac 2, mercedesamg, Mi lao shu, milanovic, Miloš Popadić, Misirac, mrvica78, Nobunaga, ozzy, Pohovani_00, prashinar, royst33, Srle993, Sumadija34, VJ, Vlada78, x9, zeo, Zerajic, zlaya011, žeks62