OS, Browser i ISP detection

17

OS, Browser i ISP detection

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Niš

KOLE89 ::Jedan mali problem. Koristim Firefox 3.0a1 (Minefield) a ispod avatara mi piše "Mozilla 1.9a1". Možeš li da to promeniš?

Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9a1) Gecko/20060420 Minefield/3.0a1

A treba da ga prepozna kao Firefox?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 26 Jun 2004
  • Poruke: 732
  • Gde živiš: Altina, Zemun

Tvoj izbor - Minefield 3.0a1 ili Firefox 3.0a1, meni je svejedno, samo da nije Mozilla 1.9a1.



offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Niš

Sredjeno...

offline
  • Pridružio: 26 Jun 2004
  • Poruke: 732
  • Gde živiš: Altina, Zemun

Da testiram...

Radi, hvala Peco Smile

offline
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 4505
  • Gde živiš: planeta Zemlja

Seamonkey:

Agent: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.0.2) Gecko/20060404 SeaMonkey/1.0.1
OS: Windows XP
Browser: Mozilla 1.8.0.2 (built 04.04.2006)

dakle da Mozillu registruje kao Mozillu a SeaMonkey kao SeaMonkey! Znam da su to iste stvari ali mislim da bi trebalo da se pogleda i to Wink

offline
  • Pridružio: 26 Jun 2004
  • Poruke: 732
  • Gde živiš: Altina, Zemun

Sorry za cimanje, ali da li bi mogao za
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8-) Gecko/20060502 BonEcho/2.0a1
da staviš Firefox 2.0a1?

offline
  • Pridružio: 26 Avg 2005
  • Poruke: 384
  • Gde živiš: Beograd

Malko mi lose detektuje OS. Prijavljuje i686 a u stavri to nije



stator@bender ~ $ uname -a
Linux bender 2.6.16-gentoo-r9 #3 Sat Jul 8 13:21:47 CEST 2006 x86_64 AMD Athlon(tm) 64 Processor 3200+ GNU/Linux

offline
  • Pridružio: 28 Apr 2005
  • Poruke: 3686
  • Gde živiš: The Circle

@Stator: verovatno ga zbini ono: x86_64

On vidi x86 pa napise i686 da je umesto x64

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Niš

@Stator
poseti [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] pa iskopiraj ovde ono sto ta stranica izbaci.

offline
  • Pridružio: 16 Feb 2006
  • Poruke: 269
  • Gde živiš: Šabac

Meni vidi browser kao Firefox 1.5.0.4, a ustvari ja koristim Flock 0.7.3.2

Evo tekst sa test strane:

Agent: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.8.0.4) Gecko/20060722 Firefox/1.5.0.4 Flock/0.7.3.2
OS: Linux, i686
Browser: Firefox 1.5.0.4 (built 22.07.2006)

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1311 korisnika na forumu :: 74 registrovanih, 7 sakrivenih i 1230 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: benne, bigvlada, bobor, bojcistv, Borkanović, BrusLi, Bubimir, C-Gun, cakija, crazydkure, cuvarkuca, deLacy, Denaya, desmeki, dolinalima, Duh sa sekirom, dulleo, Dusko_Dugousko, ElGenius, g_g, goran.vvv, Hans Gajger, ILGromovnik, ivan1973, jodzula, JOntra, karevski, Kenanjoz, kolle.the.kid, kripo, Lance Guest, leopard83, lord sir giga, m94j, Makarid, Manjane, mat, Metanoja, milenko crazy north, mitja2512, mm1811, Ns1975, ObelixSRB, Oklopnjak, Otto Grunf, pacika, Paklenica, Panter, Parker, pein, picknick, Pilipenda, pisac12, Pururin, Roksi, sap, sasakrajina, Semberija, sistem22, sova72, stegonosa, stokssone, tomo2, tubular, ulogovan, Vanderx, vathra, VJ, vlad4, Vlada78, vrgudinac, x9, zixo, Zoran1959