Belovi?

Belovi?

offline
  • boksi  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 474

Kakvi su to psi Belovi?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Ričard  Male
  • Lavlje srce
  • Supermoderator
  • Zver!
  • Electro maintenance engineer
  • Pridružio: 28 Nov 2006
  • Poruke: 13745
  • Gde živiš: Vršac

Citat:Ovi psi su u doba Rimljana bili nazivani Cane Neoplanta ili Neoplanta Mastino (uzmite u obzir da nekadasnji naziv mastino malo toga zajednickog sa psima koji se danas zovu mastifima). Neki od autoriteta vojvodjanske kinologije kazu da ima vise imena koja se pominju u vezi ovog psa kao sto su Neoplantaner, Vojvodjanski beli ovcar, Vojvodjanski ili Novosadski Belov, dok ga stocari tj. cobani zovu prosto i samo Belov...

Izvor i nastavak: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 999 korisnika na forumu :: 10 registrovanih, 2 sakrivenih i 987 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: alex71, Bobrock1, DalmatinacMF, Deki Duga Devetka, komsija1, lcc, Motocar, mrav pesadinac, Raso75, sonico