AMD Athlon x4 740

3

AMD Athlon x4 740

offline
  • Pridružio: 10 Okt 2005
  • Poruke: 13526
  • Gde živiš: Beograd

Pa piše u specifikaciji ploče.
A i vidi se: ako ploča ima video izlaz sa zadnje strane, a nisi priključio grafičku karticu, taj video izlaz je onda od integrisane grafičke.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Nemanja Djukanovic
  • Pridružio: 18 Dec 2012
  • Poruke: 1761
  • Gde živiš: Niksic - Crna Gora

SlobaBgd ::postoje ploče koje maju integrisanu grafičku karticu na ploči, nevezano za procesor. Neke druge ploče su pravljene za procesore koji imaju grafičku funkciju integrisanu u sam procesor. Opet, neke treće ploče nemaju ni integrisanu grafičku karticu niti primaju procesore sa grafičkom u procesoru, već zahtevaju ugradnju posebne grafičke kartice u odgovarajuči slot na ploči.
.
Cek znaci ako maticna ploca ima ove gore izlaze .. ima integrisanu graficku ? Da li to znaci da ne moram onda ubacati apu procesor ? I da ako ubacim neki procesor koji nema apu cu imati neku integrisanu graficku od maticne ploce ... ? ...Jer sam dao neke 3 ploce ... i 2/3 ploce imaju: D-Sub, DVI, HDMI, kao sto izgleda na slici ...a ova 3 ima samo D-Sub ...Malo sam se zbunio jer je aco rekao da moram imati apu procesor da bih imao integriisanu graficku



offline
  • Pridružio: 10 Okt 2005
  • Poruke: 13526
  • Gde živiš: Beograd

Zavisi od ploče.
Ako u specifikaciji ploče piše da je pravljena za APU procesor, onda takav procesor treba da montiraš na takvu ploču.
Ako je ploča predviđena za obične procesore koji nemaju grafičku u sebi, onda takva ploča ima integrisanu grafičku u nekom čipu na ploči.

Tebe buni izraz "grafička kartica integrisana u procesor". I ploča sa takvom konfiguracijom i i ona sa grafičkom u čipu na ploči moraju da imaju izlaze na koje ćeš priključiti monitor, zar ne? Mislim, ne možeš da ga priključiš na procesor, je l' tako? Wink

offline
  • Nemanja Djukanovic
  • Pridružio: 18 Dec 2012
  • Poruke: 1761
  • Gde živiš: Niksic - Crna Gora

Da .. da ... Sad je sve ok ... da sam malo razmislio i sam bih to shvatio Very Happy Hvala drustvo pozz msm da je ovo veoma korisna tema .. sve je objasnjeno Smile

offline
  • Pridružio: 24 Dec 2011
  • Poruke: 1642
  • Gde živiš: Novi Banovci

I ja sam skontao. Valjda Smile

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1703 korisnika na forumu :: 75 registrovanih, 8 sakrivenih i 1620 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 16.mabr, 33 bren, 4fat, 6.5lapua, ALEXV, alternator, aramis s, Atomski čoban, Avalon015, Ba4e, Bbbggg1979, Bgorando, Bojan198527, BtR-45, C-Gun, Chainsaw, Cirkon, cvrle312, dejankm, DENIRO, Despot Đurađ, dolinalima, drimer, DrMrPr, dzada, ekser222, Electron, EXIT78, Ice, iceburn, ivan_8282, Jose, Jozo74, K a s p e r, K-1A, Karaula, Kobrim, kori, kovac9mm, kybonacci, loon123, lukac, mat, metallac777, Milan A. Nikolic, mile.ilic75, milenko crazy north, mkukoleca, Oscar2, Papadubi, pein, precan, proka89, rakivan, Ripanjac, Sale0501, Sami_1ali, sickmouse, Sirius, Spinosa, suponik, svnedelja, The Boss, tomo2, ujke, vaci, vidra boy, Vlada1389, Vladimir90, vladom6, Volfero, Vrač, XBMC, zlatkoa987, zokizemun