Astralna projekcija

2

Astralna projekcija

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Niš

ZoNi ::hehe, astralna projekcija? LOL, bre! Very Happy
To i ja kazem.
Ja to nisam doziveo, pa iz toga sledi logican zakljucak - to ne postoji.
Nasi fizicki zakoni, koji su nasi fizicari napisali, to takodje ne mogu to da objasne, i opet sledi logican zakljucak - to ne postoji.
Takodje, ljudski mozak to ne moze da razume, te opet sledi logican zakljucak - to ne postoji.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 23 Maj 2007
  • Poruke: 234
  • Gde živiš: Gotham City

@Peca..da slazem se Wink..totalna glupost..Smile
Da! Zakoni koje su naucnici doneli su zakon!! Niko ne sme da sumnja u njih!! Wink sram vas bilo!!! Very Happy



offline
  • ZoNi  Male
  • Free Your Mind!
  • Pridružio: 26 Feb 2005
  • Poruke: 5757
  • Gde živiš: Singidunum

naprotiv - u SVE naučne zakone treba razumno sumnjati!

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Niš

ZoNi ::naprotiv - u SVE naučne zakone treba razumno sumnjati!

Ali astralna projekcija je nerazumna nasem umu.
Dakle, iz toga sledi da je astralna projekcija glupost.

offline
  • ZoNi  Male
  • Free Your Mind!
  • Pridružio: 26 Feb 2005
  • Poruke: 5757
  • Gde živiš: Singidunum

Peca ::Ali astralna projekcija je nerazumna nasem umu.
Dakle, iz toga sledi da je astralna projekcija glupost.

mnoge stvari su nerazumne našem umu (pogledaj one jako sitne stvari - subatomske čestice, npr - ili one jako krupne stvari - svemir npr), pa ipak nisu glupost...

AP je glupost jer nauka nema ni trunku dokaza da tako nesto postoji...

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Niš

ZoNi ::AP je glupost jer nauka nema ni trunku dokaza da tako nesto postoji...

Dokaze opazamo culima.
Da bi nesto dokazao, moras prvo culom vida/sluha/mirisa/dodira da ga perceptujes.
Ako moja 4 cula ne mogu da perceptuju AP - onda AP ne postoji.
A ni moja logika ne moze da objasni AP, jos jedan razlog da tvrdim da AP ne postoji i da je glupost.

offline
  • Pridružio: 19 Jun 2005
  • Poruke: 2673
  • Gde živiš: u pokretu...

@ZoNi - to sto nauka nesto jos uvek nije uspela da dokaze, ne znaci da to nesto ne postoji, kao sto je bio slucaj sa nebrojenim 'otkricima', ukljucujuci i te cestice koje pominjes.
ako nauka nije dokazala da nesto postoji, to ne znaci da iz toga mozes da izvuces definitivan zakljucak da toga necega nema.

kod astralne projekcije - da se ogranicim na onaj deo koji je istrazivan - imas situaciju da veoma mnogo ljudi koji su doziveli klinicku smrt ili su za dlaku izbegli umiranje prica istu pricu, ljudi koji nisu povezani kulturno, generacijski, geografski.

i da, postoji razlika izmedju potrebne doze sumnjicavosti i potrebe da se proveri i a priori odbacivanja necega samo zato sto ti nije poznat *alat* (citaj : culo) kojim ces postojanje te pojave proveriti.

offline
  • Stane 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Jan 2004
  • Poruke: 3590
  • Gde živiš: Niš

BO,
Jes za plakanje u stvari, jer zapravo ništa nisam izmislio. Stvarno jedan moj dobar drug koji je s takvim stvarima dosta posla imao, završio na antipsihoticima. Sad kolko su to bile AP a kolko vutrica, acid i amfetaminčići koje je u isto vreme kombinovao. Možda nije ni od toga, možda su u pitanju bile urođene predispozicije za šizofreniju. Mada, ko ga zna, pričao je on još mnogo toga.

Ljubicasta,
Nauka neveruje u to jer su svi dosadašnji eksperimenti da se u laboratoriji posmatra AP propali. Rađeno je na tome jako puno pogotovo 60. godina. Drugo ima malo posredniji dokaz koji govori u prilog tome. Da pošalješ nešto, neki signal, sopstvenu dušu, bilo šta, na neku daljinu, potrebna ti je izvesna količina energije. Vakat taki kaki je i sam svemir, bez nje se nemere. E sad tvoje telo energiju crpe iz hrane koju jede i to uz pomoć, ne baš mnogo efikasnog metabolizma.

Na kraju ispadne da nije to sve skupa baš mnogo. Zbog toga možeš da dovikneš npr s brda na brdu, ili kitovi mogu da pošalju infrasonične talase nekoliko kilometara u daljinu, al nema tog živog stvora koji može da odašilje radiotalase u gigahercnom području kao tvoj mobilni što može.

offline
  • Pridružio: 10 Jan 2004
  • Poruke: 797

'Bem li ga - jedan od dvojice ljudi sa ALS-om (amiotropna lateralna skleroza), koji je poživeo neverovatno dugo, nasuprot očekivanjima, jako poznati (u mladosti) gitarista - Jason Becker (a drugi čovek je onaj Stephen Hawking), doživeo je, na očevid svog oca, da iako totalno nepokretan => hoda, napravi par koraka i padne (onda kada se je, kako je rekao, ''setio da je paralisan'')... Tol'ko... Wink

offline
  • Pridružio: 19 Jun 2005
  • Poruke: 2673
  • Gde živiš: u pokretu...

@Stane - mislim da nauka jos nema alat da to istrazi kako treba i da ne treba zanemarivati zaista veliki broj licnih svedocanstava o tome.
na temu crpljenja energije - nacin koji pominjes je samo jedan od - upravo mi pade na pamet na tu temu - kako npr objasnjavaju jogina koji skoro go sedi u snegu i znoji se i otapa sneg oko sebe? ono sto hocu da kazem je da se mozda ta dusevna/psihicka energija razlikuje od nivoa one koja se dobija iz hrane.

@MladjaVR - extra primer, ali nije za astralnu projekciju, right? Smile

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1353 korisnika na forumu :: 96 registrovanih, 9 sakrivenih i 1248 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Ailton, Arhiv, Asteker, avijacija, Barista, Bgd123, bigvlada, Bobrock1, bojanstros9, bojcistv, Bojke549, boromir, borya90, bozonspeedlab, Bubimir, cikadeda, Cirkon, Clouseau, Comyymoc, dane007, DeerHunter, Demi87, Despot1, Djokislav, djuradj, doktor097, dule10savic, dusanobr, Dusko_Dugousko, DuškoMraz, efektiva, Georgius, Gogi_avio, Goran_, Goxy1, Great White, GveX, Hans Gajger, Hitri, JankoS, joca83, Jose, Koca Popovic, Kole1975, kolle.the.kid, kunktator, ladro, m94j, Magistar78, Marko00, Medojed, mexo, mgolub, Milan 84, Milos ZA, milos97, mirkoro, mist-mist, monomah, Mzee, nebidrag, OgnjenMitric, Oscar, ozzy, panzerwaffe, pein, Petar888, Piani Jazzer, Pilipenda, pisac12, pobeda, Podljub, Pururin, radza1, redstar011, saputnik plavetnila, sasics, shlauf, Snorks, sombrero, Sone0883, SOVO515, Srky Boy, stalja, stegonosa, Stod, Tvrtko I, US_Rank_0, Vasilije Budović, vazduh, VJ, vukovi, XBMC, Zastava, ZetaMan