zvucna karta

1

zvucna karta

offline
  • zullum 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 25 Maj 2009
  • Poruke: 9

imam problem instralirao sam dreajver za zvuk.ali nemam zvuk uopste
kupio sam kompjuter u jednoj radnji da je nereklamiram,i oni nisu instalirali fush vindovs,nego samo originale.
ja sam instalirao vind. i nije radio zvuk,pa mi je jedan drugi ortak ponovo reinstalirao i zvuk je radio,medjutim on mi je juce ponovo reinstalirao vindovs i od tad neradi zvuk.
daj pomozite mi molim vas

instalirao sam everest:
i on kaze da imam 2 neke
1)ATI Radeon HDMI @ ATI RV635 - High Definition Audio Controller
2)Realtek ALC883 @ nVIDIA nForce 6100-400/405/420/430 (MCP61) - High Definition Audio Controlle



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • PHP Developer
  • Pridružio: 02 Okt 2005
  • Poruke: 546

probaj sa ovim drajverima
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
prvo deinstaliraj postojece



offline
  • zullum 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 25 Maj 2009
  • Poruke: 9

ok ja sam skinuo jedan
i instaliram ga i kaze NO DRIVER WAS SUPPORTED IN THIS DRIVER PACKAGE

Realtek High Definition Audio Driver e ae mi ovo nabavite pliz

offline
  • PHP Developer
  • Pridružio: 02 Okt 2005
  • Poruke: 546

ako ovaj "Windows 2000, Windows XP/2003(32/64 bits) Driver only (Executable file)" nece da se instalira ond ti preostaje da skines drajvere od proizvodjaca maticne ploce.

offline
  • Spy
  • Pridružio: 21 Jul 2007
  • Poruke: 9424
  • Gde živiš: Kako kad

@zullum

Da bi instalirao HD audio na XP-u, prvo mora da ide patch, on se zove Microsoft Universal Audio Architecture ( UAA ), a mozes da skinuti recimo odavde:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

takodje pogledaj u Control Panel / Sounds / pa Devices tab ( koliko se secam ) da li nije ATI postavio sebe kao default, odnosno desava se da zvuk koji dolazi sa ATI karticom sebe postavlja kao default, a posto nista nije prikljuceno na njega onda i nema tona.

Realtek inace ( kao nVidia ili ATI ) ima svoj paket drajvera za zvucne kartice, ako ne znas koja je tvoja tacno skines ovo i uzivas Smile. Paket mozes skinuti sa mnogo lokacija, recimo jedna od njih je:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • oblak  Male
  • Legendarni građanin
  • Glavni moderator foruma Mobilni telefoni
  • LEBE KISELI
  • Pridružio: 14 Feb 2005
  • Poruke: 6355

imas li disk sa drajverima od Ploce?

offline
  • zullum 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 25 Maj 2009
  • Poruke: 9

simke kad udjem u sound and ....
pise da mi je ati na prvom mestu

offline
  • Spy
  • Pridružio: 21 Jul 2007
  • Poruke: 9424
  • Gde živiš: Kako kad

zullum ::pise da mi je ati na prvom mestu

Pa stavi Realtek, kao sto rekoh Smile, izaberi iz padajuceg menija.

offline
  • zullum 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 25 Maj 2009
  • Poruke: 9

brate ja sam prvo instalirao a drugi nece

2 sam skinuo,i extr. i ushao u taj folder ishao na setap.exe

i krene da instalira i kaze:INSTALL REALTEK HD AUDIO DRIVER FAILURE
[INSTAL CODE:0xE000027]

offline
  • Spy
  • Pridružio: 21 Jul 2007
  • Poruke: 9424
  • Gde živiš: Kako kad

zullum ::brate ja sam prvo instalirao a drugi nece

Instalirao si UAA? Ako jesi, restartuj racunar. Tek posle restarta ce biti prepoznat uredjaj i moci ce da prodje drajver koji sam ti dao ( drugi ).

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 5255 korisnika na forumu :: 75 registrovanih, 7 sakrivenih i 5173 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, alke12, b_z_b, boj.an, bojcistv, bokicacar, boromir, brandža84, brufen, Bubimir, celt, cifra, Cirkon, Comyymoc, CrveniSolaris, DeerHunter, Denaya, Despot Đurađ, DonRumataEstorski, draganca, dusanobr, Feller, Glavni Oružni, Gogi_avio, goran.vvv, goxin, Hans Gajger, HrcAk47, iceburn, Jeremiah, JimmyNapoli, jodzula, Jovan.D, kib, kunktator, Lazur_01, LjubisaR, M74AB3, Manjane, Milan Miscevic, milanpb, milenko crazy north, milos97, Moldovan, Mrav Obrad, Naj-Turs, nebkv, nemkea71, nikolapetkovic, nnovakis, Oscar2, Papadubi, pein, pirke96, porticco, rodoljub, Rok A Bit, rovac, SamoGledam, sarma, sekretar, shadower78, skok, sonico, Stevan2026, they live, Trpe Grozni, ujke, v82, vathra, VJ, Vrač, x011, zajcev1, Zoran1959