Sudsko poravnanje

Sudsko poravnanje

offline
  • Milos Stevanovic
  • Pridružio: 12 Avg 2010
  • Poruke: 12
  • Gde živiš: Leskovac

Drage kolege,
Kao i mnogi drugi nalazim se pred zid gradske administracije u vezi dobijanja gradjevinske dozvole.

Naime ja sa komsijom, na njegovu inicijativu imam sudsko poravnanje u vezi medje i gradnje.
Po sudskom poravnanju SVAKO MOZE DA IZGRADI OBJEKAT NA PLACU KAKO NJEMU ODGOVARA. Komsija je iskoristio odmah to pravo, bez mog osporavanja, i 1995.g. napravio kucu na samoj medji i stavio prozor prema mom dvoristu. Sada urbanizam ne zeli meni da izda dozvolu zato sto nemam saglasnos istog tog suseda da zidam kucu na manje od 4 metra od njegove kuce, ja se pozivam na sudsko poravnanje a oni kazu da to poravnanje nicemu ne sluzi.

Da li sudsko poravnanje moze da se tumaci i kao saglasnost?
Molim za diskusiju.

Hvala



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • grbe 
  • Moderator foruma
  • Pridružio: 20 Maj 2007
  • Poruke: 3404

Mishale2 ::
Da li sudsko poravnanje moze da se tumaci i kao saglasnost?
Molim za diskusiju.

Hvala

Sudsko poravnanje ima svojstvo izvršne isprave, tako da možeš podnijeti predlog za izvršenje u izvršnom postupku radi zastite svojih prava.

poz



offline
  • Milos Stevanovic
  • Pridružio: 12 Avg 2010
  • Poruke: 12
  • Gde živiš: Leskovac

ok je to, znaci ja da moram pred sudom da pokrenem predlog za izvrsenje, i onda sud donese resenje da mora da se izvrse obaveze iz poravnanja, tj. da se meni dozvoli da gradim na 2,5 metra od medje zato sto ja tu i realno imam temelje i suturen, a sada pravim prizemlje i prvi sprat i ovi iz urbanizma kazu da mi treba saglasnost da prizemlje i prvi sprat napravim u gabaritima suturena. Inace je suturen legalizovan i nalazi se na 2,5 metra od susedne kuce tj. medje

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 887 korisnika na forumu :: 68 registrovanih, 7 sakrivenih i 812 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, 04bokibole, A.R.Chafee.Jr., AirSremac, airsuba, AMX72, Asparagus, Asteker, Bo96, bojank, bojcistv, Bubimir, chichabg, Colt D, Cvijo_ue, cvrle312, Djokislav, doom83, Dorcolac, DrFlyFisherman, Džekson, efektiva, EVIDENTICAR, Ivoo, Jeremiah, Kajzer Soze, Kalu128338, komenski, komsija1, Lance Guest, Limeni91, lord sir giga, luka35, Magistar78, maksi007, mercedesamg, mexo, mgolub, Milometer, Mićko, mnn2, nerislav2025, nikoladim, nikolapetkovic, Nikoletina Bursac, pablojepao, Piani Jazzer, Pilence, read-only, rodoljub, sap, Sevatar, SKYLINE, Stevan2026, t.e.m.p.l.a.r., Tanjagre, Tihi86, Tila Painen, Trpe Grozni, TRZH92, vaso1, Velizar Laro, Vlada78, Vladimir90, vrgudinac, WerWolf14, x011, zajcev1