Određivanje perioda funkcije

Određivanje perioda funkcije

offline
  • Pridružio: 03 Jan 2011
  • Poruke: 997

Imam problem oko određivanja perioda funcije, interesuje me kako to uraditi za bilo koju funciju(Uzmimo konkretan primer (F(x)=(X-4)/(X-2)).
Recimo krećemo od neke predpostavke da funkcija ima periodu pa posle dokazujemo samo ne znam kako. Znam da početak ide ovako
F(x+w)=(X+w-4)/(X+w-2)



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2802 korisnika na forumu :: 74 registrovanih, 4 sakrivenih i 2724 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Abebe Bikila, amonsrb, arsa, b_z_b, bavar357, berste23, Boroš, branko87, bukefal, C-Gun, cenejac111, Chainsaw, Cirkon, cvrle312, Dejan_vw, djboj, Doca, Dorcolac, Draganeli, Dusko_Dugousko, ElGenius, gaga23, Gligo01, goran.vvv, ivicasimo, jalos, Jeremiah, jodzula, Joksss, Jozo74, Još malo pa deda, kalens021, Kole1975, Krajišnik97, Krin, Kruger, kybonacci, ljubo70, Macalone, Medojed, mercedesamg, MiGac, mikhailo, Milos ZA, MR Z, mrvica78, Nepopravljivi, neutrino, oganj123, OldKresoje, opt1, Parker, pavle_pzs, pein, Pekman, predragc, Radula, Ravac, redstar011, rovac, royst33, sale76, sasics, shiro, smuk, Sonic, Srki98, stegonosa, vidra1, vlad4, Voice1, Wrangler, xanadu, zoran77