|
Poslao: 12 Avg 2012 15:02
|
offline
- helen1

- Anti Malware Fighter
Rank 2
- Pridružio: 27 Avg 2005
- Poruke: 8653
- Gde živiš: Novi Beograd
|
Pozzz,
imam neke slike koje zelim cuvati na SkyDrivu kao back-up. Nameravao sam ih zipovati i staviti im neku sifru od 15 karaktera, razlicitu naravno od sifre za pristup mailu.
Na SkyDrivu inace cuvam gomilu fajlova sa faxa, koji i nisu bitni ukoliko dospeju u pogresne ruke, jer je rec o pripremama za casove, skriptama itd.
Pa se pitam, da li ima pouzdaniji nacin cuvanja podataka? Cinimi se da SkyDrive (Microsoft), nece tek tako ugasiti svoj servis i moje podatke obrisati.
Cuvate li vi nesto tako?
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 12 Avg 2012 15:05
|
offline
- lukapaunovic

- Ugledni građanin
- Luka Paunović
- Linux System Administrator
- Pridružio: 11 Avg 2012
- Poruke: 389
- Gde živiš: Užice
|
helen1 ::Pozzz,
imam neke slike koje zelim cuvati na SkyDrivu kao back-up. Nameravao sam ih zipovati i staviti im neku sifru od 15 karaktera, razlicitu naravno od sifre za pristup mailu.
Na SkyDrivu inace cuvam gomilu fajlova sa faxa, koji i nisu bitni ukoliko dospeju u pogresne ruke, jer je rec o pripremama za casove, skriptama itd.
Pa se pitam, da li ima pouzdaniji nacin cuvanja podataka? Cinimi se da SkyDrive (Microsoft), nece tek tako ugasiti svoj servis i moje podatke obrisati.
Cuvate li vi nesto tako?
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Google je google
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Avg 2012 15:07
|
offline
- 1l padr1n0

- Anti Malware Fighter
Rank 2
- Pridružio: 02 Feb 2008
- Poruke: 14018
- Gde živiš: Nish
|
helen1 ::Cuvate li vi nesto tako?
Cuvam na Dropboxu jako dugo i na Comodo Cloud-u od skoro. Nisam imao nikakvih problema, uvek sam pristupio podacima kada su mi bili potrebni bez ikakvih problema.
Ukoliko budu gasili servis svakako da ce obavestiti korisnike unapred o tome tako da o tome ne moras da brines. E sada, da li moze doci do korupcije podataka u oblaku od strane trecih lica - ta sumnja uvek treba da postoji. Zastiti arhivu jakom lozinkom u svakom slucaju, ako su ti podaci u toj arhivi jako bitni.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Avg 2012 14:43
|
offline
- Dok

- Moderator foruma
- - Dok Milioner -
- - Profesionalni Vanzemaljac -
- Pridružio: 01 Jul 2005
- Poruke: 4703
- Gde živiš: Tamo gde mi nije mesto.
|
helen1 ::Pa se pitam, da li ima pouzdaniji nacin cuvanja podataka?
Ima.............kada cuvas podatke na tvrdom disku.
Naime,Online polaganje podataka je zanimljivo samo u slucajevima kada tim podacima treba da pridje vise racunara sa razlicitih lokacija zbog sinhronizacije ili deljenja podataka.
U suprotnom je bespotrebno davati na cuvenje svoje podatke bilo kome drugom.
|
|
|
|
|
|