|
Poslao: 03 Sep 2013 14:45
|
offline
- klodovik

- Saradnik foruma Linux
- Pridružio: 02 Sep 2008
- Poruke: 4094
- Gde živiš: Bg
|
Pa kad već kažeš da je najbolje, ne znam šta očekuješ ovde na forumu? Da te podrže korisnici?
Teško, neće ti niko reći da klokuješ taj hardver (uzgred, ne radi se samo o CPU, nego i o RAM, napajanju, itd..), jednostavno nije za OC i samo možeš napraviti štetu, a ne korist.
Ako već ne igraš igre, zašto ne bi razmislio o nekoj Linux distribuciji? Dobićeš sve što tražiš, i to bez posledice kvara na tom netbuku. Na forumu ima x tutorijala o Linux distroima koji su detaljno odrađeni i nema mesta za grešku.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 03 Sep 2013 16:36
|
offline
- Sass Drake

- Anti Malware Fighter
Rank 2
- Pridružio: 26 Avg 2010
- Poruke: 10622
- Gde živiš: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
|
Sinisa-Sabac ::tu temu znam napamet druze ,sve sam probao nisam neki pocetnik,kazem vam sta bi mi bilo najbolje a to je da ga overclockujem
Ako ti u BIOS-u nemaš mogućnost mijenjanja takta procesora, a vjerovatno nemaš onda na stabilan overclok možeš da zaboraviš.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Sep 2013 11:39
|
offline
- Sinisa-Sabac

- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 11 Dec 2012
- Poruke: 11
|
Napisano: 04 Sep 2013 11:36
klodovik ::Pa kad već kažeš da je najbolje, ne znam šta očekuješ ovde na forumu? Da te podrže korisnici?
Teško, neće ti niko reći da klokuješ taj hardver (uzgred, ne radi se samo o CPU, nego i o RAM, napajanju, itd..), jednostavno nije za OC i samo možeš napraviti štetu, a ne korist.
Ako već ne igraš igre, zašto ne bi razmislio o nekoj Linux distribuciji? Dobićeš sve što tražiš, i to bez posledice kvara na tom netbuku. Na forumu ima x tutorijala o Linux distroima koji su detaljno odrađeni i nema mesta za grešku.
da li cu bez problema onda gledati online filmove i klipove na youtube bez seckanja kocenja itd... ako instaliram linux?
Dopuna: 04 Sep 2013 11:39
ako je tako danas skidam linux i instaliram ga,preporucite mi neki za moju konfiguraciju Asus eee pc 1005 HA, N270 1.66Ghz, 2gb ram,160hd...mislim neki noviji po mogucstvu da je slican windows platformi citao sam da ima neki na primer mint V15 itd... HVala jos jednom svima
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Sep 2013 11:55
|
offline
- klodovik

- Saradnik foruma Linux
- Pridružio: 02 Sep 2008
- Poruke: 4094
- Gde živiš: Bg
|
Možeš probati Mint 15 XFCE --> [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Kako instalirati --> [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Preporučujem da ga vrtiš u Live režimu i vidiš o čemu je reč, pa ako ti se dopadne instaliraj ga na HDD.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Sep 2013 16:43
|
offline
- klodovik

- Saradnik foruma Linux
- Pridružio: 02 Sep 2008
- Poruke: 4094
- Gde živiš: Bg
|
Sinisa-Sabac ::jos samo da pitam jel ne fali nista da skinem verziju 64bit
Fali još jedan procesor!
N270 je 32-bitni procesor. Dakle skidaj 32-bitnu verziju.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 05 Sep 2013 16:50
|
offline
- Sinisa-Sabac

- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 11 Dec 2012
- Poruke: 11
|
probao sam i isto mi koci sta vise mislim da koci i secka gore nego na windows-u... toliko o tome
vracam se na dobri stari windows,hvala svima koji su bili voljni da mi pomognu
|
|
|
|
|
|