vojvođanski pulin

vojvođanski pulin

offline
  • Pridružio: 21 Apr 2007
  • Poruke: 2

Vojvođanski Pulin



O njima se ili zna ili ne zna, ali uglavnom komentar je jedan, oni su jako pametni,odani vredni i bez njih je život u ravnici nezamisliv.Da li neko uopšte može opisati tu ljubav, vernost koju taj pas oseća prema svom gospodaru. Mislim da ovo gospodar ni ne priliči , jer to je neizrecivo uzajamo prijateljstvo koje se razvija među njima,čovek i pas,u ovoj priči jedno.Svaku želju svog prijatelja će izvršiti, iako se mora priznati da oni ipak imaju i svoje ja. Teško će prihvatiti da ih neko kinji i muči,uglavnom i oni očekuju poštovanje,kažu ljudi da su jako tvrdoglavi,a nije retko da su spremni i svom gazdi da pokažu zube ako ovaj pokuša da ih fizički zlostavlja,braniće se u svakoj situaciji kada se osete ugroženim,ali zato na istinsku ljubav će uzvratiti višestruko. Oni možda više nego neki drugi psi vode onaj pravi pasiji život. Često su čupavi , puni čičaka,možda i gladni ,pokisli izloženi mnogim nedaćama,ali zapovesti izvršavaju odmah i bez razmisljanja.Treba im prostor i širina ravnice da po njoj jure poput vihora. Šta je njima uloviti zeca,pretrčati polje, pojuriti ptice-sitnica.Koga interesuje njihova biografija, nisu ni veliki lovci,niti imaju plemićko poreklo sa pedigreom,već su obični psi i njihova je sudbina prosečna,retko ko piše o njima i oni su kao sve što je istinski vredno - pomalo zaboravljeni.

On je vaš prijatelj,vaš partner, vaš branitelj, vaš pas. Vi ste njegov život, njegova ljubav, njegov vođa. On će biti vaš, veran i odan,do poslednjeg otkucaja srca. Budite dostojni takve odanosti.








Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1074 korisnika na forumu :: 72 registrovanih, 8 sakrivenih i 994 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: AleksSE, antiboljsevik74, Belac91, BlackTower, blankspace, Bo96, Bodin86, bojan1234, Botovac, braca57, cavke, dejan1972, desmeki, dolinalima, Džekson, Glavonja049, GveX, jalos, Jester, Kaplar2, kib, Koplje, Kruger, kunktator, kuntalo, laurusri, LostInSpaceandTime, Lucije Kvint, LUDI, Manjane, Marko Marković, Milan A. Nikolic, milenko crazy north, MILO-VAN, Milometer, Milos1987, milutin134, miodrag, Mićko, monomah, nekdo, nenooo, nobutado, novator, pein, Petarvu, PMsnow, porticco, primozj, proka89, radoznao, shaja1, Shajlok, simazr, Siti2, sspp, stegonosa, stokssone, Tvrtko I, ulogovan, vathra, Vatreni Zmaj, Veless, Velizar Laro, vladom6, Vozd0714, vrgudinac, YugoSlav, ZetaMan, ZlatniRez, Zmajac, 787