Svetsko prvenstvo Katar 2027.

Svetsko prvenstvo Katar 2027.

offline
  • vampire and philosopher, problem owner©smt, racist/fascist hunter on duty©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 9092
  • Gde živiš: Esgaroth

Kvalifikacioni ciklus za 20. Svetsko prvenstvo u košarci koje bi trebalo da bude održano avgusta i septembra 2027. u Kataru, reprezentacija Srbije započela je pobedama nad Švajcarskom 90:86 i Bosnom i Hercegovinom 74:72. U grupi se nalazi još i reprezentacija Turske koja je bila daleko sigurnija i ubedljivija protiv BiH (93:71) i Švajcaraca (80:65).

Ćinjenica da je Srbija igrala u, kako to novinari vole da napišu, ''kombinovanom sastavu'', odnosno bez prvih zvezda tima, ipak ne oslobađa kritika igrače koji su dobili poziv u nacionalni tim. Naročito se to odnosi na beogradski duel sa Helvetima koji su na poluvremenu vodili sa neverovatnih 57:34! Nakon svega, zaista je najbitnije da su upisane dve pobede, ali igru viđenu u prvom poluvremenu protiv Švajcaraca, reprezentacija Turske će vrlo lako umeti da kazni... bez obzira što će tri najbolja tima iz svake grupe nastaviti kvalifikacije...

Pritom, grupa C u kojoj se nalazi Srbija ukršta se sa grupom D u kojoj se nalaze Litvanija i Italija, uz selekcije Velike Britanije i Islanda.

Sledeći mečevi igraju se krajem februara i početkom marta kada će Srbija prvo ugostiti, a potom gostovati Turskoj.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • vampire and philosopher, problem owner©smt, racist/fascist hunter on duty©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 9092
  • Gde živiš: Esgaroth

Dva poraza od Turske u kvalifikacijama, 78:82 u Beogradu i 86:94 u gostima.

Mediji su jadikovali zbog poraza na domaćem terenu, ali ko je gledao zna da nismo ni zaslužili bolje. Početkom jula preostali su dueli sa Bosnom i Hercegovinom na domaćem i Švajcarskom na gostujućem terenu.

Plasman među prva tri tima u grupi ne bi smeo doći u pitanje... međutim, kako se u narednoj fazi naša grupa ukršta s grupom D u kojoj su Italija koja nam baš i ne leži poslednjih godina, odnosno Litvanija koja je uvek opasan protivnik, svaki ishod je moguć...

Jeste da ekipa koja je do ovog trenutka igrala u kvalifikacijama nije najjača koju imamo, ali mislim da je potrebno da sebi priznamo da više nismo Zemlja košarke... trenutno dva najveća imena naše reprezentacije imaju 31 i 33 godine... jednog dana možda se i vratimo na stare staze slave, ali trenutno se ne mogu nazvati optimistom...



Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1236 korisnika na forumu :: 62 registrovanih, 6 sakrivenih i 1168 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Belac91, Bo96, Bobrock1, bojankrstc, Boskovic, Brada64, Chainsaw, Cirkon, cojapop, darkdruid72, DezurniOperativni, Dorcolac, Dovla 1980, Draško, Electron, famoso, FOX, GeoM, ibssa, konstruktor, kozhedub, kybonacci, Makarid, marko.markovic, MarkoW, MaRtInsrbija1993, mean_machine, Medojed, mercedesamg, Milometer, nenad81, nikolapetkovic, Pavel Medved, pirke96, precan, Robin, SamoGledam, SDsd, Sevatar, sevenino, Shinobi, simazr, Smiljkovich, stefan95, stegonosa, Titan, tooooom, TT, vathra, Veless, Velizar Laro, veljko82, vespa nikola, VJ, vobo, Zdenko, zdrebac, zemljanin, Zorge, Đurđevdan, 800077