Kineski zatvorenici primorani da igraju online igre - Gold Farmeri

Kineski zatvorenici primorani da igraju online igre - Gold Farmeri

offline
  • Pridružio: 14 Feb 2008
  • Poruke: 12391

Kada je u pitanju gold farmanje mnogi su spremni da se svađaju satima i uvek imaju dobre argumente, developeri s druge strane ne podržavaju gold seller-e i uvek se opravdavaju kako gold selleri imaju u cilju da prevare kupca i ukradu mu informacije akaunta. Neki veruju da se ne može nikada zaustaviti dok drugi vide manje muke u trošenju novca na valutu u igri tako što bi kupili istu preko gold seller-a.

Pogled na celu situaciju je promenio čuvar zatvora koji je u svom izveštaju napisao da je bio primoran da farma gold dok je bio zatvoren u radnom logoru u Kini.
On je napisao da u pravim rudnicima igrao, zajedno sa ostalima, razne online igre i farmao golde dok je imao poslednji atom snage. Ukoliko ne bi ispunili dnevnu kvotu bili bi fizički kažnjavani plastičnim cevima.

"Ukoliko ne bih uspeo da završim dnevno kvotu [valute u igri], fizički bi me kaznili" objasnio je.
"Naterali bi me da podignem ruke u vis i bili bi me plastičnim cevima. Nastavljali smo da igramo dok god smo mogli da vidimo."

"Šefovi zatvora su više novca zaradili primoravajući zatvorenike da farmaju zlato nego da rade pravi posao koji bi trebali po propisima da rade," Liu je dodao. "Bilo je 300 zatvorenika primoranih da farmaju gold. Radili smo smene od po 12 sati. Čuo sam da su pomenuli da mogu da zarade 5,000-6,000rmb [oko $770 do $924] dnevno. Mi naravno nismo videli ikada novac a računari nikada nisu bili gašeni".

Iako je ovo bizarna priča ipak je činjenica da u Kini postoji ogroman broj gold farming firmi, to su organizacije od preko 100 osoba koje dnevno farmaju više od 12h, organizovano farmaju raidove i imaju dnevnu kvotu. Od toga žive. Međutim takođe je i činjenica da većina njih prilikom prodaje pokušava da uvali maliciozni software koji će pokrasti ili kreditnu karticu ili akaunt korisnika koji koristi usluge gold farming firme, takođe se stvara nebalans u igri u odnosu na druge igrače kao i spam od strane gold sellera pa zbog toga developeri preuzimaju akcije i sankcionišu takve igrače.
Recimo u najpopularnijem MMORPG-u World Of Warcraft-u, oni su svesni da igrači koriste usluge gold sellera i stalno opominju igrače da neće biti u mogućnosti da vrate golde ukoliko se ispostavi da je gold pokraden od drugih igrača kada ga kupe a sve gold sellere banuju.

Bilo kako bilo najbolje bi bilo izbegavati ove usluge u bilo kom MMO-u.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 723 korisnika na forumu :: 40 registrovanih, 2 sakrivenih i 681 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., aleksandarbl, aleksmajstor, Battlehammer, Bobrock1, bokisha253, Boris Bosiljčić, cavatina, CikaKURE, dane007, darionis, Djokislav, DPera, draganca, Excalibur13, Instruktor 1223, janbo, Kibice, Kriglord, ksyyaj, lord sir giga, Marko Marković, Mi lao shu, MilosKop, milutin134, mkukoleca, MrNo, Ne doznajem se u oružje, pristinski korpus, rovac, ruma, Simon simonović, Stanlio, stegonosa, vargas, vathra, Vatreni Zmaj, zillbg, zziko, Živković