3

• Pridružio: 13 Avg 2010
  • Poruke: 103

RENDOLF ZA "MAJSTORICU"

Ime drugog finaliste Zapada znaće se posle sedmog meča u Oklahomi. Memfis je noćas na domaćem parketu "FedEx foruma" savladao "grmljavinu" 95:83 i izjednačio na 3:3 u seriji.

Nisu oni za dzabe Grizliji. Mr. Green
Rudy Gay, Mayo, Randolph & Marc Gasol su sve solidni igraci(dok je Mayo ipak nesto posebno)

NBA FINALE ZAPADA: DIRK NOVICKI SPAKOVAO 48

Dalas je poveo 1:0 u finalu Zapadne konferencije protiv Oklahome. "Mevsi" su na domaćem parketu "American Airlines" centra slavili pobedu 121:112. Centralna figura utakmice bio je Dirk Novicki. Nemac je u koš "grmljavine" natovario 48 poena, uz maestralnih 12od15 iz igre i savršenih 24od24 sa penala (što je i rekord lige u plej-ofu po broju ubačenih slobodnih bacanja bez promašaja, prethodni vlasnik rekorda bio je Pol Pirs koji je 2003. godine protiv Indijane ubacio tri manje).

Opširnije: basketzona.net/index.php?option=com_content.....a&Itemid=3

Dopuna: 19 Maj 2011 12:15

LEBRON ZA 1:1

Majami je savladao noćas Čikago 85:75 i izjednačio na 1:1 pred selidbu serije na Floridu. Sedam minuta pre kraja rezultat je bio nerešen 73:73, da bi "vrelina" uz fantastičnu odbranu i isto takvog Džejmsa serijom 12:2 stigla do pobede. "Bikovi" su u pomenutom periodu imali 1od11 šut iz igre, dok je popularni Kralj ubacio poslednjih 9 od 12 poena Majamija (poslenja četvrtina pripala je gostima 14:10, što je treći, najmanji broj poena, u četvrtoj deonici u plej-ofu, od kako je uvedeno ograničenje napada).

Dopuna: 20 Maj 2011 12:01

OKLAHOMA UZVRATILA

Oklahoma je noćas napravila "brejk" za 1:1 u finalu Zapada. "Grmljavina" je savladala Dalas 106:100 u "American Airlines" centru i sada je prednost domaćeg terena na njenoj strani. Odlučujuću seriju (11:2) ekipa iz Oklahome napravila je sredinom poslednje deonice nakon vođstva Dalasa 91:90 na sedam minuta pre kraja.

Opširnije: basketzona.net/index.php?option=com_content.....p;Itemid=3

• Kratos
  • Phantom of Chaos
  • Pridružio: 05 Okt 2010
  • Poruke: 1338
  • Gde živiš: Sparta

Ustao sam u tri da gledam Oklahomu, prespavao sam prvi cas u skoli..

Napisano: 23 Maj 2011 11:21

BOŠ UKROTIO BIKOVE

Majami je poveo 2:1 u finalnoj seriji Istoka protiv Čikaga. Prvi meč odigran na Floridi pripao je "vrelini" 96:85 - ponajviše zahvaljujući odličnoj partiji Krisa Boša - 34 poena, 5 skokova (13od18 iz igre). Boš je predvodio (8 poena u nizu) odlučujuću seriju Majamija - 17:8 - sredinom poslednje četvrtine kada je domaći tim stekao dvocifrenu prednost 87:74.

opširnije: basketzona.net/index.php?option=com_content.....a&Itemid=3

Dopuna: 24 Maj 2011 13:13

GROMOVNIK DIRK

Dalas je po drugi put savladao Oklahomu (112:105, posle produžetka) na parketu istoimene arene i sada vodi 3:1 u seriji. Pet minuta pre kraja "grmljavina" je imala prednost od petnaest poena - 99:84, da bi "mavsi" serijom 17:2 (12 poena Novickog) stigli do produžetka, a potom i do pobede. Poslednji napad u regularnom delu imali su domaći, ali je Duranta izblokirao Merion.

Dopuna: 25 Maj 2011 12:10

I MAJAMI NA 3:1

I u finalu Istoka, posle četiri odigrana meča, rezultat je isti kao i na Zapadu 3:1. A do treće "recke" Majami je došao, baš kao i Dalas, posle trijumfa u produžetku. "Vrelina" je noćas porazila Čikago 101:93 i tako nastavila niz bez poraza u plej-ofu na domaćem parketu.

Dopuna: 25 Maj 2011 17:29

DVA SMEČA PO MVP-u (VIDEO)

Derik Rouz, MVP (najkorisniji igrač), ligaškog dela prvenstva, nije imao veče u četvrtoj utakmici finala Istoka protiv Majamija. Čikago je poražen posle produžetka 101:93, a Rouz je u dva navrata "smečovan" (jednom Džejms, jednom Vejd), a uz to je i u dva navrata u finišu četvrte deonci propustio priliku da "bikovima" donese trijumf.

Dalas je u finalu. Oklahoma : Dalas - 96:100

Čovek meča je svakako Shawn Marrion koji je zajedno sa Novickim izvukao ovaj meč. Oklahoma se dobro držala i vodila gotovo čitav meč, ali je na kraju presudilo iskustvo. U Oklahomi su bili odlični Durant, Westbrook i Harden. Peđa je jako malo igrao. Ubacio je jednu trojku i imao je jednu asistenciju.

MAJAMI NA DALAS

Majami je šampion Istoka. Košarkaši tima sa Floride savladali su noćas Čikago 83:80 u "Junajted centru" i sa ukupnih 4:1 priveli seriju kraju. "Bikovi" su na tri minuta pre kraja imali 12 poena prednosti - 77:65, a onda im se dogodila "Velika trojka". "Vrelina" je serijom 18:3, preokrenula rezultat i izborila pobedu (Džejms 8, Vejd 8 i Boš 2 poena). Poslednji napad na utakmici Čikago je imao preko Rouza, ali je njegov pokušaj za tri poena izblokirao Džejms.

• Michael

Zao mi je Oklahome sto nije prosla. Bas sam za njih navijao...

Pa dobro, sad se bar zna, to jest, mnogi su odavno vec znali, ove sezone Miami Heat osvaja.

Napisano: 31 Maj 2011 19:34

KOME "PRSTEN"?

Knjiga je spala na dva slova. Majami i Dalas. Šampioni Istoka i Zapada, noćas 03h, kreću u borbu za drugi, odnosno prvi "prsten" u klupskoj istoriji. Jedinu titulu šampiona "Vrelina" je osvojila 2006. godine, kada je u finalu savladala, upravo Dalas - 4:2 u seriji. Tim iz Teksasa vodio je 2:0, da bi Majami predvođen Dvenom Vejdom trijumfovao u četiri naredna meča. Popularni Fleš je ubacio u mečevima u kojima je njegov tim pobedio: 42, 36, 43 i 36 poena (proglašen najkorisnijim igračem finala).

Dopuna: 01 Jun 2011 11:48

"VRELINA" POVELA

Hitsi su poveli 1:0 u Velikom finalu NBA lige protiv Dalasa. Tim sa Floride slavio je pobedu na domaćem parketu AmericanAirlines Arene 92:84. Kao i većinu susreta u ovogodišnjem plej-ofu Majami je "lomio" protivnika u drugom poluvremenu. "Mevsi" (imali poen prednosti na kraju druge deonice) su pali u poslednjoj četvrtini u periodu između 40. i 45. minuta kada su domaći serijom 10:3 (Vejd 5, Haslem 3, Boš 2) stekli devet poena prednosti 82:73.

• Michael

Zasto me ovo ne cudi. Smile

Ma bice jedno 4-0 ili 4-1 na kraju za "Heatse."

Ukupno su 887 korisnika na forumu :: 48 registrovanih, 9 sakrivenih i 830 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Korisnici trenutno na forumu: Alexandar-1973, antonije64, Buzdovan, CikaKURE, comi_pfc, darios, Dimitrije Paunovic, dozorni, dragoljub11987, FileFinder, flash12, FOX, goxin, ikan, jackreacher011011, Karla, Koridor, Krvava Devetka, kuntalo, Litostroton, Lošmi, Marko Marković, mercedesamg, Mercury, mikrimaus, milutin134, Mlav, mnn2, nebojsag, nedeljkovici, nemkea71, Oscar, rajkoplje, Rakenica, RJ, royst33, sevenino, Sirius, SlaKoj, SR-3m, suton, Trpe Grozni, vathra, Vatreni Zmaj, VP6919, vukdra, zeo, šumar bk2