2

• Pridružio: 20 Jun 2005
  • Poruke: 274
  • Gde živiš: Cardak, ni na nebu ni na zemlji

Serhio_Expirium ::Taman sam bio kupio dres pre mesec dana od Henry-a , a on predje u Barcu. I mogu reci da me je veoma razocarao.

ma ne , taj dres je svetinja, a nema razloga za razocarenje, svemu lijepom jednom dodje kraj pa tako i eri Henry

• Pridružio: 04 Jan 2006
  • Poruke: 577
  • Gde živiš: NIŠ

Arsenal bez Lemana na Totenhem

Jens Leman izostavljen je iz sastava Arsenala zbog povrede lakta, tako da će ’tobdžije’ bez njega ići u posetu u severni London svom rivalu Totenhemu. 37-godišnjak je propustio prijateljsku utakmicu Nemačke sa Rumunijom u Kelnu u sredu i sada će propustiti meč na Vajt Hart Lejnu, a Manuel Almunija braniće i četvrtu uzastopnu utakmicu za redom.

Izvor: B92

„Almunija će biti starter u sutrašnjoj utakmici. Leman ima povredu lakta“, rekao je Arsen Venger, trener Arsenala.

Odličan start , bez poraza na svim poljima

• Pridružio: 06 Apr 2005
  • Poruke: 1023

nisam primetio da je negde spominjan domaci sajt navijaca arsenala.

Arsenal je sigurnom igrom savladao Sheffield United u gostima rezultatom 3-0 i time se plasirao u cetvrt-finale Carling Cupa. Topnici su, iako sa odsta mladjih igraca i onih koji ne igraju bas tako cesto u prvom timu, gotovo bez problema savladali dosta anemicne domacine. Strijelci za Arsenal su bili Eduardo Da Silva dva puta, te Denilson. Ovim su Topnici na jos jedan korak blize ponavljanju proslogodisnjeg rezultata kada su stigli do finala ovog takmicenja.

Arsene Wenger je ostao doslijedan svome pravilu da u ovome takmicenju igra izmjenjen, mladji sastav tako da je bilo dosta promjena. Procitajte kraci izvjesta u nastavku i pogledajte golove sa utakmice ovdje!

Dakle Arsenal je poceo u slijedecem sastavu:

Fabianski - J. Hoyte, Song, Gilberto, Diarra - Walcott, Diaby, Denilson, Gibbs - Eduardo, Bendtner

Na klupi su jos bili golman Mannone, G. Hoyte, Merida (usao u 87. minuti umjesto Diabya), Lansbury (usao u 83. minuti umjesto Walcotta) i Barazite (usao u 86. minuti umjesto Eduarda).

Ova postava se mijenjala kroz utakmicu tako da je Gibbs povremeno igrao kao lijevi bocni, Diarra kao desni a Hoyte u sredini odbrane sa Songom. To je omogucavalo Gilbertu da igra u sredini terena. Interesantno je bilo da je kapitensku traku nosio Lukasz Fabianski a ne Gilberto iako je on jedan od zamjenika za Gallasa!

Prije ove utakmice, Wenger je izrazio kako je jako bitno da Eduardo postigne gol. Ovaj ga je poslusao i postigao dva! Prvi ce dugo ostati u sjecanju i njemu i sefu ali i navijacima: Bendtner ga je uposlio na lijevoj strani, on primio loptu, namjestio je na lijevicu i opalio! Lopta je otisla neodbranjivo u lijevi gornji ugao. Fantastican gol u 8. minuti za vodstvo od 1-0.

To je itekako smirilo nervozu kod Topnika koji su poslije tog gola poceli igrati svoj prepoznatljivi fudbal - od noge do noge uz vrlo jak tempo. To je toliko umorilo pojedine igrace Sheffielda da je izgledalo na poluvremenu kao da su vec igrali cijelih 90 minuta!

Nekoliko brzih prodora po desnoj strani od strane Theo Walcotta je stvorilo prilike za Denilsona i Bendtnera u prvom dijelu ali je ostalo 1-0. Domaci su takodjer imali par poluprilika ali nista ozbiljno.

U drugom dijelu, samo nakon 5 minuta, u 51. minuti, Arsenal je vodio 2-0. Odlicnu loptu kroz sredinu je poslao Keiron Gibbs, Eduardo izbjegao ofsajd zamku i onda mirno poput pravog golgetera poslao loptu pored golmana za 2-0.

U 64. minuti, Walcott je pobjegao cuvarima, zaobisao i golmana ali iz nezgodnog ugla uspio pogoditi samo stativu. Samo cetiri minute kasnije, u 70. minuti, Denilson je zavrsio posao sa snaznim udarcem sa nekih 20-tak metara. Lopta je u zraku ocesala jednog igraca Sheffielda i zavrsila ispod precke.

Samo par minuta kasnije, Gilberto je ocistio loptu s linije nakon sanse za domace. Do kraja, Denilson i Gibbs su obojica imali priliku povecati prednost ali je ostalo 0-3. Zasluzena pobjeda mlade ekipe Arsenala i zasluzen prolazak u cetvrtfinale. Sada ih sigurno svi zele izbjeci.

• Gde živiš: Apsurdistan

Mogu samo da kazem svaka cas na fudbalu koji gaji ovaj klub. Pravi biser u surovom svetu pobednika i gubitnika gde se vrte milijarde.

Za fudbal. Odlicna ekipa. Nadam se da ce ove sezone nesto napraviti.

dixon9 ::arsenal najbolje sprovodi indirektan stil igre na terenu na svetu,

igraju fudbal na koji englezi nisu navikli, veceras tucemo spurse minimum 2 razlike

Robin Van Persie je najavljen u timu koji ce se suprostaviti Tottenhamu u okviru polufinala Carling Cupa u srijedu navecer. On je odigrao svega 85 minuta od povrede u oktobru i menadzer Arsene Wenger je sretan sto ga ponovno ima na raspolaganju.

"Da, Van Persie je ponovo u timu." - rekao je Wenger. "Nije imao srece sa prvim povratkom na teren jer je u pitanju bio misic koljena. Ali sada moze zaboraviti na koljeno i posvetiti se vracanju fitnesa i forme"

Menadzer je otkrio da se u tim vraca jos jedan igrac: "Johan Djurou ce poceti na poziciji centralnog odbrambenog zajedno sa Senderosom. Osim toga, na golu ce stajati Lukas Fabianski dok ce sansu dobiti i Theo Walcott. Dakle idemo sa stalnim timom koji igra u Carling Cupu - vecinom mladji igraci"

Puni sastav tima bit ce objavljen u srijedu ujutru.

• Pridružio: 03 Mar 2008
  • Poruke: 19
  • Gde živiš: negdje na mesecu

A R S E N A L the best

samo mi je zao dudua
Sad

Ukupno su 871 korisnika na forumu :: 54 registrovanih, 6 sakrivenih i 811 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, _Petar, anta, Ben Roj, Bobrock1, bojankrstc, bojanM84, Boris90, Bubimir, ccoogg123, cer, darkangel, Dimitrise93, Djokkinen, doktor1964, Dorcolac, dragoljub11987, Excalibur13, GORDI, gzoki, hologram, Istman, kolle.the.kid, Koridor, Levi, lord sir giga, Mercury, milimoj, Milometer, mkukoleca, mnn2, Nemanja.M, ObelixSRB, oganj123, operniki, pein, Rakenica, randja26, raptorsi, Romibrat, slonic_tonic, Srki94, Srle993, ss10, tmanda323, Tores, vasa.93, vathra, Vatreni Zmaj, VladaKG1980, wolverined4, Wrangler, šumar bk2, 1107