Ima li smisla budziti?

2

Ima li smisla budziti?

offline
  • Pridružio: 02 Sep 2003
  • Poruke: 4957

Ja sam i računao na taj gb ddr 1 Smile Bez toga može u kantu...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Aco  Male
  • Moderator foruma
  • Aleksandar
  • Pridružio: 12 Maj 2006
  • Poruke: 16826
  • Gde živiš: /home/aco

Djole ::Ja sam i računao na taj gb ddr 1 Smile Bez toga može u kantu...

Ok skontao sam da misliš na 512 Smile kako si stavio u opisu za mint



offline
  • helen1  Male
  • Anti Malware Fighter
    Rank 2
  • Master učitelj
  • Pridružio: 27 Avg 2005
  • Poruke: 8653
  • Gde živiš: Novi Beograd

Dobro, a ovaj AMD, ako ubacim hard, da li ce moci da radi kako-tako Win 8.1? Da se razumemo, ni Vista ne radi bas nesto brzo, i vidim da je procesor najveci problem, al sta je tu je. Govorili su da Win 7 manje trosi od Viste, i da Win 8 nece nista vise trositi.

Celeron nek ostane sa XP, jedino da ubacim DDR I memoriju ako je nadjem.

offline
  • Pridružio: 02 Sep 2003
  • Poruke: 4957

Napisano: 05 Feb 2016 16:42

To je c/p sa njihovg sajta

Dopuna: 05 Feb 2016 16:46

@helen

Ako je i taj sempron single core, a sve mi se cini da jeste, ja bih i njega vratio na xp Smile

A ta ploca bi verovatno mogla da podrzi neki x2, ima ih za 15-20e, ako već hoćeš moderniji os.

evo cene iz prvog oglasa na kp:
AMD Athlon 64 x2 3800 800 din.
AMD Athlon 64 x2 4400 1.200 din.
AMD Athlon 64 x2 4600 1.300 din.
AMD Athlon 64 x2 4800 1.400 din.

cak i ovaj x2 3800 bi ti bio ok. Samo ako ga ploca podrzava.

Dopuna: 05 Feb 2016 16:47

Uzmes memoriju od klodovika, a taj novac sto si hteo da das na upgrade das na procesor

offline
  • helen1  Male
  • Anti Malware Fighter
    Rank 2
  • Master učitelj
  • Pridružio: 27 Avg 2005
  • Poruke: 8653
  • Gde živiš: Novi Beograd

Mislim da moze da se budzi, kaze da ploca podrzava AM2 for AMD Sempron, Athlon 64 and Athlon 64 x2.

offline
  • Pridružio: 02 Sep 2003
  • Poruke: 4957

Eto, pojuri neki x2 cpu, hard i eventualno stavi 2gb rama da imaš 3gb ukupno, na takvu mašinu provereno možeš win 7 32-bit, radi solidno. Verovatno bi i 8.1 radio ok, nisam ga koristio dovoljno dugo da bih mogao da ocenim kako radi na slabijim mašinama.

Taj x2 ako imaš sreće možeš malo i da klokneš, nekih 10-15%, oseti se razlika Smile

Samo pogledaj tačno cpu support list, može se desiti da podržava npr. do x2 4000+

I nemoj da se zajebeš da uzimaš x2 6000+, to je furuna, samo ćeš imati problema.

offline
  • Aco  Male
  • Moderator foruma
  • Aleksandar
  • Pridružio: 12 Maj 2006
  • Poruke: 16826
  • Gde živiš: /home/aco

@helen

Koja ti je tačno ploča.

offline
  • helen1  Male
  • Anti Malware Fighter
    Rank 2
  • Master učitelj
  • Pridružio: 27 Avg 2005
  • Poruke: 8653
  • Gde živiš: Novi Beograd

Napisano: 05 Feb 2016 17:49

Ok, to je Socket AM2 (940-pin). To moram isto paziti.
A sad sam video da imam licencu za 32-bit Windows 8, ne za 64-bitni. GUZ - Glavom U Zid LOL

Dopuna: 05 Feb 2016 17:50

To je ploca K9N6GM Serija

MS-7309

offline
  • Aco  Male
  • Moderator foruma
  • Aleksandar
  • Pridružio: 12 Maj 2006
  • Poruke: 16826
  • Gde živiš: /home/aco

To ovako nešto da uganjaš od procesora..

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

I onda bi sedmiva već niormalno radili uz barem 2gb rama.

offline
  • Pridružio: 02 Sep 2003
  • Poruke: 4957

Napisano: 05 Feb 2016 18:03

^ ovaj izgleda kao da ga je polirao šmirglom krupnije granulacije Very Happy

da, x2 5000+ je bio jedan od najboljih modela, pojuri njega

I svakako ti je ok 32-bitni windows, staviš 3gb rama i to je sasvim dosta za takvu mašinu. Ne dobijaš ništa sa 64-bit

Dopuna: 05 Feb 2016 18:05

Evo ti u bg za 5e više, taman izbegneš poštarinu:


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1229 korisnika na forumu :: 96 registrovanih, 6 sakrivenih i 1127 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Aleksandar Tomić, aleph_one, alex1974, ArchaBasha, Aristotle2002, as2025, baltazar01, Bbbggg1979, Brzi voz, bufanje, Cigi, Cirkon, damir55555, dejan1972, Dejan_vw, dejno, deks, dexteroza, doragan, dskrlec33, dushan, elenemste, Ezbuck, Feller, Glavonja049, Goran 0000, goran.vvv, herrDule, howyesno, Ir, ivan979, J - 6, jalos, jarovitt, Kobrim, Kriglord, Krusarac, Laluvr, Lošmi, luka35, Luka85, Marko Marković, Medojed, mercedesamg, Mercury, Miki 24pbr, Miler88, milos97, mirkoro, MrNo, Naj-Turs, nelezele, nemkea71, nenomir, NikMilitari, nisamBot, OKT, Papadubi, Pekman, Piani Jazzer, picknick, Promising0, Pururin, raptorsi, repac, rodoljub, ruma, S-G, S-lash, S.Palestinac, sasa87, Shinobi, shiro, Sirius, Siti2, skvara, Snorks, stegonosa, tamno.nebo, taomaster, theNedjeljko, tomo2, TRZH92, v82, vathra, vddutina, Velibor Radoja, Vlada78, Vujkeu, wolverined4, xAlex2, YU-UKI, Zmajac, Zorge, ZZZ, 79693